Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 1 do 15 z 38

Temat: Ceny ubezpieczeñ OC mog± pój¶æ ostro w górê

  1. #1
    cez4r
    Go¶æ

    Domy¶lnie Ceny ubezpieczeñ OC mog± pój¶æ ostro w górê

    Za obowi±zkowe ubezpieczenie OC polski kierowca p³aci obecnie jedn± z najni¿szych stawek w Europie, ¶rednio 427 z³. Pod koniec przysz³ego roku mo¿e to byæ ju¿ nawet ponad 600 z³ – wyliczaj± eksperci ubezpieczeniowi, a informuje o tym „Gazeta Wyborcza”.

    Jak powiedzia³ gazecie ekspert ubezpieczeniowy Marcin Broda, do koñca grudnia przysz³ego ceny ubezpieczeñ OC wzrosn± o 30-50 proc. Wszystko przez nadzór finansowy, który w koñcu wzi±³ siê za zani¿anie odszkodowañ z ubezpieczeñ OC.

    Komisja Nadzoru Finansowego chce wprowadzenia jednolitych zasad kalkulowania odszkodowañ z polisy OC. Mo¿e to zwiêkszyæ sumê wyp³acanych co roku odszkodowañ o 1,2 mld z³.

    W przysz³ym roku wprowadzona ma byæ równie¿ bezpo¶rednia likwidacja szkód (BLS). Poszkodowany nie bêdzie musia³ wystêpowaæ o pieni±dze do ubezpieczyciela sprawcy. Wszystko za³atwi za po¶rednictwem firmy, w której wykupi³ OC.

    Szczegó³y w „Gazecie Wyborczej".

    ¼ród³o: regiomoto.pl

  2. #2
    Starszy u¿ytkownik Avatar moto-rzeczoznawcy
    Zarejestrowany
    lut 2014
    Sk±d
    £ód¼ i województwo
    Postów
    491
    Podziêkowano Thanks Given 
    18
    Podziêkowano Thanks Received 
    3
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    11

    Domy¶lnie

    Analizuj±c rynek zak³adów ubezpieczeniowych i metody ich dzia³alno¶ci twierdzê ,¿e to nie niskie stawki s± przyczyn± niskich odszkodowañ lecz niska chêæ zysku. Dlaczego ? PZU jest spó³k± akcyjn± ,która rokrocznie podaje swoje dane finansowe. I teraz proszê o potwierdzenie ,czy roczny dochód (netto) na poziomie ok 300 mln z³ to ma³o czy du¿o ?
    Jak wiêc widaæ to nie niska stopa zwrotu z prowadzonej dzia³alno¶ci ka¿de oszukiwaæ poszkodowanych.


    [B]Oceny techniczne pojazdów

    Ma³e odszkodowanie ,z³e wyliczenia ...? -> Bezp³atne analizy i konsultacje dla szkód komunikacyjnych

  3. #3
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziêkowano Thanks Given 
    300
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    16

    Domy¶lnie

    Wiem, ¿e to ju¿ ciê¿ka ekonomia, niemniej ocieramy siê o tzw. warunki konkurencji doskona³ej. W du¿ym uproszczeniu - z wielu powodów (g³ówny to zniechêcenie konkurencji do wej¶cia w temat) d±¿y siê do tego ¿eby zysk wynosi³ jak najbli¿ej zera i ubezpieczyciele próbuj± to w³a¶nie robiæ, oczywi¶cie jest te¿ ca³a patologiczna otoczka maj±ca s³u¿yæ maksymalizacji ich zysków. Mnie by absolutnie nie zdziwi³o jakby który¶ wykaza³ roczny dochód na poziomie z³otówki, serio

    Co do samego artyku³u - poszczekaj±, postrasz± ale nie bardzo wierzê w te drastyczne podwy¿ki. Mo¿e trochê zdro¿eje, mo¿e trochê dziêki ustawie zbli¿ymy siê do normalno¶ci w procesie likwidacji szkód - mam na my¶li kwoty i oryginalne czê¶ci.
    Opinie, które napisa³em na forum, s± jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywn± ocen±. To nie pewnik, w rzeczywisto¶ci mo¿e byæ inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA b±d¼ Szwajcarii.

  4. #4
    autoskp
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Patrzac z mojej perspektywy, rynek ubezpieczen komunikacyjnych w Polsce jest dla kierowcow wspanialy. I nie tylko chodzi o wysokie skladki, mimo ze najmniej za oc placilem $200 na miesiac a najwiecej $450. Zalezalo od marki samochodu i kodu pocztowego, ale na to da sie zarobic. Najlepsze w polskim systemie jest to, ze firma ubezpieczeniowa nie moze odmowic sprzedazy polisy, a u mnie moze jak najbardziej, moze tez ja w kazdej chwili wypowiedziec. Wizyta u agenta ubezpieczeniowego nie polega na zawarciu umowy ale na zlozeniu wniosku, potem trzeba czekac na laskawa decyzje. Jezeli wnioskodawca mial szkody albo duzo punktow moze spodziewac sie odmowy albo kosmicznej skladki, a kiedykolwiek skazany za wyludzenie odszkodowania nie dostanie nigdy zadnej polisy. Do tego skladki moga rosnac juz w trakcie trwania umowy poniewaz ubezpieczalnie maja dostep do bazy punktow karnych i kazdy mandat za np. szybka jazde konczy sie podwyzka i klopotem z odnowieniem ubezpieczenia. Znam kogos, kto mieszka w centrum Toronto i raz dal sie zlapac na radar, placi teraz ponad $700 na miesiac, czyli ok. $9000 rocznie, to juz jest powazny wydatek. Do tego jazda bez oc w Polsce jest tylko kosztownym wykroczeniem, a tutaj przestepstwem, mozna za to trafic za kratki. Tez kiedys narzekalem na polskie ubezpieczenia, teraz musze przyznac ze nie jest tak zle.

  5. #5
    Starszy u¿ytkownik Avatar moto-rzeczoznawcy
    Zarejestrowany
    lut 2014
    Sk±d
    £ód¼ i województwo
    Postów
    491
    Podziêkowano Thanks Given 
    18
    Podziêkowano Thanks Received 
    3
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    11

    Domy¶lnie

    @autoskp , nie znam (z poziomu u¿ytkownika) rynku ubezpieczeniowego w Kanadzie ale jedno jest pewne ,gdyby nie bardzo dobre warunki likwidacji szkód komunikacyjnych to serwisy aukcyjne takie jak np. Copart nie mia³yby z czego ¿yæ. A tak mamy tam ca³y przegl±d ró¿nych nowych samochodów ,za które wyp³acono godziwe odszkodowanie i które pó¼niej z takim mozo³em s± na naszym forum "rozkminiane" przez u¿ytkowników. To raz ,a dwa ,¿e rynek wynajmu w tym wynajmu d³ugoterminowego wcale nie zachêca do bycia w³a¶cicielem samochodu. Samochód w US i Kanadzie ju¿ od Henrego Forda traktowany by³/jest jak rêkawiczki ,a nie lokata kapita³u. Przy miesiêcznych op³atach za ubezpieczenie na poziomie 700$ (jak piszesz) ,to mo¿na spokojnie je¼dziæ samochodem z wynajmu. W szczegó³y nie wchodzê ,ka¿dy mo¿e sobie "wygooglowaæ" dowoln± (du¿± ,ma³±) wypo¿yczalniê. Tak my¶lê ale mogê oczywi¶cie zasadniczo siê myliæ : ).


    [B]Oceny techniczne pojazdów

    Ma³e odszkodowanie ,z³e wyliczenia ...? -> Bezp³atne analizy i konsultacje dla szkód komunikacyjnych

  6. #6
    autoskp
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Odszkodowania ze szkod komunikacyjnych sa oczywiscie niezle, nikt np. nie pyta czy chcesz samochod zastepczy tylko od razu go podstawiaja, ale to co powoduje ze skladki sa tak duze to wyplaty ze szkod osobowych, ktore mog isc w miliony plus wysokie dozywotnie renty. Co do wynajmu: Ameryka Polnocna jest kraina cen netto, ludzie przyzwyczajeni sa ze cena jaka widza na polce w sklepie czy w reklmie jest nizsza od tej jaka faktycznie musza zaplacic. Ceny wynajecia pojazdu nie zawieraja ubezpieczenia, podatkow itp. bez wzgledu na to czy pozyczasz auto na 1 dzien czy 2 lata. Jak wejdziesz na strone np. U-Haul uwierzysz, ze mozesz wypozyczyc pick-up'a za $19.95 za dobe ale w rzeczywistosci zaplacisz ok. $60 bo samo ubezpieczenie bedzie ze dwie dychy. Czytaj drobny druk. Inny przyklad: wielu Europejczykow daje sie nabrac na super niskie ceny nowych samochodow w Ameryce, gdy tymczasem cena z folderu to mniej wiecej 2/3 tego ile faktycznie trzeba zaplacic. Drobne literki na dole informuja ze cena nie zawiera podatku od klimatyzacji, dostawy (ok. $1500), tzw. oplaty administracyjnej (dealer liczy $200-300 za wypisanie faktury), podatku od duzej pojemnosci, podatku stanowego, podatku federalnego itd itp.
    Ostatnio edytowane przez autoskp ; 21-12-14 o 12:16

  7. #7
    Starszy u¿ytkownik Avatar moto-rzeczoznawcy
    Zarejestrowany
    lut 2014
    Sk±d
    £ód¼ i województwo
    Postów
    491
    Podziêkowano Thanks Given 
    18
    Podziêkowano Thanks Received 
    3
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    11

    Domy¶lnie

    Suma sumarum , to nie kiepska kondycja finansowa stoi za ewentualnymi podwy¿kami OC (w PL)tylko mówi±c wprost naciski udzia³owców na lepsze efekty finansowe i apetyt wiêksze dywidendy. Przypadek i zale¿no¶ci opisane przez @autoskp w Ameryce P³n. nam nie gro¿±. Raczej nie prêdko PZU ,Warta czy jakikolwiek tzw "ubezpieczyciel" zap³aci kilka milionów z³otych za poparzenie siê gor±c± kaw± w Mc Donald`s : ). Wyp³aty z tytu³u szkód osobowych (chocia¿ jest ich coraz wiêcej) te¿ nie przechylaj± u nas (w PL)specjalnie szali. Jak z grubsza policzy³em ¶rednia wyp³ata to ok. 10-15 tys.z³. Tak¿e uzasadnienie dla wzrostu sk³adek mo¿e byæ tylko jedno (patrz j.w).


    [B]Oceny techniczne pojazdów

    Ma³e odszkodowanie ,z³e wyliczenia ...? -> Bezp³atne analizy i konsultacje dla szkód komunikacyjnych

  8. #8
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    pa¼ 2010
    Sk±d
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziêkowano Thanks Given 
    1,658
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    17

    Domy¶lnie

    Jaka¶ aktualizacja tematu? Coraz wiêcej s³ychaæ o bardzo mocnych podwy¿kach ostatnio.
    Je¿eli pamiêtamy, ¿e wszyscy jeste¶my pomyleni, to tajemnice znikaj±, a ¿ycie staje siê zrozumia³e.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  9. #9
    Starszy u¿ytkownik Avatar czapaja
    Zarejestrowany
    pa¼ 2010
    Sk±d
    Kraków
    Postów
    1,232
    Podziêkowano Thanks Given 
    199
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    15

    Domy¶lnie

    Rzeczywisto¶æ jest taka, ¿e najczê¶ciej teraz op³aca siê robiæ kontynuacjê swojego dotychczasowego OC mimo ¿e jest dro¿sze ni¿ rok wcze¶niej nieraz o 200-300 z³. Od swojego agenta wiem, ¿e ludzie strasznie narzekaj± "¿e drogo", przyk³ad: starszy facet po 60-tce je¼dzi star± Skod±, mia³ 2 szkody w ostatnich 3 latach, skok OC z 300 paru z³ na prawie 1500. Inny przypadek m³ody klient, ¶wie¿e prawko, Focus 2008 r AC+OC w jednym TU wysz³o 10 000 z³ - dziêkuje, dobranoc :/

  10. #10
    Moderator+ Avatar dural
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Sk±d
    Kuj-Pom
    Postów
    1,321
    Podziêkowano Thanks Given 
    526
    Podziêkowano Thanks Received 
    1
    Podziêkowano
    1 Post
    Si³a Reputacji
    15

    Domy¶lnie

    Mo¿e ma to i dobre strony , przynajmniej ludzie bêd± bardziej ostro¿ni.
    A nie w my¶l zasady:Eeeeeeeee kupuje najtañsze (przewa¿nie 300z³ ~ 400z³ ) OC u jakiego¶ NO£NEJMA i niech siê frajer martwi jak w niego wjadê EHEHEHE...

  11. #11
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    pa¼ 2010
    Sk±d
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziêkowano Thanks Given 
    1,658
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    17

    Domy¶lnie

    Nie wiem na ile szczelno¶æ systemu informatycznego na to pozwala, ale obstawiam tez, ¿e wiêcej ludzi bêdzie je¼dzi³o bez ubezpieczenia.
    Je¿eli pamiêtamy, ¿e wszyscy jeste¶my pomyleni, to tajemnice znikaj±, a ¿ycie staje siê zrozumia³e.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  12. #12
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    pa¼ 2010
    Sk±d
    3M
    Postów
    16,353
    Podziêkowano Thanks Given 
    3,373
    Podziêkowano Thanks Received 
    206
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    10

    Domy¶lnie

    No w³a¶nie z ta kontynuacj± to uwa¿am 50/50 p³aci³em rok temu 550pln a kontynuacje przys³ali mi na oko³o 1 tys (zadnych szkód) no gdzie tu logika , znalem w innej firmie za 560z³

  13. #13
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziêkowano Thanks Given 
    300
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    16

    Domy¶lnie

    Praktycznie mia³em identyczn± sytuacjê z OC jak Tytan. Powiecie, ¿e "no³nejmy" ale co tam By³em w MTU i teraz w sierpniu koñczy³o siê ubezpieczenie, ostatnio p³aci³em trochê ponad 500z³ (nie chce mi siê szukaæ co do z³otówki), teraz przysz³o papierowo i tak samo wyskakiwa³o w kalkulatorze prawie 800z³. Poszuka³em, pokalkulowa³em u innych ubezpieczycieli i najtaniej wysz³a tym razem AXA czyli 519z³, jednak¿e warto zaznaczyæ ¿e by³a promocja -15% od moich max zni¿ek za zakup online. Skorzysta³em, zap³aci³em tyle co rok temu. Za rok oczywi¶cie posprawdzam wszystkich i wezmê tam, gdzie bêdzie najtaniej

    Swoj± drog± je¶li chodzi o TU to wszystkie na OC maj± tak± sam±, wymagan± prawem sumê do jakiej odpowiadaj±. Milion euro na mieniu, piêæ milionów euro na osobie i tyle mo¿na faktycznie od nich dochodziæ. Jak s± naliczane odszkodowania to ju¿ temat rzeka, wiêc nie bêdê wsadza³ kija w mrowisko.
    Opinie, które napisa³em na forum, s± jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywn± ocen±. To nie pewnik, w rzeczywisto¶ci mo¿e byæ inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA b±d¼ Szwajcarii.

  14. #14
    Kris75
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Kontynuacja rzadko kiedy siê op³aca w starym TU - z prostej przyczyny - dla nich s± wa¿niejsze wska¼niki NOWYCH ubezpieczeñ.
    Ja co roku przeskakuje z jednej do drugiej firmy ubezpieczeniowej, bo za ka¿dym razem stare TU mnie ciula.
    Przyk³adowo - AXA teraz mi daje na BMW OC za 440 z³. Jako kontynuacjê mi zaproponowali 700 z³. Z wyliczeñ dla NOWEGO klienta - dalej by³oby to 430 z³.
    Wniosek prosty - TU NIE CHC¡ MIEÆ W PORTFELU STA£YCH KLIENTÓW.
    Poszed³em do Link4 - dosta³em now± polisê OC za 460 z³.
    Za rok znowu przeskoczê itd - taka polityka.

  15. #15
    Starszy u¿ytkownik Avatar czapaja
    Zarejestrowany
    pa¼ 2010
    Sk±d
    Kraków
    Postów
    1,232
    Podziêkowano Thanks Given 
    199
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    15

    Domy¶lnie

    To ciekawe bo ja te¿ mam Axe i z kontynuacji z minicasco wychodzi 826 z³ a nowa polisa równie¿ w Axa ale przez mBank (zawsze wychodzi³o najtaniej na rynku, przynajmniej u mnie) 730 z³. To gdzie tu sens i logika Mi dorzucili zni¿kê za kontynuacjê 3 rok z rzêdu i za zakup on-line. Z tego co mówi³a moja agentka wiêcej osób u niej jednak robi kontynuacjê - tak statystycznie.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zak³adka

Zak³adka

Uprawnienia

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •