Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Van Mitsubishi, Mazda, Honda, Ford rocznik 2006 za 25000 zł na Pb+LPG. trasa > 50%

  1. #1
    piecia76
    Gość

    Domyślnie Van Mitsubishi, Mazda, Honda, Ford rocznik 2006 za 25000 zł na Pb+LPG. trasa > 50%

    Jakie auto kupić 20-25k
    Rodzaj
    Van
    Preferowana marka
    Mitsubishi, Mazda, Honda, Ford
    Budżet na zakup auta:
    25000
    Preferowany rok produkcji:
    2006
    Silnik (pojemność i liczba KM)
    2.0 >130KM
    Preferowany rodzaj paliwa:
    Pb+LPG
    Planowany roczny przebieg:
    >40000
    Segment/typ/wielkość auta:
    7 miejscowy van
    Charakter użytkowania :
    trasa > 50%
    Ilość pasażerów, bagażu:
    6 + pełny bagażnik, ew. box dachowy
    Pochodzenie auta (rynek krajowy/import):
    import lub krajowy
    Czego przede wszystkim wymagam od auta:
    auto możliwie najmniej awaryjne - preferuję japońskie, autem planuję robić sporo kilometrów;
    w miarę pojemne a przy tym w miłej dla oka stylistyce zewnętrznej;

  2. #2
    piecia76
    Gość

    Domyślnie

    Po lawinie odpowiedzi na post spróbuję nieco skonkretyzować oczekiwania.

    Początkowo najbardziej pasował mi Mitsubishi Grandis 2.4, w wersji 7-miejscowej, może w związku z tym, że śmigam teraz miśkiem, niestety trochę mniejszym - Lancerem kombi i autko wyjątkowo mi pasuje: jeździ się nim naprawdę przyjemnie, jest wygodnie tak z przodu jak i z tyłu, bagażnik jak na kompaktowe autko dość pojemny, silnik pięknie wchodzi na obroty i nie ma problemów z wyprzedzaniem, spalanie mogłoby być lepsze ale nie ma tragedii. Chciałbym przesiąść się na coś większego o podobnych lub nieco lepszych parametrach, więc wybór tego modelu wydaje się być dość oczywisty, poza tym w tej klasie to jedno z ładniejszych aut (przynajmniej moim zdaniem). Problemem jest niewielka podaż tych aut na rynku krajowym, a i za granicą nie jest łatwo trafić na ciekawy model w dobrej cenie, tak aby nie zbankrutować po zapłaceniu akcyzy . Diesle z góry odrzuciłem, ze względu na montowane w nich silniki 2.0 TDI od VW, z których japończycy zrezygnowali od 2008 roku.

    Drugim pomysłem była Mazda 5, która także nieźle się prezentuje, ma fajne silniki i dobrą opinię, no może poza zabezpieczeniem antykorozyjnym . Po obejrzeniu z bliska wydaję się jednak mniejsza od Grandisa, coś jakby bardziej "kompaktowa". Na rynku jest ich więcej, chociaż ceny w kraju trochę odbiegają od cen niemieckich, można jednak trafić ciekawie wyglądający model za niezłe pieniądze. Odpada wysoka akcyza, co jest plusem przy sprowadzaniu auta. W mojej okolicy trafiłem na takie ogłoszenie, może ktoś ma jakieś doświadczenia z zakupu w tej firmie, choć jak dla mnie wygląda zbyt "ładnie".

    (Przed)ostatnim wariantem jest Ford Galaxy, najchętniej w wersji Mk3 (podnoszę założony budżet po sprzedaży Lancera) lub ew. Mk2 z końca produkcji. Miałem fordziaka przez 8 lat i złego słowa nie mogę powiedzieć, poza tym jest ich sporo na rynku. Rzuca się w oczy duża różnica w cenach modeli oferowanych w kraju (sprowadzonych), a tymi oferowanymi za granicą - zwłaszcza jeśli chodzi o nowsze modele, od razu więc zapala się lampka ostrzegawcza. Może ktoś z forumowych specy od Forda mógłby coś doradzić w kwestii zakupu Galaxy? Wziąłbym chętnie nawet Mk2 za rozsądne pieniądze, najchętniej z mocniejszym sinikiem, choć z wyglądu (ogórek) nie umywa się do japońców

    Bardzo podoba mi się Honda Odyssey, nawet starszych wersjach i to jest mój ostatni typ, tego auta jest jednak naprawdę mało w moim przedziale cenowym, a jak już to dość wiekowe modele - choć jak mawiają: "honda i się nie zagląda"

    No i bądź tu człowieku mądry...
    A zapomniałem dodać, że auto nie musi mieć koniecznie instalacji LPG, właściwie nawet lepiej jakby jej nie miało, wolałbym założyć ją samemu, jak sprawdzi się na samej benzynce.

  3. #3
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    O rany Galaxy Mk3 w benzynie za 25tys zl? Dobry zart
    W tej cenie kupusz ladna Mazde 5 lub Sharana/Alhambre/Galaxy Mk2
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  4. #4
    piecia76
    Gość

    Domyślnie

    Za 25 tys. to oczywiście żart, ale napisałem wyraźnie że w tym przypadku powiększam założony budżet o jakieś 10-12 tys. po sprzedaży auta, którym teraz jeżdżę, co daje kwotę 35-37 tys. a za te pieniądze można coś już znaleźć. Inna kwestia, że u Niemiaszków trudno spotkać Mk3 poniżej 10 tys. euro

  5. #5
    Starszy użytkownik Avatar Bull_Byk
    Zarejestrowany
    lut 2014
    Skąd
    Bytom
    Postów
    478
    Podziękowano Thanks Given 
    148
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    No i odpowiedziales sobie sam, u niemcow Ciezko znalezc cos ponizej ponad 40000 tysiecy a szukasz w polsce za nizsza kwote gdzie duza czesc aut jest importowana

  6. #6
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziękowano Thanks Given 
    284
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    obecnie początek produkcji Galaxy mk3 jak najbardziej do dostania za 33-36 tys (w zaleznosci od wersji, silnika, przebiegu)

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •