Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Sedan / Liftback Honda Peugeot rocznik 2008 za 28000 zł na Pb. miasto > 50%

  1. #1
    niktwazny
    Gość

    Domyślnie Sedan / Liftback Honda Peugeot rocznik 2008 za 28000 zł na Pb. miasto > 50%

    Jakie auto kupić 25-30k
    Rodzaj
    Sedan / Liftback
    Preferowana marka
    Honda Peugeot
    Budżet na zakup auta:
    28000
    Preferowany rok produkcji:
    2008
    Silnik (pojemność i liczba KM)
    1.6 - 1.8
    Preferowany rodzaj paliwa:
    Pb
    Planowany roczny przebieg:
    10000
    Segment/typ/wielkość auta:
    -
    Charakter użytkowania :
    miasto > 50%
    Ilość pasażerów, bagażu:
    2+1
    Pochodzenie auta (rynek krajowy/import):
    -
    Czego przede wszystkim wymagam od auta:[INDENT][I] Planuję zakupić auto głównie do jazdy po mieście.
    Budżet 25 - 28 tys Na oku mam dwa typu:
    Honda Civic 1.8 VTEC sedan lub Peugeot 308 hatchback 1.6 benzyna.

    Proszę szanowne forum o opinie na temat tych dwóch modeli.

    Z tego co udało mi się wyczytać silniki Peugeota 1.6 benzyna borykają się z problemem łańcucha i dużo palą jak na taką pojemność. Dlatego tez bardziej ludzie polecają 1.6 HDI ale diesel do miasta to raczej mija się z celem... dwumas, filtr cząsteczek stałych itp.

    Priortety to rozsądna ekonomia, komfort podróżowania, funkcjonaloność oraz mała awaryjność.

    Przeglądają oba moje typy dochodzę do wniosku, że Peugeot będzie lepiej wyposażony i tańszy, honda zdecydowanie droższa w zakupie, nie spada tak z ceny jak francuzy, podobno lepiej wypada w jakości wykonania, niższa awaryjność.
    Ostatnio edytowane przez niktwazny ; 20-12-14 o 18:10

  2. #2
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziękowano Thanks Given 
    284
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Civic niesamowicie mocno trzyma cenę (jeżeli mówimy o 1,8) więc wspomniane 28 tys na auto może okazać się niewystarczającą kwotą w Polsce, nie wspominając o zakupie za granicą (szukając na własną rękę):
    http://otomoto.pl/osobowe/honda/civi...5D=functioning

    Chyba że bierzesz pod uwagę również egzemplarze z początku produkcji

  3. #3
    niktwazny
    Gość

    Domyślnie

    Zdaję sobie sprawę, że Civic trzyma mocno cenę ale czy warto do niego dołóżyć ? Czy lepiej szukać Peugeota 308 nie dość, że młodszego to jeszcze lepiej wyposażonego.
    Nie wiem, czy Civic to nadal super bezawaryjne auto ? Czy to już tylko stereotyp ? Podobnie jak z francuzami mit, że się psują itp powoduje, że są w dobrej ceniej.

  4. #4
    d3jv
    Gość

    Domyślnie

    a nie brałeś pod uwagę 407?

  5. #5
    niktwazny
    Gość

    Domyślnie

    Nie myślałem, ale rozważę ta propozycję.

  6. #6
    incubus
    Gość

    Domyślnie

    U mnie w firmie jest kilka Civic'ów i we wszystkich pojawia się problem z klimatyzacją automatyczną. Zazwyczaj wymiana któregoś z czujników temperatury lub przekaźnika pomaga. Oprócz tego lubią trochę oleju przepalić. Sam czasami wyjeżdżam w trasy na drugi koniec kraju i jeździ się nimi przyjemnie, ale dla siebie bym takiej nie kupił, ten świecący kokpit czasem drażni.

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •