Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 16

Temat: Honda Civic SALON POLSKA SUPER STAN 1,6 BORDNICA

  1. #1
    maciejk84
    Gość

    Domyślnie Honda Civic SALON POLSKA SUPER STAN 1,6 BORDNICA

    Witam

    Szanowni Koledzy,

    Rzućcie okiem na tego CIVICA.
    Ogłoszenie jest już chyba z półtora miesiąca. Facet startował z ceny ok. 23 tys. (o ile dobrze pamiętam). Teraz jest już 19,9 tys. Wydaje mi się, że cena atrakcyjna.
    Ze zdjęć raczej OK. Podaje VIN. Nie popytu na benzyniaki czy jak ?
    http://otomoto.pl/honda-civic-salon-...C17351394.html

    Z góry dziękuję.

  2. #2
    Hormon
    Gość

    Domyślnie

    Wygląda nieźle, jedynie dziwnie wygląda szczelina zaznaczona na foto... Ale może to tylko moje złudzenie... Autko pochodzi z polskiego salonu i z tego co widać było serwisowane w ASO więc myślę że nie będzie problemu żeby sprawdzić historię i potwierdzić przebieg...
    Załączone Obrazki Załączone Obrazki
    • Typ Pliku: jpg HH.jpg (67.4 KB, 31 wyświetleń)

  3. #3
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Zgadzam się z Hormonem.
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  4. #4
    dziki24
    Gość

    Domyślnie

    Coś miała z prawym bokiem.

    Szpara to jedno, ale śrubki są w lepszym stanie z prawej strony jak z lewej. Musiałbyś ją sprawdzić miernikiem lakieru albo szukać spawów po ćwiartce. Bezwypadkowa to ona raczej nie jest.

  5. #5
    Wolf
    Gość

    Domyślnie

    Dziki chyba pod mikroskopem oglądałeś te śruby na zdjęciach,bardzo szybko ferujesz wyroki,auto wcale nie wygląda żle sprzedający zgadza się na wizytę na SKP lub a ASO może jednak warto najpierw zobaczyc auto:-)

  6. #6
    Starszy użytkownik Avatar PathLiner
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    zachodniopomorskie
    Postów
    1,128
    Podziękowano Thanks Given 
    304
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Wolfik... Każdy teraz w ofercie pisze, że zgadza się na wszelkie cuda-wianki, jazdy po nocy, bez zimówek po lodzie etc.
    Co innego jest mówione, jak już zrobisz te 200-300-500 kilometrów i na miejscu próbujesz gdziekolwiek się ruszyć!
    Tablic nie mam, czasu teraz nie mam, dobra - tablice są ale auto nie ma OC, możemy podjechać ale "tutaj-blisko" bo po co dalej.
    MILION mają wymówek.

    "Ja tak napisałem w ogłoszeniu? Ja? To nie ja pisałem ofertę tylko szwagier"
    Popatrz w regulaminy. Wszystko da się odszczekać.

    Czujnym pozostaje być. Trzy razy bardziej jak podpowiada zdrowy rozsądek.
    Bo przy urnie i tak nic nie zmienisz.

  7. #7
    Wolf
    Gość

    Domyślnie

    PathLiner-rozumiem,ale kolega Dziki24 szybko zawyrokował ze zdjęć śrub na których to nic nie widać,bo zdjęcia słabe i nie sposób nawet dobrze kształtu tych śrub zobaczyć, a co dopiero stwierdzić czy były odkręcane.
    Wiem że każdy cukruje w ogłoszeniach i jak się to mówi,,przysłowiowy papier,, przyjmie wszystko piszesz:
    Tablic nie mam, czasu teraz nie mam, dobra - tablice są ale auto nie ma OC, możemy podjechać ale "tutaj-blisko" bo po co dalej.
    MILION mają wymówek.
    Auto z ogłoszenia jest z Polski więc chyba ma wszystko co potrzeba,sądzę że troszkę się rozpędziłeś z tymi tablicami myśląc może o czymś innym OK.
    Sprzedający w ogłoszeniu mówi że zgadza się na wizytę na dowolnej stacji lub ASO można chyba najpierw do niego zadzwonić i pogadać co i jak.
    Wiem że trzeba być czujnym i zwartym zawsze,sam jestem bardzo nieufnym człowiekiem,ale czytając to forum zauważyłem że był już tu jeden kolega co wszędzie widział ćwiartki,doskonale wiem miedzy innymi z tego forum jakie stosuje się praktyki przy ,,naprawach,,i sprzedaży aut.
    Czasem mam jednak wrażenie że osoba mniej obeznana czytając to forum może nabawić się ,,Psychozy strachu,,(nie robię się jakimś wielkim ekspertem)
    Sam rozglądam się za autem i wiem ze kupić dobra ,,używkę,,nie jest łatwo.Taki mały Ot na koniec założyłem temat do oceny:

    http://moto.allegro.pl/honda-civic-0...464790473.html VIN:SHHFK27608U000226 i pomimo niemałej liczby odsłon nie doczekałem się ani jednej odpowiedzi,a mamy tu wielu ludzi obeznanych z rynkiem aut.Ogłoszenie też jest bajkowe i cena dosyć niska,co mnie bardzo dziwi,jak za auto z tego roku w takim stanie jak opisuje sprzedający.
    Ostatnio edytowane przez Wolf ; 23-02-11 o 19:31 Powód: dodanie numeru VIN

  8. #8
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Wolf odnośnie auta odpisałem Ci na pw. Niestety nie zawsze mam czas, żeby wejść, odpisać na bieżąco. Staram się jak mogę w najszybciej możliwym czasie.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  9. #9
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    To i ja się dopiszę w tym małym OT ......o Hondzie
    Widzisz -Wolf- ..moim zdaniem spora część userów , która próbowała mniej lub bardziej udolnie coś napisać w ocenie ze zdjęć przekazując swoje spostrzeżenia ( pomijam czy fachowe czy nie) została skutecznie wyhamowana poprzez podśmiec***** jak i w ekstremalnych przypadkach groźbami podania do Sądu za cośtamcośtam .....więc teraz pewnie robią zlewkę ... i ja im się nie dziwię ......bo pod większością takich "opisów" zaraz padały słowa innego usera -..." weż telef i zadzwoń ...pojedź zobacz."... "przecież napisał że..."........ NO TO PO CO wystawiać dupę na kopanie ?
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  10. #10
    Wolf
    Gość

    Domyślnie

    Ok Andrebar w takim razie jakie jest Twoje zdanie na temat tej Hondy,widzisz tam gdzieś różnicę w tych śrubach błotników nie sposób nic tam zobaczyć,nawet po zapisaniu na komputerze i powiększeniu bo zdjęcia marne.Moje wypowiedzi nie są żadnym atakiem na kolegę Dziki 24.Napisałem że papier przyjmie wszystko-chodziło mi o treść ogłoszenia tam sprzedający może napisać co chce.
    Zrozumiałem Twój post inne również cenię,Twoje posty trzeba umieć czytać i nie wyciągać pochopnych wniosków.

  11. #11
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Każdy kij ma dwa końce ....kiedyś było za dużo - spontanicznych-"radosnych uwag" ...dziś ich prawie nie uraczysz.
    Ja jak nie znam danego modelu auta to trzymam mordę w kubeł ....no chyba ,że ewidentnie coś mi nie pasi.
    W tym temacie jestem "ślepy" ...a już najbardziej w rodzimych fotoofertach

    PS;
    jak nie pofolgujemy i nie popuścimy sztywnych ram oceny po fotkach czy opisie to ten dział umrze śmiercią techniczną ( ku uciesze wielu wielu ogłoszeniodawców) .....generalnie niby mi tam rybka...ale pamiętam podstawowe założenia Forum , które m.in;
    miały pomagać w ocenie aby nie dygać setek km do "rzeźby" czy innego "detailingu-foto-picu".
    Nie będę kopał się z końmi dla dobra owiec .....
    PS-2....nic nie mam do Ciebie....ino tak na marginesie chciałem wyjaśnić czym mogło być spowodowane milczenie w założonym jak wspominasz Twoim temacie.
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  12. #12
    dziki24
    Gość

    Domyślnie

    To są tylko moje uwagi i piszę to co widzę na zdjęciach. Co do tego, że oceny na podstawie zdjęć są niewiele warte, masz 100% racji. Skoro można zrobić zdjęcie ufo, tym bardziej można ukryć wady jakiegoś szczepana. Auto trzeba zobaczyć na własne oczy i dosłownie obmacać, tylko czasami problemem jest odległość. Tutaj znowu można powiedzieć sprzedającemu, że jak leci w kulki to zwraca 2x koszty przejazdu, ale pewnie się nie zgodzi.

    Co do tych nieszczekliwych śrubek na błotnikach to nie trzeba mieć mikroskopu aby zobaczyć, że to od strony kierowcy są bardziej dotknięte zębem czasu niż te od strony pasażera. Może to tylko jakiś brud a może faktycznie to auto miało przygodę w której ucierpiał błotnik. Tego nie wiem.

    Sam szukam auta i wiem jak to wygląda. Czasami detale potrafią ukazać przeszłość samochodu, ale jak się jest przy nim i można więcej w nim "grzebnąć" ewentualnie coś popsuć.

    Bronisz tak tego wozu, jest Twój ?
    Ostatnio edytowane przez dziki24 ; 24-02-11 o 14:33

  13. #13
    Wolf
    Gość

    Domyślnie

    Nie jest to mój samochód i nie mam z nim nic wspólnego,a do Brodnicy mam jakieś 450 km,chodzi mi tylko o to nie oceniajmy aut pochopnie.

  14. #14
    dziki24
    Gość

    Domyślnie

    Zgoda!

    Więc tak, auto ma źle spasowaną maskę z prawej strony oraz świeższe śruby mocujące prawy błotnik. Niech osoba oglądająca auto na żywo, zwróci na to uwagę.

  15. #15
    Hormon
    Gość

    Domyślnie

    Koledzy nie kłóćcie się na temat słuszności i trafności ocen bezwypadkowości na podstawie zdjęć. Każdy patrzy troszkę inaczej i może spostrzec inny szczegół a każde spostrzeżenie może być pomocne przy oględzinach na żywo, bo podpowiada potencjalnemu Kupującemu na co zwrócić uwagę. I myślę, że taki jest cel tego forum...nie chodzi o wróżenie ze zdjęć tylko o podpowiedzi dla zainteresowanego danym autem na co powinien zwrócić uwagę przy oględzinach.

    A tak na marginesie to myślę że maska jest OK tylko prawy błotnik źle dopasowany, co oczywiście nie oznacza wielkiego dzwona i nie dyskwalifikuje tego egzemplarza...może to była zwykła parkingowa "obcierka"...

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •