Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Temat: Sedan / Liftback Citroen rocznik 2010 za 37000 zł na ON. trasa > 50%

  1. #1
    Gites
    Gość

    Domyślnie Sedan / Liftback Citroen rocznik 2010 za 37000 zł na ON. trasa > 50%

    Jakie auto kupić pow. 30k
    Rodzaj
    Sedan / Liftback
    Preferowana marka
    Citroen
    Budżet na zakup auta:
    37000
    Preferowany rok produkcji:
    2010
    Silnik (pojemność i liczba KM)
    1.6/2.0 HDi
    Preferowany rodzaj paliwa:
    ON
    Planowany roczny przebieg:
    20000
    Segment/typ/wielkość auta:
    C4 II lub C5 III
    Charakter użytkowania :
    trasa > 50%
    Ilość pasażerów, bagażu:
    2 + pies
    Pochodzenie auta (rynek krajowy/import):
    dowolny
    Czego przede wszystkim wymagam od auta:
    Przeglądam od miesięcy oferty na citroeny C4 i C5 od roku 2010. Niby jestem przywiązany do marki (jeżdżę Xsarą z 2003r) ale ponoć tylko krowa nie zmienia zdania. Większość moich podróży to odcinki > 50km. Prawie 80% trasy pokonuję autostradami więc 6-biegowa skrzynia chyba ma uzasadnienie. C5 wydaje się strasznie duże dla 2ki dorosłych ale nie mówię nie Cenię komfort więc citroen... no chyba że coś jeszcze jest warte uwagi.
    Dzięki za udział w dyskusji,
    Pozdrawiam / Gites

  2. #2
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Na sensowną C5 ten budżet jest trochę za mały.
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  3. #3
    Gites
    Gość

    Domyślnie

    Też tak myślałem. Tak czy siak chcę coś nowszego od mojej Xsary II i niekoniecznie dużo większego. C4 II brzmi sensownie... tylko czy można zaufać ofertom z polskiego internetu

  4. #4
    Maryush
    Gość

    Domyślnie

    Jeśli mieszkasz w Sztokholmie to odpuść sobie polski śmietnik i szukaj na miejscu w Szwecji. Tam mniejsze ryzyko wtopy.

  5. #5
    Gites
    Gość

    Domyślnie

    Tu w zasadzie nie ma żadnego ryzyka... tylko ceny księżycowe bez względu czy za auto nowe czy używane

  6. #6
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    C5 1.6 HDI poleasingowe bezproblemowo do dostania. 2.0HDI będzie ale z 2008-2009r z przebiegiem ok. 180-220tys km.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  7. #7
    Gites
    Gość

    Domyślnie

    Tak sobie myślę, że nawet poleasingowe C5 nie powinno być dorżnięte bo to raczej nie jest stereotypowe auto handlowca. Mylić się oczywiście rzeczą ludzką

  8. #8
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Tego typu auta nie powinny być zajechane. Zawsze do każdego auta z leasingu jest obszerny raport.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  9. #9
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    1,069
    Podziękowano Thanks Given 
    28
    Podziękowano Thanks Received 
    9
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Jakie kosmiczne ceny w Szwecji no chyba że porównujesz szwedzki potwierdzony przebieg, bezwypadkowość i przejrzyste dokumenty, w tym podatkowe, do polskiego stanu licznika, bezwypadkowości rozumianej jako: no przecież nikt w tym nie zginął, oraz papierów przechodzących co najmniej przez trzy kraje EU to wtedy oczywiście że jest drożej ale jak realnie popatrzysz na polskie oferty to ja wiem czy aż tak dużo drożej
    37 tys. PLN to na dzień dzisiejszy ok. 80 tys. SEK i w tym budżecie są w Szwecji oficjalne oferty na C5 II Gen., fakt jak zależy Ci na niższym przebiegu to będą z 2009 a nie 2010 roku jak akceptujesz przebieg ponad 200 tys. km to trafisz również i młodsze ale przynajmniej masz pewny i normalny samochód
    Tutaj ostatnio ktoś wrzucał do oceny benzynową C5, oczywiście klasyka gatunku czyli z Holandii via Niemcy, w dokumentach firmy faktura marżowa itp... i znalazłem właśnie w Szwecji podobną normalną benzynową C5, tyle że sedan, ale bez przekrętów i do tego za minimalnie niższą cenę aha i przebiegu jeszcze połowę mniej miała niż ta w Polsce stanu licznika

  10. #10
    Starszy użytkownik Avatar Mariianek
    Zarejestrowany
    paź 2011
    Skąd
    Belgia/Szczecin okazjonalnie.
    Postów
    223
    Podziękowano Thanks Given 
    39
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    Miałem znajomego który podobnie myślał, mieszkał w Belgii szukał auta w Polsce. Pojechał 4 razy do kraju i już za kolejnym razem kupił w Belgii. Ile stracił na swojej naiwności?

    Nie wiem jak w Szwecji ale i tak będziesz musiał raczej to aut tam zarejestrować wiec czy to się opłaca?
    Moja pasja to Zoom - Zoom
    Życie jest jak gówno na kole...raz na górze, raz na dole...

  11. #11
    Gites
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bartek28 Zobacz post
    Jakie kosmiczne ceny w Szwecji (...)
    Wiesz... przerabiałem zakup auta w Szwecji więc niejako z "zerowej" ręki wiem co piszę. Proszę bardzo przykład na dziś... C4, diesel z 2012.
    PL - Odfiltrowujemy oferty z polskiego internetu mające status "sprowadzony" i otrzymujemy mniej więcej listę aut zakupionych w polskim salonie, głównie poleasingowce z przebiegiem cirka 100tys. Widzimy ceny z przedziału 33.700 - 46.900 PLN.
    SE - wchodzimy chociażby na www.blocket.se i zadajemy takie same kryteria. Ceny od 109.900 do 165.000 SEK (równowartość 48.900 - 73.400 PLN).
    Pomijam nawet fakt, że jakimś dziwnym zrządzeniem losu auta z polskich ofert są zwykle lepiej wyposażone... może w myśl zasady "a co sobie będę żałował, i tak na firmę idzie".
    Może dla Ciebie "kosmos" to 100% różnicy w cenie ale dla mnie jest to 30%.
    Ostatnio edytowane przez Gites ; 13-12-14 o 13:10

  12. #12
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    1,069
    Podziękowano Thanks Given 
    28
    Podziękowano Thanks Received 
    9
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Wiesz ja przerabiam tam zakupy od jakiś 8 lat i do tego wiem jak wygląda polski śmietnik, się znaczy 95% rynku samochodów używanych
    To akurat żadna tajemnica że ceny świeżych roczników (do 4 lat) są w Polsce wyjątkowo okazyjne, a raczej takie się wydają, bo jakie mają być skoro w większości są to samochody albo odbudowywane po mocnych dzwonach, których zagranicą nawet pomimo ich wysokiej wartości nie opłaca się już odbudowywać bo były tak mocno rozwalone, albo poleasingi z zagubionym w cudownych okolicznościach podatkiem dającym cenę obniżoną wirtualnie przynajmniej o kilkanaście procent
    Najtańsze C4 II Gen. na Blocket są w tej chwili po 109'900 SEK, jak sam podałeś 48'900 PLN i to za egzemplarze Svensksåld, wystawione przez firmy ,z czym w normalnych warunkach kraju zachodnioeuropejskiego związana jest wyższa ochrona, z nalatanymi oryginalnie ca. 70 tys. km W innym temacie dopytujesz się o C4 z ponad 90 tys. km stanu licznika za 37 tys. PLN z ewidentnym wywałem podatku VAT, gdzie po doliczeniu samego podatku według już polskiej stawki zrobi się 45'500 PLN, dojdzie Ci transport, przegląd + rejestracja w Szwecji i się okazuje że za bardzo zbliżone pieniądze masz egzemplarz z importu (tam z automatu mniej warty) z wyższym przebiegiem

  13. #13
    Gites
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bartek28 Zobacz post
    Wiesz ja przerabiam tam zakupy od jakiś 8 lat (...)
    Jeśli robisz to zarobkowo to mam nadzieję, że wszyscy kupujący są świadomi, że aby dorównać cenowo rynkowi polskiemu musisz sprowadzić auto będące taksówką, mające przebieg minimum 400tys. km. lub jakiś wyjątkowo zaniedbany egzemplarz (podrapany lakier z każdej strony, chlew w środku). Standardowy Polak raczej takiego nie kupi bez manipulacji przebiegiem.

    BTW... Uwielbiam tą naszą, polską, ułańską fantazję i dopowiadanie za kogoś informacji, których nie powiedział. Aby Ci trochę wyklarować: auto będzie jeździć na polskich numerach bo tak mi wygodniej i wyprzedzając Twoje pytanie, tak, jest to całkowicie zgodne z prawem - aby nie być gołosłownym: sprawdzałem to na policji w Szwecji. Kontynuując... W moim przypadku nie ma żadnych kosztów transportu bo i tak kilka razy w roku jestem tu lub tam a kupno auta ma się odbyć niejako przy okazji. No i jeśli tak dobrze znasz blocket to znajdź mi proszę C4 lub nawet C5 z nawigacją (bo taką wersję szukam) - jak zauważysz na szwedzkim rynku kolosalny wpływ na cenę ma również wyposażenie. W Polsce może są jakieś różnice ale na pewno nie takie jak w Szwecji.
    Ostatnio edytowane przez Gites ; 13-12-14 o 16:19

  14. #14
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    1,069
    Podziękowano Thanks Given 
    28
    Podziękowano Thanks Received 
    9
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    No i w swoim pierwszym wywodzie niewiem czy chciałeś mnie obrazić czy zdyskredytować moją znajomość tamtejszego rynku bo jak dla mnie pokazałeś jedynie że niemasz wiele do czynienia ani z tamtejszym ani z polskim rynkiem samochodów używanych
    To mi chyba pozostaje zatem jedynie życzyć Ci szczęścia w poszukiwaniu tej promocji o 30% w Polsce

  15. #15
    Gites
    Gość

    Domyślnie

    Nie zamierzam nikogo obrażać. I także prosiłbym o powstrzymanie insynuacji na mój temat. Dodatkowo... jeśli znajdziesz i wskażesz mi choć jedno, maksymalnie 4 letnie auto ze szwedzkiego rynku (blocket, KVD, etc.), które opłaca się (tzn. jest w cenie średniej oferty z allegro / otomoto) sprowadzić do Polski na handel bez kręcenia licznika, grubszych napraw lub prania całego wnętrza karcherem to odszczekam to co napisałem powyżej.

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •