Poka¿ wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Gie³dy to ju¿ prze¿ytek!

  1. #1
    Starszy u¿ytkownik Avatar DRED
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Sk±d
    £ódzkie
    Postów
    314
    Podziêkowano Thanks Given 
    84
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    14

    Domy¶lnie Gie³dy to ju¿ prze¿ytek!

    Ciekaw jestem co s±dzicie na temat tego artyku³u. Czy¿by ¶wiadomo¶æ wzrasta³a?
    Gie³dy to ju¿ prze¿ytek!

    Jaki jest najlepszy sposób na kupno u¿ywanego samochodu? Zapytali¶my o to u¿ytkowników serwisu OnetMoto. W ankiecie wziê³o udzia³ 179507 osób.
    Zdecydowana wiêkszo¶æ internautów opowiedzia³a siê za kupowaniem bezpo¶rednio od w³a¶ciciela. Tak± decyzjê podjê³o by 68 proc. ankietowanych, czyli 120355 osób. Brak po¶redników skutkuje ni¿sz± cen± oraz u³atwia ewentualne negocjacje. Nie bez znaczenia jest równie¿ mo¿liwo¶æ poznania poprzedniego w³a¶ciciela pojazdu.

    Na kupno w salonie zdecydowa³oby siê 20 proc. ankietowanych, czyli 36377 osób. Za salonami mo¿e przemawiaæ przede wszystkim dobry stan aut, a czêsto tak¿e oferowana na nie krótka gwarancja.
    Zakup przez internet za optymalne rozwi±zanie uzna³o 9837 osób, czyli 5 proc. ankietowanych. Za kupowaniem przez sieæ przemawia szybki dostêp do du¿ej liczby pojazdów oraz mo¿liwo¶æ trafienia na okazjê. Licytuj±c samochód bez wcze¶niejszej weryfikacji jego stanu mo¿na jednak trafiæ na przys³owiow± "minê".

    Komisy nie ciesz± siê du¿± popularno¶ci±. Osiem tysiêcy osób, czyli 4 proc. ankietowanych uwa¿a, ¿e warto kupowaæ w nich samochód. Za auto z komisu czêsto zap³acimy wiêcej, ni¿ w przypadku kupowania od w³a¶ciciela. Samochody kusz±ce bardzo atrakcyjnymi cenami czêsto maj± za sob± bujn± przesz³o¶æ…

    Najmniej zaufania w¶ród internautów wzbudzaj± gie³dy. Opowiedzia³o siê za ni± 4938 osób – 3 proc. z bior±cych udzia³ w ankiecie. Wynik trudno uznaæ za zaskakuj±cy. Nieustanna rotacja pojazdów oraz przypadkowo¶æ oferty sprawia, ¿e poszukiwanie wymarzonego auta na gie³dzie jest zadaniem dla najbardziej cierpliwych.

    ¼rod³o: www.onet.pl

  2. #2
    money
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Komisy nie ciesz± siê zainteresowaniem,a jako¶ ¿aden handlarz nie narzeka na brak pieniêdzy...
    KUPOWALI KUPUJ¡ I BED¡ KUPOWAÆ W KOMISACH ....
    1. Tanio prosto od niemca z gara¿u
    2. Czysty zadbany,b³yszczz±cy lakier...
    .........a od w³asciciela to to ró¿nie bywa... sier¶æ psa w baga¿niku,brudna popielniczka pe³na petów, tapicerka do prania,jakie¶ ryski na lakierze,du¿y przebieg,co¶ tam puka w zaweszeniu... ¶mietnik jak cholera...
    Kilkanascie lat temu jak handlowa³o siê Uniakami,cinguecento,golfy II itp... przyprowadzi³em na plac uno i postawi³em z boku,trzeba by³o je posprz±taæ itd.
    Wpad³a rodzinka szukajaca uniaka i zaczeli go ogladaæ... po 2 godzinach stwierdzili,¿e zaniebany... Wtedy kosztowa³ on cos w granicach 13 ty¶.z³ (tyle im powiedzia³em do zap³aty tak jak stoi.) Za tydzieñ na gie³de pojecha³em kilkoma autami miêdzy innymi tym uniakiem,odkurzony umyty wypastowany s³ynn± past± TEMPO Sympatyczna rodzinka,która mnie nie pozna³a zap³aci³a za niego kilka stówek wiêcej i stwierdzili,¿e na tyle uniaków co ogladali to po tym egzemplarzu widaæ,ze ktos o niego dba³...

  3. #3
    Moderator+ Avatar dural
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Sk±d
    Kuj-Pom
    Postów
    1,321
    Podziêkowano Thanks Given 
    526
    Podziêkowano Thanks Received 
    1
    Podziêkowano
    1 Post
    Si³a Reputacji
    15

    Domy¶lnie

    Pytanie raczej powinno brzmieæ "Nie gdzie Polacy kupuj± samochód, tylko CZYM kupuj±"
    Do wyboru w ankiecie:
    a)wzrokiem
    b)zdrowym rozs±dkiem
    ...


  4. #4
    Kris
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Jako "handlarz" wypowiem siê w tym temacie. W dzisiejszych czasach bardzo ma³o transakcji zawieranych jest na gie³dach tak jak mia³o to miejsce kiedys,czyli pisanie umów w samochodzie na kolanie na papierowym talerzyku od podawania kie³basy z grila. Tak tylko kupuj± handlarze na tzw."bramce" czyt. pod wjazdem. Tam pytania do w³a¶ciciela s± tylko 3.
    1. Jaki silnik?
    2. Który rok??
    3 Ile trzeba daæ ¿eby by³o dobrze?? - ja zawsze odpowiada³em,¿e z 2 razy:P
    . Prywatna osoba nawet jezeli znajdzie interesuj±ce j± auto to z regu³y umawia siê na kolejny dzieñ na serwis,lub w domu u w³asciciela. Jest to wed³ug mnie m±dre posuniecie. S± oczywi¶cie przypadki takie jak opisuje tu Andrebar którego bardzo wkurzaj± kupuj±cy cenê nie auto,¿e cena rzuca bielmo na oczy i kasa sypie siê na gie³dzie,bo tak± okazje zaraz kto¶ mo¿e sprz±tn±æ z przed nosa.

  5. #5
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Sk±d
    £ód¼ - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziêkowano Thanks Given 
    1,084
    Podziêkowano Thanks Received 
    3
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    18

    Domy¶lnie

    -Kris- moze ¼le odebra³e¶ moje niektóre posty bo ani mnie tacy kupuj±cy nie wkurzaj± ( choæ czasem irytuj±) ani mi ich nie ¿al.
    Maj± prawo wydaæ swoje pieni±dze na co zechc± ....jest jednak pewna spora grupa kupuj±cych , która "nie widz±c ró¿nicy" miêdzy jednym autem a drugim wybiera to tañsze lub bardziej "zadbane" i z mniejszym przebiegiem ze zwyk³ej niewiedzy lub zadufaniu we w³asne "znawstwo" lub zabranego ze sob± p.Henia od Kamaza.
    Na gie³dach w du¿ej mierze wystawiane jest to czego niejeden wstydzi siê sprzedaæ z placu lub spod domu.... i gdyby CCC i gie³dowe "okazje" siê nie sprzedawa³y to gie³dy ¶wieci³yby pustkami ....a jak widaæ maj± siê dobrze i jeszcze d³ugo pewnie bêd± sie mia³y.
    Cz³owiek m±drzeje z wiekiem....szkoda tylko ¿e z wiekiem od trumny

  6. #6
    Kris75
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Panowie - a ja akurat mam inne zdanie. Gie³dy s± po to aby auto zaprezentowaæ - du¿o osób przychodzi na gie³dê w poszukiwaniu auta. Oczywi¶cie finalizacja transakcji koñczy siê teraz w 95% poza gie³d±, ale sama gie³da s³u¿y po prostu temu, aby jak najwiêksza ilo¶æ osób obejrza³a auto, a kupuj±cemu s³u¿y po to, aby móg³ PORÓWNAÆ identyczne modele - czêsto w ten sposób odsiewa siê rupiecie od aut. I uwa¿am, ¿e jeszcze przez najbli¿szych kilka-kilkana¶cie lat gie³dy nie zast±pi nic.

    Jad±c do prywatnego w³a¶ciciela jedziemy ogladaæ JEDNO auto, czasem mo¿e dwa lub trzy... Na gie³dzie aut jest KILKA TYSIÊCY.
    Jad±c do komisu jedziemy te¿ najczê¶ciej po konkretne auto, tu ju¿ mamy wybór powiedzmy z 20 aut. A na gie³dzie jest kilka tysiêcy...
    Nie ma oczywi¶cie gwarancji, ¿e znajdziemy na gie³dzie interesuj±ce nas auto (zw³aszcza je¶li to jest jaki¶ niszowy model... Lancia Thesis np ), ale dla popularnych modeli aut (VW GOLF, PASSAT itd...) NIE MA LEPSZEJ ALTERNATYWY aktualnie ni¿ gie³da.

    A to, ¿e 95% transkacji finalizuje siê poza gie³d± oznacza, ¿e gie³dy siê koñcz±? Na pewno nie. To oznacza, ¿e ludzie nabieraj± jakiego¶ dystansu w koñcu.

  7. #7
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Sk±d
    dolno¶l±skie
    Postów
    4,071
    Podziêkowano Thanks Given 
    1,821
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    10

    Domy¶lnie

    Z gie³d± jest ten problem, ¿e wiêkszo¶æ jest tam handlarzy - tanio kupiæ, dro¿ej sprzedaæ... osobi¶cie kilka razy odwiedza³em gie³dê w Lubinie i nigdy nic ciekawego nie by³o, ale jak szuka³em auta dla siebie i wybra³em siê na gie³dê z ciekawo¶ci, to znalaz³em tam auto, które pó¼niej kupi³em. Mimo wszystko zdania o gie³dach nie zmieniam
    # Szanuj moderatora swego, bo mo¿esz mieæ gorszego #
    - Inspekcje @ dolno¶l±skie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcjê FB Uwaga na Lenovo

  8. #8
    money
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Praktycznie na gie³dzie jestem co niedzielê,a robiê to tylko z przyzwyczajenia

Tagi dla tego tematu

Zak³adka

Zak³adka

Uprawnienia

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •