Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 16 do 30 z 38

Temat: Ceny ubezpieczeñ OC mog± pój¶æ ostro w górê

  1. #16
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    pa¼ 2010
    Sk±d
    3M
    Postów
    16,353
    Podziêkowano Thanks Given 
    3,373
    Podziêkowano Thanks Received 
    206
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    10

    Domy¶lnie

    Pewnie jest to uwarunkowane tym za akurat twoje miejsce zamieszkanie wiek itd pasuj± idealnie w za³o¿enia danego ubezpieczyciela ,ja przewa¿nie teraz co rok muszê szukaæ jak Kris , wplyw pewnie tez ma to ze jeden szybciej drugi pó¼niej podnosi sk³adki

  2. #17
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    pa¼ 2010
    Sk±d
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziêkowano Thanks Given 
    1,658
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    17

    Domy¶lnie

    Raczej mark± Ubezpieczyciele nie walcz± pewnie o takich kierowców jak lwy.
    Je¿eli pamiêtamy, ¿e wszyscy jeste¶my pomyleni, to tajemnice znikaj±, a ¿ycie staje siê zrozumia³e.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  3. #18
    Kris75
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Ale nie mia³em ani jednej szkody przez 25 lat jak je¿dzê autem.
    Nigdy nie mia³em cofniêtych zni¿ek, mam ponad 40 lat, ¿onaty - stateczny
    Nie wydaje mi siê, by by³y jakie¶ minusy.
    Nie wiem czemu akurat na ¶l±sku jest taka polityka TU, ale w zasadzie nie ma znaczenia jakie TU - zawsze druga propozycja jest wy¿sza.

  4. #19
    Moderator+ Avatar dural
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Sk±d
    Kuj-Pom
    Postów
    1,321
    Podziêkowano Thanks Given 
    526
    Podziêkowano Thanks Received 
    1
    Podziêkowano
    1 Post
    Si³a Reputacji
    15

    Domy¶lnie

    Cytat Napisa³ Kris75 Zobacz post
    mam ponad 40 lat, ¿onaty - stateczny
    Nie wydaje mi siê, by by³y jakie¶ minusy.
    Zale¿y jak dla kogo

  5. #20
    Kris75
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Ejj - patrz±c z punktu widzenia TU kurde no...

  6. #21
    Starszy u¿ytkownik Avatar moto-rzeczoznawcy
    Zarejestrowany
    lut 2014
    Sk±d
    £ód¼ i województwo
    Postów
    491
    Podziêkowano Thanks Given 
    18
    Podziêkowano Thanks Received 
    3
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    11

    Domy¶lnie

    W mojej opinii chodzi tylko o zysk ZU.
    W poprzednich latach kiedy to wiêkszo¶æ (znakomita) ZU mia³a spokój od KNF i Rz.U. likwidacjê szkód prowadzono z pogwa³ceniem wszelkich mo¿liwych zasad generuj±c gigantyczne dochody. Obecnie jest trochê lepiej dla poszkodowanych ,bo czê¶ciowo dostaj± wiêksze pieni±dze , przek³ada siê to na spadek zysku ZU ,któremu towarzyszy zamiar jego utrzymania poprzez zwiêkszenie sk³adek.
    Rozmawia³em z naszym emigrantem ekonomicznych z GB. Cz³owiek ma 4 letnie M_ ASX za które p³aci miesiêcznie równowarto¶æ ok 300 z³ Z tym ,¿e jest to polisa OC+AC z minimaln± zni¿k± marketingow± . Czy to jest drogo w porównaniu do PL ? I czy w PL jest uzasadnienie dla obecnych stawek ?
    Pozostawiam bez odpowiedzi.

  7. #22
    Starszy u¿ytkownik
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    482
    Podziêkowano Thanks Given 
    288
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    13

    Domy¶lnie

    moto-rzeczoznawcy masz takie pewne informacje, ¿e TU zarabiaj± na OC komunikacyjnym? Nie siedzê ju¿ bezpo¶rednio w tej bran¿y, ale z tego co s³ysza³em, to w ostatnich latach ich wyniki techniczne (ilo¶æ kasy zebranej do wyp³aconej) by³y czêsto ujemne wiêc nie jest to chyba do koñca prawdziwe jak to z³e TU ³upi± wszystkich kierowców. Podwy¿szy³a siê suma ubezpieczenia, doszed³ ten podatek na ofiary wypadków czy jako¶ tak i do tego rzeczywi¶cie coraz bardziej nêkaj± ich KNF i UOKiK i szybko rozprzestrzeniaj±ce siê z³e opinie przez co wyp³acaj± obecnie bez zbêdnej zw³oki i nawet w rozs±dnych kwotach. Znam przypadki ludzi, którzy w ci±gu 2-3 lat uzyskali z odszkodowañ wiêcej ni¿ warto¶æ auta, nie naprawiali w nich w ogóle i nadal nimi je¿d¿±
    Problem jest taki, ¿e jest to kolejna dziedzina ¿ycia, w której uczciwy statystyczny kowalski zasypuje swoj± kas± do³ek zrobiony przez o.sz.u.s.tów (czytaj - innych kierowców)

    Dla uzupe³nienia. Mi w Allianz uros³o w tym samym TU z 430 do 687, buahahahah ide szukaæ do jakiego¶ multiagenta
    Ostatnio edytowane przez bodzio ; 12-10-16 o 22:00

  8. #23
    Starszy u¿ytkownik Avatar moto-rzeczoznawcy
    Zarejestrowany
    lut 2014
    Sk±d
    £ód¼ i województwo
    Postów
    491
    Podziêkowano Thanks Given 
    18
    Podziêkowano Thanks Received 
    3
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    11

    Domy¶lnie

    OC (prawie) zawsze by³o deficytowe - taka jest opinia ZU ,ja mam nieco inne zdanie. Natomiast ¿y³± z³ota ,by³o/jest AC , NW.
    Przypadki kilku(nastu) zg³oszeñ na poje¼dzie szkody z OC s± co najmniej od lat kilku szczegó³owo monitorowane wg wszelkich mo¿liwych wyró¿ników ( NIP , PESEL(kieruj±cy ,w³a¶ciciel) , VIN , NR REJ , ect). Dodatkowo ZU zaczê³y przetwarzaæ te informacje pomiêdzy sob± .W przypadku zadziwiaj±cych korelacji czasu ,miejsca lub czêstotliwo¶ci wdra¿ane s± przez ZU specjalne procedury skutkuj±ce zazwyczaj odmow± odszkodowania ,a pózniej doniesieniem do prokuratury o próbie wy³udzenia.
    Tak wiêc miêdzy bajki proszê w³o¿yæ historie w których "biedne" ZU daj± siê ogrywaæ przez "specjlistów" na miliony z³otych.
    Ubezpieczeniowe lobby ,to potê¿na si³a w gospodarce ,wiêc nie dajmy siê nabraæ ,¿e raptem pozwalaj± ,¿eby "wiatr wia³ im w oczy".

  9. #24
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziêkowano Thanks Given 
    300
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    16

    Domy¶lnie

    Cytat Napisa³ moto-rzeczoznawcy Zobacz post
    Rozmawia³em z naszym emigrantem ekonomicznych z GB. Cz³owiek ma 4 letnie M_ ASX za które p³aci miesiêcznie równowarto¶æ ok 300 z³ Z tym ,¿e jest to polisa OC+AC z minimaln± zni¿k± marketingow± . Czy to jest drogo w porównaniu do PL ? I czy w PL jest uzasadnienie dla obecnych stawek ?
    Pozostawiam bez odpowiedzi.
    Du¿± rolê ogrywaj± te 4 lata, do tego nie napisa³e¶ jaki wiek znajomego. Od siebie mogê powiedzieæ, ¿e cz³owiek z którym rozmawia³em - oko³o 25 lat, bez zni¿ek, za nastoletniego Passata mia³ w GB niesamowit± kwotê, nie pamiêtam dok³adnie ale co¶ ko³o 1500 funtów rocznie.

    Cytat Napisa³ bodzio Zobacz post
    Nie siedzê ju¿ bezpo¶rednio w tej bran¿y, ale z tego co s³ysza³em, to w ostatnich latach ich wyniki techniczne (ilo¶æ kasy zebranej do wyp³aconej) by³y czêsto ujemne wiêc nie jest to chyba do koñca prawdziwe jak to z³e TU ³upi± wszystkich kierowców.
    Tak do wyrobienia sobie opinii przy piwie, polecam poczytaæ o tzw. "warunkach konkurencji doskona³ej", jednym z najistotniejszych elementów jest d±¿enie do papierowego zysku w okolicach zera Potem odnie¶ to do TU, zobaczysz co Ci wyjdzie
    Opinie, które napisa³em na forum, s± jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywn± ocen±. To nie pewnik, w rzeczywisto¶ci mo¿e byæ inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA b±d¼ Szwajcarii.

  10. #25
    autoskp
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Juz was godze Panowie. Jak mieszkalem w Toronto placilem $440 na miesiac OC. Taniej sie nie dalo.

  11. #26
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Sk±d
    £ód¼ - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziêkowano Thanks Given 
    1,084
    Podziêkowano Thanks Received 
    3
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    18

    Domy¶lnie

    -autoskp - z tego co wiem to s± takie przypadki w USA / Canadzie gdzie korzystniej jest wypo¿yczyæ auto jak mieæ je na siebie zarejestrowane po kilku szkodach .
    Nie wiem czy kojarzysz ale mo¿e mamy wspólnego znajomego bo te info mam od niego - " http://www.markas-motorsport.com.pl/
    zdrówka ¿yczê
    Cz³owiek m±drzeje z wiekiem....szkoda tylko ¿e z wiekiem od trumny

  12. #27
    Starszy u¿ytkownik
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    482
    Podziêkowano Thanks Given 
    288
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    13

    Domy¶lnie

    oooo zaraz wyjdê na obroñcê TU. Nie broniê ich bo to z.³.o.dzieje s±. OC jest osobn± kwesti± po prostu.
    Jakoob, proszê Ciê, ró¿ne teorie ekonomii niestety znam, ale maj± siê one bardzo czêsto nijak do rzeczywisto¶ci.

  13. #28
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziêkowano Thanks Given 
    300
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    16

    Domy¶lnie

    Nie zrozumia³e¶ o czym mówiê ale trudno
    Opinie, które napisa³em na forum, s± jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywn± ocen±. To nie pewnik, w rzeczywisto¶ci mo¿e byæ inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA b±d¼ Szwajcarii.

  14. #29
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    pa¼ 2010
    Sk±d
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziêkowano Thanks Given 
    91
    Podziêkowano Thanks Received 
    5
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    19

    Domy¶lnie

    W Austrii, Francji czy w Niemczech, te¿ nie jest tanio Jak siê podzieli ubezpieczenie to za ¶redniej klasy auto kilkuletnie, z wiêkszymi zni¿kami wychodzi w ok. 100€ miesiêcznie
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  15. #30
    Starszy u¿ytkownik
    Zarejestrowany
    sty 2015
    Sk±d
    Brzesko
    Postów
    438
    Podziêkowano Thanks Given 
    114
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    10

    Domy¶lnie

    Wczoraj p³aci³em: OC + AC + NNW, Seat Leon 2007 1,6 102KM: 860z³.
    AC na kosztorys, a nie naprawa w serwisie.
    Zapraszam do kontaktu: [email protected]

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zak³adka

Zak³adka

Uprawnienia

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •