Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 71

Temat: Citroen C4 II 1.6 HDi 2012 - Lubin (dolnośląskie)

  1. #1
    Gites
    Gość

    Domyślnie Citroen C4 II 1.6 HDi 2012 - Lubin (dolnośląskie)

    Ocena auta z ogłoszenia
    Marka:
    Citroen
    VIN
    -
    Model:
    C4 II
    Silnik
    1.6 HDi
    Rocznik:
    2012
    Miejscowość:
    Lubin (dolnośląskie)
    Nazwa komisu:
    W&A Anna Dudziak
    Link do ogłoszenia:Treść:
    Czy jest realne, żeby niespełna trzyletnie auto z tego segmentu kosztowało <40 tys zł? No i ten idylliczny przebieg Z góry dziękuję za opinie i pomoc w ocenie.
    Pozdrawiam,
    Gites

  2. #2
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Wszystkie samochody w naszej ofercie sprzedawane są na fakturę VAT-marża
    Masz kluczowe zdanie...
    Młode auto w tej klasie to wręcz pewny poleasingowiec który powinien być sprzedawany nie na VAT-marża tylko na inną fakturę...
    Załatw VIN, może coś uda się uchwycić.


  3. #3
    Gites
    Gość

    Domyślnie

    Jako totalny lajkonik w temacie finansów, zapodałem w guglowni hasło "samochód vat-marża" i już wiem mniej więcej o co kaman Tylko jak tu sprawdzić kto jest / był poprzednim właścicielem skoro komis to tylko pośrednik, który zapewne może się zasłonić jakąś klauzulą tajności.

    Jutro będę dzwonił w sprawie VINu. No i jeszcze ta tablica rej. BZ 04544. Niestety nie mam pojęcia z jakiego kraju jest.
    Ostatnio edytowane przez Gites ; 05-12-14 o 20:00

  4. #4
    Znawca tematu Avatar czeslaw555
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    POLSKA
    Postów
    3,421
    Podziękowano Thanks Given 
    123
    Podziękowano Thanks Received 
    4
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    ale dostajesz dow.rej. ( zagraniczny) i tam ktoś, lub coś jest wpisane jako właściciel
    Pozdrawiam

  5. #5
    Gites
    Gość

    Domyślnie

    O, dzięki za zwrócenie na to uwagi. Nie wiem skąd ale założyłem, że auto jest gotowe do rejestracji w PL czyli jedyny dodatkowy koszt to papierkowe sprawy w wydziale komunikacji. W tym przypadku chyba do ceny powinienem doliczyć jeszcze kilka tys :| Wiem, że raczkuję w temacie i z pewnością wywołuję serię facepalm'ów u czytających - sorry.

    Sprzedawca podał VIN bez zbędnej dyskusji: VF7NC9HP0CY560736
    Wyposażenie już sobie odkodowałem ale będę niezmiernie wdzięczny jeśli ktoś byłby w stanie rozkminić kraj pochodzenia (choćby po tablicy rej. ze zdjęć) oraz możliwą historię pojazdu.
    Pozdrawiam / Gites
    Ostatnio edytowane przez Kris75 ; 07-12-14 o 20:28

  6. #6
    Starszy użytkownik Avatar Remek
    Zarejestrowany
    sty 2013
    Skąd
    Gdańsk
    Postów
    930
    Podziękowano Thanks Given 
    304
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gites Zobacz post
    Wiem, że raczkuję w temacie i z pewnością wywołuję serię facepalm'ów u czytających - sorry.
    Ty nie jesteś chociaż bezkrytyczny i nieomylny jak większość "łowców okazji" co CCC tu wrzuca.
    Będą jeszcze z Ciebie ludzie!

  7. #7
    Starszy użytkownik Avatar thomas
    Zarejestrowany
    mar 2014
    Skąd
    LZ
    Postów
    1,621
    Podziękowano Thanks Given 
    332
    Podziękowano Thanks Received 
    1
    Podziękowano
    1 Post
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gites Zobacz post
    O, dzięki za zwrócenie na to uwagi. Nie wiem skąd ale założyłem, że auto jest gotowe do rejestracji w PL czyli jedyny dodatkowy koszt to papierkowe sprawy w wydziale komunikacji. W tym przypadku chyba do ceny powinienem doliczyć jeszcze kilka tys :| Wiem, że raczkuję w temacie i z pewnością wywołuję serię facepalm'ów u czytających - sorry.

    Sprzedawca podał VIN bez zbędnej dyskusji: VF7NC9HP0CY560736
    Wyposażenie już sobie odkodowałem ale będę niezmiernie wdzięczny jeśli ktoś byłby w stanie rozkminić kraj pochodzenia (choćby po tablicy rej. ze zdjęć) oraz możliwą historię pojazdu.
    Pozdrawiam / Gites

    auto stoi na niemieckich tablicach zjazdowych, więc jest z Niemiec, a konkretnie z Bautzen, jakieś 50km od granicy w Zgorzelcu...o ile kupował tablice w miejscu zakupu auta

  8. #8
    Gites
    Gość

    Domyślnie

    A czy znając właśnie zjazdówki da się cokolwiek wyszperać w necie na temat historii auta?

  9. #9
    cukier
    Gość

    Domyślnie

    zjazdówki nie są przypisane na stałe do auta dziś są na tym jutro mogą być na innym. tak jak Ci napisał thomas możesz sprawdzic gdzie tablice były kupione

  10. #10
    Gites
    Gość

    Domyślnie

    No dobra, czyli najwyraźniej w kwestii sprawdzenia historii tego auta pozostaje wizyta w ASO Citroena z numerem VIN w garści. Zgadza się?

  11. #11
    Starszy użytkownik Avatar thomas
    Zarejestrowany
    mar 2014
    Skąd
    LZ
    Postów
    1,621
    Podziękowano Thanks Given 
    332
    Podziękowano Thanks Received 
    1
    Podziękowano
    1 Post
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    Tak Gites...

    BZ to Bautzen...ale przecież mógł kupić zjazdówki w Bautzen i pojechać po auto np. do Dortmundu...Niech Ci poda numery rejestracyjne z Briefiu oraz dane ostatniego właściciela....

  12. #12
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Auto jest NL tranzytem przez DE załatw tablice te z NL to zozbaczymy

  13. #13
    Gites
    Gość

    Domyślnie

    Ok, dzięki, będę się dowiadywał. Swoją drogą dla mnie to jest dziwne, że kupujesz auto w NL i opuszczasz ten kraj bez żadnych tablic zjazdowych, które kupujesz dopiero w DE. No ale może w NL mają inne przepisy niż w DE - nie wiem.

  14. #14
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Chodzi o odzyskanie podatku od luksusu w Holandii. Auto poleasingowe = VAT23%
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  15. #15
    Gites
    Gość

    Domyślnie

    Sprzedawca (autohandel) przysłał skany niemieckich dokumentów auta. Jeśli dobrze odczytałem, ostatnim właścicielem w DE była firma. Sprzedający chce wystawić VAT-marża ale deklaruje, że wystawi oświadczenie, że samochód jest wolny od wad prawnych i nie jest przedmiotem żadnego postępowania karnego. Czy takie coś zabezpieczy mnie przed ewentualnym problemem niezapłaconego VATu?






Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •