Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 20

Temat: Nieduże, ale w miarę wygodne autko

  1. #1
    Nika
    Gość

    Domyślnie Nieduże, ale w miarę wygodne autko

    Witam!
    Chciałabym kupić nieduży samochód, ale jednocześnie chciałabym żeby dało się w nim wysiedzieć przez jakieś 3 godziny jazdy (w miarę wygodny).
    Jeśli chodzi o wyposażenie, to auto musi koniecznie posiadać klimatyzację, elektrycznie otwierane szyby, elektryczne lusterka i wspomaganie kierownicy. Zakładam, że centralny zamek będzie miał każdy samochód posiadający 4 powyższe cechy.
    Aha, i jeszcze żeby bagażnik pomieścił skrzynkę, coś jak tutaj: http://allegro.pl/skrzynka-kosz-kosz...467177854.html.
    Niestety nie mam garażu ani zbyt wiele miejsca w domu i takie rzeczy jak płyn do spryskiwaczy, wszystkie narzędzia, olej itp. wożę w aucie. No a miło byłoby zmieścić tam też jakąś torbę na wypad za miasto.
    Wolałabym kupić auto sprowadzane np. z Niemiec, wiadomo, tam drogi są o niebo lepsze i auto powinno być mniej rozklekotane, ale dobry z Polski też mógłby być.
    Przebieg mnie nie interesuje, wiadomo, jak łatwo go "skorygować", rocznik tak od 2001 wzwyż, benzyna (tylko jakiś w miarę mało palący), cena do 15000.
    Co możecie polecić przy takich wymaganiach?
    Ostatnio edytowane przez Nika ; 23-02-11 o 10:17 Powód: uzupełnienie informacji

  2. #2
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Zaraz dostaniesz litanię 10-15 modeli spełniających te wymagania. Może jeszcze uściślij trochę - 3 czy 5 drzwi lepiej? Małe spalanie to mniej więcej ile? 10l w mieście do zaakceptowania? Czy lepiej hatchback czy sedan - łatwiejsze parkowanie/większa pojemność bagażnika. Na pewno masz już jakieś modele, które bardziej Ci się podobają od innych - podpowiedz coś.
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  3. #3
    inhalt
    Gość

    Domyślnie Corsa C

    Te wymagania spełnia Opel Corsa C.
    Jest nieduży, bardzo przyzwoicie się prowadzi jak na tę wielkość, zawieszenie jest trwałe i znacznie cichsze niż w wielu modelach konkurencji, a silniki benzynowe długowieczne i bezproblemowe. Tylko nie kup czasem 1.0 pojemności, bo słabiutko jeździ. Większe ok.
    W podanej cenie znajdziesz nawet młodszy rocznik niż 2001. Do tego karoseria ocynkowana więc nie rdzewieje. Wyposażenie to już kwestia egzemplarza. Wspomaganie kierownicy jest bardzo wydajne (EPS - electric power steering, ale handlarze często się "mylą" i wpisują ESP bo to bardzo mile widziany system - nie daj się nabrać).
    Bagażnik jest skromny i jako auto rodzinne to raczej kiepsko, ale podaną skrzynkę zmieścisz i jeszcze torbę. Porównaj sobie bagażniki konkurencji i okazuje się, że Corsa ma całkiem niezły na ich tle - oczywiście nie porównuj do kompaktów tylko w swojej klasie.

    Z doświadczenia powiem, że to bardzo przyjemny samochód i bezproblemowy. Do tego części popularne, dostępne i nie przesadnie drogie.

  4. #4
    Nika
    Gość

    Domyślnie

    No tak, o czymś musiałam zapomnieć Koniecznie wersja 4/5-drzwiowa. Raczej hatchback, krótkich sedanów to chyba za wiele nie ma (jeśli w ogóle)? Oczywiście spalanie jak najmniejsze (w mieście około 8l), kupuję nowy samochód żeby zastąpić nim mojego smoka Espero, które sporo jednak pali i jest duuuże (4.6 m długości). Ze wstępnych oględzin pogardzanego tu serwisu otomoto wybrałam Peugeota 206, Opla Corsę C i Forda Fiestę VI, rozważałam też Forda Fusion, ale ten model wydaje mi się dość spory, muszę kiedyś jakiś na żywo na jakimś parkingu obejrzeć. Clio II w zasadzie też mogłoby być, choć przyznam szczerze, że nieszczególnie mi się podoba z wyglądu. Z tych wszystkich chyba P 206 ma największy bagażnik, ale innych też nie wykluczam. No i czekam też na podpowiedzi odnośnie innych modeli, o których nie pomyślałam, a które warto byłoby rozważyć. Autko ma być w miarę mało awaryjne jak na swój rocznik i być względnie tanie w naprawie i konserwacji.

  5. #5
    Nika
    Gość

    Domyślnie

    Powiedzcie mi, czy dobrze mi się wydaje, że cena jest dziwnie niska, jak na ten rocznik: http://otomoto.pl/ford-fiesta-salono...C17541983.html ?

  6. #6
    pecet
    Gość

    Domyślnie

    Możliwe że dwu kolorowość tego autka ma jakieś powiązanie z niską ceną

  7. #7
    Nika
    Gość

    Domyślnie

    OK, zakładam, że widzisz więcej, bo masz większe doświadczenie w rozpoznawaniu napraw, ale naprawdę nie widzę tam dwóch kolorów

  8. #8
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Konkretne autka wrzucaj w dział oceny auta. Ale uwierz na słowo w tej fieście są 2 kolory
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  9. #9
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    To mało powiedziane... Popatrz na drzwi przednie i tylnie - widzisz różnicę w odcieniach? Ja widzę tam jeszcze sporo innych rzeczy - najlepiej nie zawracać nią sobie głowy.

  10. #10
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    a podobno to kobiety widzą więcej kolorów, że dla faceta np różowy to różowy a dla kobiety (lila róż,róż pompejański,róż wenecki...)

    Jak widać w motoryzacji zdaje się być odwrotnie

  11. #11
    Nika
    Gość

    Domyślnie

    No przecież mówię (piszę , że Wam wierzę. Uznałam, że te zmiany odcienia to odbicia jakichś obiektów i kwestia oświetlenia. Dopiero się uczę rozpoznawać "uzdatniane" samochody.
    A czy ktoś zastanawiał się nad moim pierwotnym pytaniem? Do listy interesujących mnie modeli dopisuję Hyundai Getz, choć on jednak rzadziej występuje w tym przedziale cenowym.

  12. #12
    Starszy użytkownik Avatar PathLiner
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    zachodniopomorskie
    Postów
    1,128
    Podziękowano Thanks Given 
    304
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Pierwotne pytanie? O skrzynkę?
    No jak dla mnie bomba! Kupuj skrzynkę.

    Jak chcesz mało tankować, sporo jeździć i nie chcesz zapoznawać się bliżej z mechanikami to sobie Mazdę 323 kup.
    To się praktycznie nie psuje a w Twoim budżecie gdy dobrze poszukasz to znajdziesz.

    Do pełni szczęścia, miniaturkę masz. Napisz jaki to kolor!

    Ostatnio edytowane przez PathLiner ; 23-02-11 o 22:53

  13. #13
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Path!!! Wszystkich userów nam to Twoje poczucie humoru wystraszy
    Zwróć jeszcze uwagę na Nissana Almerę - mało przebojowa ale solidna. Co do skrzynki to bez problemu wpasujesz do każdego z tych modeli ale wygodniej chłopa mieć od tego. Fusion i Fiesta mają podobne wymiary, wyżej w Fusionie będziesz siedziała i tyle.
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  14. #14
    ROTO
    Gość

    Domyślnie

    jest kilka ciekawych marek np. Fiat Punto, Renault Clio, Ford Fiesta , Fusion, Seat Ibiza, Skoda Fabia... wejdź na stronkę www.autocentrum.pl masz tam wszystko wymiary aut, wielkość bagażników, opinie użytkowników, wejdź poczytaj opinie, porównaj parametry, a napewno coś Ci się rozjaśni w głowie. Pozdrawiam

  15. #15
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Nika nie obraź się, ale jeśli niczego nie widziałaś po Fieście z linka, to daj sobie spokój z poszukiwaniami na własną rękę, bo ryzyko wtopy jest bardzo wysokie. Poproś najlepiej któregoś z forumowych importerów, znajdą Ci naprawdę niezłe auto.
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •