Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 20

Temat: Kombi rocznik brak za 28000 zł na Pb. trasa > 50%

  1. #1
    Bywalec
    Zarejestrowany
    paź 2014
    Skąd
    DW, ETM, DLB, TOS
    Postów
    15
    Podziękowano Thanks Given 
    5
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Kombi rocznik brak za 28000 zł na Pb. trasa > 50%

    Jakie auto kupić 25-30k
    Rodzaj
    Kombi
    Preferowana marka
    -
    Budżet na zakup auta:
    28000
    Preferowany rok produkcji:
    brak
    Silnik (pojemność i liczba KM)
    powyżej 120
    Preferowany rodzaj paliwa:
    Pb
    Planowany roczny przebieg:
    30000
    Segment/typ/wielkość auta:
    małe kombi
    Charakter użytkowania :
    trasa > 50%
    Ilość pasażerów, bagażu:
    2 osoby, bagaż, wózek dziecięcy, materiały budowalne/wykończeniowe
    Pochodzenie auta (rynek krajowy/import):
    sprowadzany
    Czego przede wszystkim wymagam od auta:
    Potrzebuję auta, które będzie służyło przez większość czasu (75%) dla jednej osoby i przewozu bagażu w trasie po około 300 km/dzien, dwa razy w tygodniu. Raz/dwa razy na rok wakacje po 2000 km ;-)
    Pozostały czas dwie osoby z dzieckiem i z bagażem w mieście. Z tego powodu poszukuję "niewielkiego" kombi z silnikiem, który nadaje się pod gaz. Na początku zastanawiałem się nad Mazdą 6 po faceliftingu z 2006-2008 z silnikiem 2,0. Wchodziło też w grę Volvo V50, najlepiej z silnikiem 2,4, ale akcyza mnie zniechęciła. Przez jakiś czas zastanawiałem się nad Fordem Focusem, ale różne opinie na temat zagazowywania tych silników mnie zniechęciły. Ostatecznie zastanawiam się nad Peuguotem 407
    Najchętniej z silnikiem 2,0, ale mam na oku samochód z 2010 r. z silnikiem 1,8 (1750 ccm).
    Jakie auto możecie mi polecić z tych wymienionych lub innych, a w szczególności co sądzicie o wyborze Peugeota 407? Czy brać tego z mniejszym silnikiem czy jednak dalej czekać na silnik 2,0.
    Z góry dziękuję za konstruktywne wypowiedzi ;-)

  2. #2
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziękowano Thanks Given 
    284
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Nie lepiej diesel przy takich rocznych przebiegach i jazdy głównie w trasie?

    Wolnossąca benzyna vs. turbodiesel o porównywalnej mocy- jeżeli chodzi o przyjemność z jazdy zdecydowanie to drugie

  3. #3
    Bywalec
    Zarejestrowany
    paź 2014
    Skąd
    DW, ETM, DLB, TOS
    Postów
    15
    Podziękowano Thanks Given 
    5
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie

    Biorąc pod uwagę kosztowne problemy z dieslem, na które można trafić, a nawet trzeba się liczyć, to porównując benzynę z LPG, na dzień dzisiejszy, ja nie widzę zalet diesla.

  4. #4
    Maryush
    Gość

    Domyślnie

    Ja przez ostatni rok zrobiłem 28 000 km, Saabem 9-3 1.8t z LPG. Ani trochę nie żałuję że zdecydowałem się na turbobenzynę Myślę, że i Tobie Saab 9-3 by podpasował Jedyny problem w tym, ze 9-3 kombi w benzynie jest po prostu mało.

    Jeśli jesteś zdecydowany na 407, to u tradeluxa masz dwie benzyny. Jak dla mnie 407 to nie kombi, bliżej mu do hathbacka. Bagażnik jest baaardzo mały niezbyt ustawny.

  5. #5
    Bywalec
    Zarejestrowany
    paź 2014
    Skąd
    DW, ETM, DLB, TOS
    Postów
    15
    Podziękowano Thanks Given 
    5
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie

    Kilka osób mówiło mi właśnie o Saabie, ale chyba jestem lekko zrażony. Co prawda, jakoś nie było mi dane zapoznać się bliżej z tym samochodem, poza kilkoma przejazdami z kolegą z pracy i informacjami od niego. Podczas jazdy rzeczywiście wgniatało w fotel :-) Problem był taki, że samochód dłużej stał w warsztatach niż mu służył. Prawdopodobnie kupił z (nie)znanego źródła, "dofinansował" i później sprzedał ;-) Naprawa turbiny do tanich pewnie nie należy. Jak kształtują się koszty serwisowania tego samochodu?
    Tak jak piszesz, mało tego na rynku, Saab upadł i z dostępnością części może być różnie, zatem kupować z nieznanego źródła się boję, a Trade-Lux szybko czegoś takiego pewnie nie ściągnie.
    Co do Trade-Luxa, to który egzemplarz byś preferował? ;-)

  6. #6
    Maryush
    Gość

    Domyślnie

    Koszty serwisu są na poziomie porównywalnym z innymi autami tej klasy. Problemu z częściami też raczej nie ma.

    Od tradeluxa obydwa dobre, przy czym ja bym preferował mocniejszy silnik - 2.0
    Choć 1.8 ma ładniejszy kolor i jest młodszy. Więc wybór trudny

  7. #7
    Bywalec
    Zarejestrowany
    paź 2014
    Skąd
    DW, ETM, DLB, TOS
    Postów
    15
    Podziękowano Thanks Given 
    5
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie

    Dzięki za informacje. Jeżeli trafi się gdzieś zadbany model, to rozważę zakup Saaba =)

    Czy ktoś może powiedzieć coś na temat silnika z Audi A6 C6 2.4L V6 177KM z 2005r?
    Nadaje się to pod gaz? =)

  8. #8
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Nadaje się
    Jedna z lepsiejszych jednostek VAG

  9. #9
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    1,069
    Podziękowano Thanks Given 
    28
    Podziękowano Thanks Received 
    9
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Z dostępnością części eksploatacyjnych akurat do 9-3 II Gen. to wielkich problemów niema gdyż większość podstawowych części to nic innego jak Opel Vectra C Koszty nie odbiegają zbytnio od samochodów tej klasy innych marek, a czasami odbiegają na korzyść Jest pełna dostępność części zarówno w ASO (często wspólne z Oplem i jak się dobrze pogada to sprzedają w cenach jak do Opli ) , zamienników w hurtowniach i w sklepach wyspecjalizowanych w częściach do Saab'ów oraz dzięki popularności tego modelu w Anglii cała masa używki z egzemplarzy ściąganych z tego kraju jako magazyny części Jedyne co stosunkowo sporo kosztuje to części blacharskie odmienne dla egzemplarzy po liftingowych. Jeżeli chodzi o komfort, szczególnie foteli, to Saab'owi będzie chyba w stanie dorównać jedynie Volvo, chociaż akurat V50 jako techniczny klon Forda Focusa zbyt przestronne to nie jest
    Audi C6 za podobne pieniądze będzie jednak kilka lat starsze i niestety pomimo że będzie dobijało do 10 lat to jak przystało na samochód klasy wyższej koszty serwisu będą nadal spore
    Ostatnio edytowane przez Bartek28 ; 08-12-14 o 17:06

  10. #10
    Bywalec
    Zarejestrowany
    paź 2014
    Skąd
    DW, ETM, DLB, TOS
    Postów
    15
    Podziękowano Thanks Given 
    5
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie

    Dotyczy Audi: W takim razie zapoznam się bliżej z tą jednostką i samochodem przez dzisiejszy wieczór. Jest oferta sprzedaży takiego samochodu za niecałe 30 000 zł. Trochę ponad planowany budżet, ale jak opinie o silniku i samochodzie mi podpasują, to jestem w stanie tyle wyłożyć. Wystawione jest niestety lub "stety" jako okazja, więc będę musiał się jeszcze dowiedzieć co jest powodem takiego opisu i porównać to ze średnią ceną z mobile.de, bo właśnie z Niemiec samochód pochodzi :-) Przebieg: 225 000 km.
    Ostatnio edytowane przez taffarel ; 08-12-14 o 17:00 Powód: Pojawił się nowy post w tym samym czasie

  11. #11
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Tylko jeśli chodzi o serwis V6 to ceny razy 50-100% za usługi mechaniczne z powodu silnika plus sama instalacja w ok. 4tys zł.
    Ceny części też będą sporo droższe w porównaiu do Vectr C/Saaba 9-3
    Więc jak ktoś szuka auta do taniej jazdy to tak trochę nie pasuje
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  12. #12
    Bywalec
    Zarejestrowany
    paź 2014
    Skąd
    DW, ETM, DLB, TOS
    Postów
    15
    Podziękowano Thanks Given 
    5
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie

    W takim razie rozsądek pewnie weźmie górę, bo jak będę musiał po zakupie jeszcze 5000 zł dołożyć, to już cena za całość robi się zbyt duża. Szkoda mi wydawać tyle pieniędzy na samochód i później bać się o naprawy, choć już się w nim widziałem :-D
    Poczytać jednak na jego temat muszę ;-)

    PS. Tradelux, jak będziesz miał u siebie te 407, to podeślij proszę kilka zdjęć i może dwa/trzy zdania na temat jazdy. Z góry dziękuję :-)

  13. #13
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziękowano Thanks Given 
    284
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    na pewno A6 C6 jeździ się lepiej niż dowolnym autem wspomnianym w tym temacie, jednak fakt, że jest to auto klasy wyższej automatycznie przekłada się na wyższe koszty eksploatacji. I auto nie musi być miną, żeby je generować- po prostu naturalne zużycie podzespołów przy dużym przebiegu (bo w tym budżecie nie ma co liczyć na 2 z przodu licznika km), ich wyższe ceny etc.

  14. #14
    Starszy użytkownik Avatar bunny
    Zarejestrowany
    kwi 2012
    Skąd
    KR-KCH
    Postów
    482
    Podziękowano Thanks Given 
    210
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    Zgaduje, że autor tematu rozważa ten samochód: http://eurocar-pawlowski.otomoto.pl/...C34994694.html

    Jeżeli tak, to sprzedawca znany na forum i polecany. Tylko jak będziesz jechał oglądać, to wybrankę serca zostaw w domu :P

  15. #15
    Bywalec
    Zarejestrowany
    paź 2014
    Skąd
    DW, ETM, DLB, TOS
    Postów
    15
    Podziękowano Thanks Given 
    5
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    0

    :)

    Cytat Napisał bunny Zobacz post
    Zgaduje, że autor tematu rozważa ten samochód: http://eurocar-pawlowski.otomoto.pl/...C34994694.html
    Bunny trafłeś =)

    Cytat Napisał bunny Zobacz post
    Jeżeli tak, to sprzedawca znany na forum i polecany. Tylko jak będziesz jechał oglądać, to wybrankę serca zostaw w domu :P
    Hehe =)
    Dokładnie taki sam komentarz widziałem przy innym poście polecającym tego sprzedającego =) Było nawet powiedziane, że sąsiad z widłami czeka =)
    A tak na poważnie, to Międzybórz miałem okazję poznać. Jeżdżąc jakiś czas temu z Wrocławia i skręcając za Oleśnicą w lewo na Międzybórz, przejeżdżając przez pobliskie lasy dostrzec można było strażniczki lasu. Ale chatki miały jak Kłapołuchy, dość mizerne. Wręcz odrzucające

    EDIT: Patrząc na przebiegi samochodów z cofniętym licznikiem, życie tego samochodu jeszcze chwilę potrwa, szczególnie że silnik był wymieniany.
    Ostatnio edytowane przez taffarel ; 08-12-14 o 20:21

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •