Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Temat: Sedan / Liftback rocznik 2002 za 13000 zł na ON. trasa > 50%

  1. #1
    knd6666
    Gość

    Domyślnie Sedan / Liftback rocznik 2002 za 13000 zł na ON. trasa > 50%

    Jakie auto kupić 10-15k
    Rodzaj
    Sedan / Liftback
    Preferowana marka
    -
    Budżet na zakup auta:
    13000
    Preferowany rok produkcji:
    2002
    Silnik (pojemność i liczba KM)
    100-150 KM
    Preferowany rodzaj paliwa:
    ON
    Planowany roczny przebieg:
    25000
    Segment/typ/wielkość auta:
    -
    Charakter użytkowania :
    trasa > 50%
    Ilość pasażerów, bagażu:
    2-3, mały bagaż
    Pochodzenie auta (rynek krajowy/import):
    -
    Czego przede wszystkim wymagam od auta:
    Witam. Dziś miałem wypadek swoją Astrą, niestety szkoda całkowita. Szukam auta za około 12-13 tyś. Większość przebiegu to trasa. Diesel lub LPG. Rodzaj nadwozia raczej obojętny, powinien być większy od Astry F (może być wielkości Passata B5). Chcę się zorientować za czym warto się rozglądać. Auto będzie potrzebne dość szybko, chciałbym zakupić w styczniu.

    Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt!

  2. #2
    pawel.wkk
    Gość

    Domyślnie

    Ja bym celował w Astrę G, spokojnie znajdziesz za taką kasę coś z końca produkcji z 1.6/1.8. Proste, w miarę nie rdzewiejące (poza tylnymi nadkolami), tanie w eksploatacji. Miałem dwie takie Astry i bardzo dobrze je wspominam.

  3. #3
    Starszy użytkownik Avatar czapaja
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Kraków
    Postów
    1,232
    Podziękowano Thanks Given 
    199
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Gdybyś się decydował na coś w benzynie to u Łukasza byś coś wybrał w tym przedziale cenowym http://trade-lux.otomoto.pl/

  4. #4
    knd6666
    Gość

    Domyślnie

    Dziękuję za tak szybkie odpowiedzi. Zastanawiam się coraz bardziej nad silnikiem diesela. Miał ktoś z Was do czynienia z Oplem Vectrą C lub Signumem? Czy są to auta warte uwagi z silnikiem 2.2 DTI?

  5. #5
    Starszy użytkownik Avatar Muniek1310
    Zarejestrowany
    lut 2014
    Skąd
    Szczecin
    Postów
    819
    Podziękowano Thanks Given 
    733
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    Za 13 tys. nie licz na Signum czy Vectrę C, z jakimkolwiek silnikiem, w jakiejkolwiek konfiguracji a i 15 będzie mało.
    Tak jak koledzy wyżej napisali, Astra G, masz wybór, czy kombi czy sedan/hatchback. Silniki trwałe, samochód naprawdę fajny.
    Rozważyłbym Peugeot'a 307.
    Mały budżet więc nie bardzo jest co polecić by znaleźć godny egzemplarz.
    Ostatnio edytowane przez Muniek1310 ; 25-12-14 o 18:56

  6. #6
    knd6666
    Gość

    Domyślnie

    Prośba o opinie nie ma związku z kwotą za jaką poszukuję auta. Po prostu chciałem się dowiedzieć czy byłby sens dołożyć trochę pieniędzy i zainteresować się tymi autami.

  7. #7
    Starszy użytkownik Avatar Muniek1310
    Zarejestrowany
    lut 2014
    Skąd
    Szczecin
    Postów
    819
    Podziękowano Thanks Given 
    733
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    Oszacuj najpierw czy byłoby Cię w ogóle stać na jakikolwiek egzemplarz wliczając w to pakiet startowy ( ubezpieczenie, rejestracja, rozrząd, olej, filtry, hamulce itp. ) czyli maksymalny budżet na samochód. Ogólnie zainteresować się warto, jak większością marek i modeli ; )

  8. #8
    pawel.wkk
    Gość

    Domyślnie

    To ja nie wiem, jakich opinii oczekujesz, jeśli nie związanych z kwotą za jaką chcesz kupić ten samochód Podałeś budżet i wymagania, to piszemy, co się da a co nie.

  9. #9
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    1,069
    Podziękowano Thanks Given 
    28
    Podziękowano Thanks Received 
    9
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Diesle DTI (zarówno 2.2 jak i praktycznie bliźniacze 2.0) raczej ciężko w tej chwili już polecać gdy najnowsze samochody w nie wyposażone mają ok. 10 lat i w 99% te 198 tys. km na licznikach to miały wiele lat temu
    Sam motor jest trwały, rozrząd na łańcuchu ale bardzo dużym problemem i do tego uciążliwym w diagnozowaniu / naprawach są w nich układ paliwowy oraz pompa wtryskowa (występowały dwa rodzaje, ta nowsza na dwóch wtyczkach jest jeszcze trudniejsza w przywróceniu do życia)
    Z tą ceną to też tak nie popadajcie w przesadę bo mowa tutaj o 12-13 letnim egzemplarzu do tego w przypadku wczesnych DTI z mało chodliwym silnikiem no chyba że ktoś szuka w tym roczniku ideału trzymanego pod kołdrą z niskim przebiegiem udokumentowanym fakturami nawet na wymianę żarówki to raczej ma gwarantowane długieeeeee poszukiwania
    Ostatnio edytowane przez Bartek28 ; 26-12-14 o 12:27

  10. #10
    knd6666
    Gość

    Domyślnie

    Pytanie o Opla było tylko z ciekawości. Wiadomo, że nie szukam auta idealnego czy z przebiegiem poniżej 200 tyś. km Ważne, żeby było sprawne i bezproblemowe.

  11. #11
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    To zdecyduj się czego szukasz i w jakim budżecie, bo inaczej temat nadaje się do kosza...
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  12. #12
    knd6666
    Gość

    Domyślnie

    Szukam auta do 13 tyś. Pytanie o Opla było, tak jak wcześniej napisałem, tylko z ciekawości i nie ma związku z tematem. Mój błąd, nie powinienem pytać się o to w tym temacie.

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •