Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 55

Temat: Ceny na polskich i niemieckich portalach ogłoszeniowych

  1. #31
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Ja jednak obstawiam, że przeciętny kupujący tyle z tej dyskusji zrozumie co kolega, który właśnie w sąsiednich wątkach wrzuca poliftowe S-maxy na wypasie za 43 tysiące.
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  2. #32
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziękowano Thanks Given 
    284
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    eee tam, skóry przecież nie chce

    3-4 latki to inna sprawa, i nawet unfaller nie może konkurować z Górą Kalwarią itd.

  3. #33
    unfaller
    Gość

    Domyślnie

    A na dole wyświetla się temat o Vacie. To jest za trudne dla większości poszukiwaczy 3-4 latków.

  4. #34
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    482
    Podziękowano Thanks Given 
    288
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    Zrozumieją, zrozumieją nie martwcie się. Chociaż...a nieważne

    Moim zdaniem powyższa dyskusja trochę podkopała to forum, na którym powtarza się, że za dobre (wiem, że definicji tutaj jest tyle ilu kupujących) auto trzeba dobrze zapłacić. A teraz jak np. Dante wystawił swoją megankę, to każdy będzie mógł wyskoczyć z tekstem, że z takim przebiegiem unfaller, tradelux (i co najmniej 300 innych handlarzy) może znaleźć za co najmniej 5 tys. taniej bo w DE takie nie chodzą po 5 a po 2,5 tys jurków.

  5. #35
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    bodzio: pisaem, ze tylu jest zarejestrowanych. Aktywnych ok. 10% z tego. Wiekszosc kupuje od sniadych, bo nie trzeba poswiecic tyle czasu co na platformy aukcyjne Czesto jest tak, ze stracisz po kilka godzin dziennie i tak przez tydzien i nie kupisz nic, bo przebijaja oferty Niemcy
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  6. #36
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziękowano Thanks Given 
    284
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    bodzio na razie padło stwierdzenie, że za ok. 2500 eur. kupił ten samochód z przebiegiem 250kkm+. W pełni przygotowany do rejestracji taki samochód kosztuje handlarza z transportem ok. 13100 PLN, ogłoszenia przez ok. miesiąc ok. 100 PLN/auto (promowane, powiedzmy), przygotowanie auta do sprzedaży ok. 300-400 PLN (przecież to też jakaś praca). Zakładamy że sprzedaje na legalu i płaci podatki. Niech doliczy 4k. Znegocjują 1500, bo ciężko zbywalny model. Zostaje 2500. Odejmij podatki. Zostaje 1600-700 PLN. Nikt tu nie napisał, że dante ma sprzedać auto za 12-13
    Niemniej mogę potwierdzić, że da się kupić Megane II 2,0 DCI taniej niż 5k eur. Na miejscu Dante jeżeli ktoś zaoferowałby mu ok. 19 tys zgodziłbym się. Ale zrobi, co uważa za słuszne- ma prawo wyceniać swój samochód jak chce. Na miejscu autora tematu, który wywołał tą dyskusję za tą kwotę na pewno bym kupił- 100% wolałbym coś z pewnym 200tkm niż szukanie jakiś pereł, za 12 do opłat, gdzie wyjdą nas finalnie 17 (opony, hamulce, olej etc. też kosztują)

  7. #37
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    482
    Podziękowano Thanks Given 
    288
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    tradelux, ok ja to rozumiem i nie mam z tym żadnego problemu. Nikomu nie zazdroszczę, nie żałuję, na prawdę mi to lotto. Chodziło mi o to, że ta dyskusja może być w zły sposób zrozumiana bo może dać jakiemuś "januszowi" argumenty, bo przecież tradelux i unfaller tak pisali. Tylko o to.

    lukas.s powtórzę raz jeszcze, ja to ogarniam. Bardziej chodzi mi nie o przypadek dantego, ale o fakt, że wyciągacie dobre auta w niskich cenach, o wiele niższych od tych autoscoutowych, mobilowych itp. i rzeczywiście macie dobre auto w dobrej cenie. Skoro macie je Wy, to dlaczego nie może go mieć ktoś z Gniezna, Płocka, itp. (zaznaczam, że ja to wiem, ale tak może myśleć wielu poszukiwaczy okazji).

    Na miejscu modów skasowałbym ten temat, wyrzucił i zakopał 100 metrów pod ziemią

  8. #38
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Wlkp
    Postów
    380
    Podziękowano Thanks Given 
    200
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    mleko się rozlało, nie ma co kopać
    Najważniejsze to kupować od sprawdzonych, uczciwych sprzedawców, z którymi mamy przyjemność tu obcować, cena jest rzeczą wtórną.
    Nie można też porównywać ceny auta z aukcji gdzie pali się jakaś kontrolka , coś jest do zrobienia, rozrząd , hamulce itp. z wychuchanym autem od prywatnego właściciela, gdzie wszystko jest porobione, w komplecie zazwyczaj drugi komplet kół lub opon.Panie Lać i jechać

  9. #39
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Głupi przykład z Vectrą C. Wystawione na mobile wisiało długo za 6900€. Kupione w okresie kiedy € stało 4,23 to za cenę wyjściową wychodzi 29.187zł
    Auto sprzedane za 28.500zł po opłatach, z transportem, z dołożonymi dywanikami gumowymi na zimę.
    Jak rozmawiałem z nimi przez tel. z miesiąc temu to chcieli ją oddać za 6500€
    Załączone Obrazki Załączone Obrazki
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  10. #40
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Myślę bodzio że umyka ci kilka szczegółów a co za tym idzie cały sens tej dyskusji. Tego, że auta można wyrwać na aukcji taniej nikt nie podważa, jednak.
    Po pierwsze wrzucanie cen aut zachodnich ma sens w przypadkach gdy autorzy tematów wrzucają do oceny auta:
    - w IDEALNYM STANIE TECHNICZNYM
    - ABSOLUTNIE BEZWYPADKOWE
    - CAŁE W ORYGINALE
    - Z UDOKUMENTOWANYM NISKIM PRZEBIEGIEM
    - BEZ WKŁADU WŁASNEGO
    sam przyznasz, że jest to 90% ofert, które trafiają do oceny.
    Jedynymi autami, które mogą z takim opisem konkurować to właśnie auta z prywatnych ogłoszeń, które stały u Niemca pod kocem.

    Chłopaki Ci wyraźnie piszą, auta w aukcji można wyrwać tanio ale prawie nigdy nie spełniają one wszystkich podanych wyżej kryteriów (które biją świecącym capslokiem z płockich szablonów). To, że unfaller pisze o jednym Pugu za 10 który był warty uwagi, nie znaczy że każdy w tej cenie z allegro będzie złotem. Sprzedawców na platformach jest może i wielu, ale ilu z nich można zaufać? Jaki to jest procent ogólnej liczby łebków handlujących autami w PL 1% 2%??

    Czym innym jest też auto pod indywidualne zamówienie klienta (często wymagania są bardzo egzotyczne), czym innym branie tego co akurat jest na stanie. To dwie różne kwestie. Jak widzę, że nieraz chłopaki handlujący piszą "miałem", "bywają" albo "będę miał coś podobnego" to dla mnie są to oferty wirtualne. Dopiero porównanie tego z pierwotnymi oczekiwaniami klienta ma sens, bo często okazuje się, że to nie cena z mobile była za wysoka tylko wymagania klienta. Okazuje się, że rocznik może być starszy, przebieg większy a stan mniej idealny jeśli cena będzie dobra. Jeżeli szukasz auta po prostu 'do jeżdżenia' i pewne niedoskonałości jesteś w stanie zaakceptować na pewno cena będzie niższa, ale tego nie wiesz po 1 poście.

    Ja przykładowo na mechanice się nie znam, za wszystko co będzie do zrobienia w samochodzie po zakupie muszę płacić a usługi u mnie w regionie drogie i często niefachowe. Więc jeśli od razu po zakupie czeka mnie pranie, polerka, zakup 8 opon i naprawa klimy czy skrzyni to też muszę brać to pod uwagę przy wyliczeniu ostatecznej ceny auta. Są klienci którzy ogarną sobie takie rzeczy tanio we własnym zakresie a są tacy (wymagający, upierdliwi jak zwał tak zwał), którzy chcieliby po zakupie mieć jak najmniej do roboty przy aucie i święty spokój. Dodatkowo to, że na granicy jakieś auto wychodzi kogoś 2ke nie znaczy, że ty czy ja dostaniemy je za 11k PLN na gotowo.

    Nie pisz mi więc proszę o podważaniu sensu istnienia forum.
    Jego głównym założeniem jest i będzie otwieranie ludziom oczu na *****twa handlarzy i EDUKACJA, bo (tu moja prywatna opinia) 90% ludzi w Polsce nie ma pojęcia jak kupować używane auto, tylko niestety tego nie wie. Jest tu wymagana specjalizacja jak przy informatyce czy stomatologii. Posty "jak sprawdzić turbinę bo się nie znam" porównuję do pytania "Czy do leczenia kanałowego będę potrzebował młotka". No ale co zrobić w kraju w którym każdy zna się na wszystkim.

    To że na forum jest kilku handlarzy aut może je tylko ubogacić, bo mają wiedzę która nie jest dostępna dla zwykłego zjadacza chleba. Jednak, jeżeli ma panować przekonanie że staramy się tu nabijać komuś kasę i naciągać ludzi na zakup "za drogich" aut może trzeba będzie pewne zasady przemyśleć.
    Ostatnio edytowane przez takietam ; 28-11-14 o 14:31
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  11. #41
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziękowano Thanks Given 
    284
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    takietam, lepiej bym tego nie ujął

  12. #42
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    482
    Podziękowano Thanks Given 
    288
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    ehh pany, pany.

    Ja to ROZUMIEM i wszelkie różnice dostrzegam, nic mi nie umknęło. Zrozumiałem też powyższą dyskusję i wiem po co jest to forum. Chodziło mi o to jak ta dyskusja może być przez niektórych zrozumiana. Ludzie zrozumieją to co chcą zrozumieć, tu może być problem. No ale spoko, ostatnie posty powinny otworzyć oczy nawet najbardziej zdeterminowanym poszukiwaczom okazji.

    Kilka kwestii opisałem ironicznie i może wyszło jakbym pisał to poważnie przez co tak się tu zakotłowało

    heh mam nadzieję, że nie będę wyklęty
    Ostatnio edytowane przez bodzio ; 28-11-14 o 14:08

  13. #43
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Są też klienci tacy jak ostatnio mój znajomy, który był skłonny zapłacić 10-15tys PLN więcej, niż w ogłoszeniach (auto u nas oscyluje w ok. 50-60tys zł) za bardzo dobry stan techniczny, bo on tym autem będzie jeździć z 10lat.
    Pojechał do swojego mechanika ten pomlaskał, że auto w fajnym stanie i tyle
    Pod handel nie zdecydowałbym się takiego auta kupić, bo musiałbym te 10k dopłacić, żeby sprzedać - takie niestety są wymagania w większości przez kupujących.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  14. #44
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    @bodzio odpisałem dopiero po kilkukrotnym przeczytaniu twoich postów i niestety ironii w nich nie dostrzegłem.
    Ale spokojnie nikt tu się nie kotłuje, forum jest po to aby sobie pogadać. Każdy ma prawo wydawać swoje pieniądze w sposób jaki wydaje mu się najlepszy i co do tego wszyscy się chyba tutaj zgadzamy.
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  15. #45
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    482
    Podziękowano Thanks Given 
    288
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    trochę jej było, ale ja nigdy nie mówiłem, że jestem normalny, więc może była ona tylko w mojej głowie

    Co do reszty, to pełen luz. pogadaliśmy, przy wieczornym browarku wypiję wasze zdrowie (ha, to teraz wyszło, że się podlizuję)

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •