Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 71

Temat: Citroen C4 II 1.6 HDi 2012 - Lubin (dolnośląskie)

  1. #31
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Ale Urząd Skarbowy zazwyczaj NIE ZNAJDUJE osoby - ale auto pochodzi z przestępstwa i realnie istnieje!
    Więc logicznym jest dla Urzędu Skarbowego DOMAGANIE SIĘ OD Ciebie zapłaty zaległego podatku VAT i dochodzenie przez Ciebie na etapie powództwa cywilnego i równocześnie zgłoszenia do prokuratury celem scigania sprawców.
    Ale śledztwo będzie umorzone, handlarz bedzie wolny - bo jest kryty, jego odpowiedzialność w zasadzie znika w momencie sprzedaży auta za to Ty będziesz miał problem w garażu.

  2. #32
    Gites
    Gość

    Domyślnie

    To akurat jest dla mnie jasne, że US przejmie auto od kupującego. Jednak nie zgodzę się, że autohandel jest kryty. Sprzedający może dochodzić cofnięcia transakcji mając w ręku papier od tegoż autohandlu że ich towar był ok. Jeśli sprzedawca nie wie co sprzedaje to nie jest to powodem żeby kupujący nie mógł odzyskać od niego wtopionych pieniędzy. Ale możemy sobie tak gdybać dopóty dopóki jakiś prawnik się nie wypowie

  3. #33
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Ale komis pokaże fakturę zakupową - oczywiście!
    Mało tego - ta faktura właśnie spowoduje, że komis będzie odsunięty od dalszych działań - wskazuje po prostu dalsze źródło!
    Dalsze źródło wskaże następne dalsze źródło itd.
    Za chwile dowiesz się od komisu, że komis również jest POSZKODOWANYM...
    I doopa zbita

  4. #34
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    sty 2012
    Skąd
    łódzkie
    Postów
    140
    Podziękowano Thanks Given 
    8
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    Wklejam odnośnik do poradnika naszego forumowego kolegi: czeslaw555 Mam nadzieję, że się nie obrazi:
    http://sprowadzanieaut-czeslaw555.bl...wadzonych.html

    To samo co ci pisał Kris75 punkt po punkcie jak to wygląda. Tylko nie pisz, żeby wypowiedział się jeszcze prawnik/sędzia/urzędnik US, bo może jednak nie jest tak źle z tym Vatem

  5. #35
    Gites
    Gość

    Domyślnie

    Nie chodzi mi o przepychanki z forumowymi wygami ale brzmicie jakbyście nie rozumieli tego co pisałem do tej pory. Ja nie mam absolutnie żadnych wątpliwości, że auto nielegalnie wprowadzone do obiegu w Polsce powinno zostać zarekwirowane przez US na poczet niezapłaconego VATu - to jest jasne jak słońce. Moje ostatnie kilka postów odnosi się do tego, że w tej konkretnej sytuacji kiedy to autohandel/sprzedawca jest właścicielem auta a nie komisantem pośredniczącym pomiędzy kupującym a jakąś niemiecką firmą na słupa, kupujący może dochodzić cofnięcia/anulowania transakcji (powództwo cywilne?). Na tym forum można znaleźć historie, w których kupujący odkręcił transakcję na podstawie tego, że sprzedawca deklarował, że auto jest bezwypadkowe a okazało się że składane z dwóch (to chyba jakaś Cupra była jeśli dobrze kojarzę). Moim zdaniem ta sama zasada tyczy się wady prawnej/skarbowej. Inną kwestią jest to, że spoglądając z dystansu na cały łańcuszek, to autohandel jest również poszkodowanym... ale w innej transakcji i właśnie tam może on dochodzić swoich roszczeń. Nie jestem prawnikiem ale nie spotkałem się jeszcze z czymś takim, że wina przechodzi sobie jak chce pomiędzy różnymi stronami sporu. Polski autohandel nie może się wykpić mówiąc "Wiecie co, ja wam wiszę kasę a ta firma z Niemiec wisi mi. To umówmy się tak, że to oni wiszą wam a ja nic do tego nie mam, ok?". W tym konkretnym przypadku, każdy z tego łańcuszka wnosi osobny pozew przeciwko firmie od której zakupił auto. I chyba zgodzicie się, że znacznie łatwiej powinno być odzyskać wtopione pieniądze od polskiej firmy / polskiego sprzedającego / polskiego właściciela niż od firmy-słupa z Niemiec. Ale tak jak zaznaczyłem wcześniej... pod warunkiem, że ten autohandel nie zwinął już żagli i że jest z czego ściągać kasę.
    Ostatnio edytowane przez Gites ; 11-12-14 o 00:14

  6. #36
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    sty 2012
    Skąd
    łódzkie
    Postów
    140
    Podziękowano Thanks Given 
    8
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    Jeśli jest vat-marża, tak jak w tym przypadku, to szansa na wtopę diametralnie się zwiększa

  7. #37
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Ech Gites - zaś swoje...
    Tłumacze Ci - komis wykpi się bo jest na to kilka sposobów.
    Jednym z nich jest sprzedaż auta na terenie komisu przez osobę która nie pracuje np. w komisie.
    Ty przyjeżdżając po auto masz świadomość, że kupujesz w komisie - a fizycznie i de facto kupujesz od osoby prywatnej!

    Z Cuprą była inna sprawa - ponieważ komis/handlarz ZATAIŁ sprawę i to zostało odkryte.
    Tu komis sprawy nie zatajał, dał wszystkie dokumenty do wglądu - wszystko się zgadza.
    I tego auta JUŻ NIE MOŻESZ ZWRÓCIĆ, bo zostało zabezpieczone przez URZĄD SKARBOWY.
    Do Urzedu Skarbowego należy aktualnie decyzja co robimy - jednocześnie toczone jest śledztwo...

    Następna sprawa - myślisz, że komis będzie chętny do zwrócenia Tobie pieniędzy za sprzedane auto PRZED ZAKOŃCZENIEM postępowania karno-skarbowego, które może trwać LATAMI

    Ostatnia sprawa - Tobie zabierają auto, nie komisowi, Tobie kasa się nie zgadza, nie komisowi, Ty jesteś na końcu najbardziej poszkodowany, nie komis!
    To Ty nie masz auta przez miesiące/lata, Ty nie masz kasy za auto przez miesiące/lata itd.

  8. #38
    Gites
    Gość

    Domyślnie

    .......

  9. #39
    Starszy użytkownik Avatar Remek
    Zarejestrowany
    sty 2013
    Skąd
    Gdańsk
    Postów
    930
    Podziękowano Thanks Given 
    304
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    Gites, czyli reasumując w krótkim żołnierskim komunikacie: Albo 23% VAT, albo pakujesz się na minę z opóźnionym zapłonem.

    Ja bym nie kupował. Ale to Twoja kasa i ewentualnie Twoje problemy.

  10. #40
    dremp
    Gość

    Domyślnie

    Calkiem szczerze jak na to patrze i na te fury strzelone na VAT to dochodze do wniosku ze wykrywalnosc tego w polsce jest zadna.

    Kolezanka 2 lata jezdzi Saabem bez VAT i nic.

    Nawet nie slyszy sie zeby ktos kogos scigal.

    Pomimo ze zgadzam sie ze to mina i to ze jeszcze niewielu sie na to nacielo, to nie oznacza ze zaraz ktos tego nie wykopie i nie spadnie lawina forsy od wlascicieli aut do US.

  11. #41
    Znawca tematu Avatar czeslaw555
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    POLSKA
    Postów
    3,421
    Podziękowano Thanks Given 
    123
    Podziękowano Thanks Received 
    4
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    i tu Remek dotknąłeś istoty sprawy, ludzie rozumieją (lub nie bardzo) o chodzi, ale też sądzą że ich to nie dotknie bo o nikim jeszcze gdzieś na forach nie napisali, to jestem przekonany że mnie też się uda. Parę dni temu zadzwonił do mnie jakiś pan z forum FCP w celu wyjaśnienia, rozwiana wątpliwości w temacie wałka na VAT, bo znalazł auto,jest super, cena w jego zasięgu, w Briefie wpisana firma. Komis proponuje umowę na Niemca lub f VAT-marża. Powiedziałem, uświadomiłem, wyjaśniłem że ma do czynienia z typowy wałkiem, że cena dlatego jest tak atrakcyjna, co go może spotkać później itp. itd. Przyznał że nie miał do końca świadomości w co się pakował ale .... dzisiaj musi kupić auto bo niema czasu na szukanie i ... kupuje je !!! Po jaką cho.lerę wtedy dzwonił ? nie wiem, ale spotykam się na forach (zapewne nie tylko ja) właśnie z takimi postawami.
    Pozdrawiam

  12. #42
    Starszy użytkownik Avatar thomas
    Zarejestrowany
    mar 2014
    Skąd
    LZ
    Postów
    1,621
    Podziękowano Thanks Given 
    332
    Podziękowano Thanks Received 
    1
    Podziękowano
    1 Post
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    Gites nie obraź się, ale...nie do wiary jak zwykłe skąpstwo (nazywajmy rzeczy po imieniu) zakłada ludziom klapki na oczy...hmmm. Gites w tym wątku chłopaki wyłożyli Ci wszystko od deski do deski, możesz się łudzić. Nie wiem co tu dalej komentować

  13. #43
    Gites
    Gość

    Domyślnie

    thomas, czyżbyś nie zauważył, że mniej więcej od połowy całej dyskusji styl mojej wypowiedzi przestał sugerować, że zamierzam kupić to auto bez względu na wszystko? Od tego momentu próbowałem raczej ustalić kto ponosi jaką odpowiedzialność i czy faktycznie użytkownik końcowy jest jedynym walonym po tyłku. Interesowało mnie czy sprzedający jako przedostatni prawny właściciel auta może zostać pozwany przez kupującego. No ale jedyne co usłyszałem to wypowiedzi w stylu "i tak się wykręci" - przyznasz że trochę to słabe merytorycznie. Dlatego z uporem maniaka wspominałem o tym, że dobrze by było gdyby się wypowiedział jakiś prawnik. No ale znów byłem besztany jak małe dziecko płaczące do lizaka za szybą. Poza tym sugerowanie, że skąpstwem jest kupowanie auta, którego cena (38,8 + opłaty) jest jedną z wyższych z danego rocznika jest trochę nie na miejscu. Co innego gdybym się napalił jak szczerbaty na suchary na igiełkę za 32 tys.zł. (a takie się zdarzają - proszę sprawdź sam jeśli nie wierzysz).

  14. #44
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Oczywiście, chroni cię rękojmia... lub niezgodność towaru z umową (jeżeli kupujesz od handlarza/firmy).
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  15. #45
    Starszy użytkownik Avatar thomas
    Zarejestrowany
    mar 2014
    Skąd
    LZ
    Postów
    1,621
    Podziękowano Thanks Given 
    332
    Podziękowano Thanks Received 
    1
    Podziękowano
    1 Post
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    prawnik przedstawi Ci jak to wygląda w kontekście litery PRAWA, nic więcej, jak napisał MPDante, chłopaki przedstawili jak jest w PRAKTYCE

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •