Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1

Temat: Opel Vectra C kombi 1.9 CDTI 120 KM

Podgląd dyskusji

Poprzedni Post Poprzedni Post   Nastepny Post Nastepny Post
  1. #1
    trajano
    Gość

    Domyślnie Opel Vectra C kombi 1.9 CDTI 120 KM

    Pozwolę sobie opisać moje wozidełko, które użytkuję już drugi rok.
    Ogólnie jest to bardzo dobre autko dla rodziny, bo jest duże i 'kanciate", a to oznacza że można użytkować praktycznie każdy kawałek wnętrza, co jest problematyczne w autach o obłych kształtach
    Technicznie auto to jest dosyć trudne w utrzymaniu. Przydaje się więc OP-COM gdyż czujniki tego auta dosyć chętnie informują o różnych najczęściej błachych problemach. Każda wizyta na sprawdzeniu błędu to koszt, który naprawdę się zmniejsza po zakupie tego urządzonka.
    Dlaczego auto jest trudne w użytkowaniu? Bo jest delikatne i nie nadaje się na jeżdżenie na krótkich trasach.
    Po pierwsze filtr DPF. Jeśli nie zadbasz o to, by go wypalić od czasu do czasu, to będziesz miał częste włączanie się funkcji wypalania a w późniejszym czasie awarię filtra.
    Po drugie to zawór EGR, który czasem trzeba wyczyścić.
    Przy zakupie trzeba zwrócić uwagę na koło dwumasowe, jego wymiana jest bardzo kosztowna. Co 50.000 km należy robić regulacje zaworów, która także nie kosztuje mało.
    Ale jeśli będziemy serwisować Opelka na czas, to zrewanżuje się on nam dłuuugą i bezawaryjną jazdą.
    Moja Viki zaskoczyla mnie tylko 2 razy. Pierwszy raz na wakacjach gdy pękł przewód klimy, i musiałem sie mordować w gorączce bez niej. Drugi raz tuż po powrocie, gdy zepsuł się alternator. Poza tym robione były tylko rzeczy które się zużyły, łaczniki stabilizatora, tuleje wahacza, oleje, klocki i tarcze hamulcowe, maglownica, koło dwumasowe wraz ze sprzęgłem no i oczywiście płyny i filtry
    Ogólnie auto i silnik wart polecenia, ale jeśli ktoś nie ma ochoty na pamiętanie o tych przeróżnych czynnościach polecam silnik DTI, starsza konstrukcja OPLA (CDTI ti fiatowski silnik JTD) która nie jest tak dynamiczna, ale jest przy niej mniej roboty
    Oczywiście większość takich aut jest oferowana z naprawdę ciekawym wyposażeniem ale... nie polecam rzucanie sie na firmową nawigację. Mapy są bardzo cienkie a do sprawdzania średniego spalania czy informacji RDS z radia wystarczy zwykły, a nie kolorowy ekran. Warto poszukać wersji ze skórą, ale perforowaną. Ja w swoim wozidełku zamieniłem zwykłe siedzenia na skórzane, elektryczne z pamięcią ustawień. Dobra rzecz to tempomat, ale jesli go nie ma to jego założenie jest proste i nie wymaga zbytniej ingerencji w auto, ale trzeba aktywować go OP-COMem albo Techem. Dobra rzecz to ksenony (ja mam Biksenony AFL) a po ostatnich mrozach stwierdzam, że podgrzewanie foteli też jest godne polecenia. Dużym minusem jest częsty brak w Vectrach C kombi lampki oświetlającej tylną kanapę. nie wiem czy Opel mialby aż taki duży koszt montując tam prostą lampkę?
    Na końcu porada, jeśli szukacie takowego auta a podczas jazdy próbnej auto zachowuje sie dziwnie (kopci, szarpie, ściąga, hałasuje) to nie dajcie sobie wmówić że ten typ tak ma.
    Załączone Obrazki Załączone Obrazki
    • Typ Pliku: jpg V2.jpg (49.0 KB, 34 wyświetleń)
    Ostatnio edytowane przez trajano ; 23-02-11 o 19:33

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •