Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 16 do 24 z 24

Temat: Citroen C5 2.0i 140KM 2009 - Owińska

  1. #16
    Moderator+ Avatar dural
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Kuj-Pom
    Postów
    1,321
    Podziękowano Thanks Given 
    526
    Podziękowano Thanks Received 
    1
    Podziękowano
    1 Post
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    2 sprzedaje 3 juz na VAT marże (a nie moze) , 3 o tym dobrze wie.
    2 to przeważnie sniady jegomość.

  2. #17
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    1,069
    Podziękowano Thanks Given 
    28
    Podziękowano Thanks Received 
    9
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Thumbs up

    Przyznam że pomimo nagłaśniania na forum problemu zgubionego VAT-u przy świeżych (zazwyczaj do 4-5 lat) poleasingach z importu to przeciętny kupujący, szczególnie nie mający do czynienia z opodatkowaniem działalności gospodarczej, często tego poprostu nie rozumie

    Co ciekawe ja to podejrzewam że pewnie w dużej części, nie rozumieją tego procederu i nie są świadomi, oczywiście są i ci świadomi , co robią polscy handlarze ściągający te tanie wozy od Niemca bo oni to zasadniczo wiedzą że tylko od Niemca się sprowadza fury Co prawda ten ich Niemiec ma zazwyczaj bardzo germańskie imię Abdul, ale samochody ma tanie, odbierają je z placu na terenie Niemiec, dostają dokumenty po niemiecku i niemieckie tablice więc w ich mniemaniu samochód pochodzi z Niemiec, tak go opisują w ogłoszeniu i nazbyt nie wnikają w dokumenty w jęz. obcym niezrozumiałym
    Proceder ten niestety często nie jest wyłącznym udziałem naszych przedsiębiorczych rodaków bo w końcu po coś jest w Niemczech tyle tych samochodów import-EU przeznaczonych tylko na eksport

  3. #18
    bartoszek
    Gość

    Domyślnie

    dla typowego Kowalskiego, który nie ma nic wspólnego na co dzień z handlarzami i działalnością gosp. taki proceder jest kompletnie nie znajomy.
    czytałem wątek na forum o fakturach-marża i dziwi mnie, że klient będąc tego nie świadomym ponosi później największe konsekwencje takiego działania.

  4. #19
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    sty 2012
    Skąd
    łódzkie
    Postów
    140
    Podziękowano Thanks Given 
    8
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    Podobnie jak z kradzionym- tam chyba do 3 lat mogą zabrać i dobrze jak nie oskarżą o paserstwo A tutaj US zgłosi się po swoje, a Kowalskiemu powie: nieznajomość prawa szkodzi, wyskakuj z zaległego Vaciku

  5. #20
    Starszy użytkownik Avatar thomas
    Zarejestrowany
    mar 2014
    Skąd
    LZ
    Postów
    1,621
    Podziękowano Thanks Given 
    332
    Podziękowano Thanks Received 
    1
    Podziękowano
    1 Post
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartoszek Zobacz post
    dla typowego Kowalskiego, który nie ma nic wspólnego na co dzień z handlarzami i działalnością gosp. taki proceder jest kompletnie nie znajomy.
    czytałem wątek na forum o fakturach-marża i dziwi mnie, że klient będąc tego nie świadomym ponosi później największe konsekwencje takiego działania.
    nie obraź się, ale w Polsce ten przeciętny Kowalski to ma również niewiele wspólnego z rozsądkiem i rozumem. A wynika to ze zwykłego skąpstwa. W dobie internetu wystarczy wyprostować swój punkt widzenia wchodząc na zagraniczne portale z anonsami, ale ludzie lubią sami siebie oszukiwać i jest jak jest I uważam, za głupie tłumaczenie, że nasze społeczeństwo jest biedne stąd taki rynek, ponieważ jeżeli nie stać Cię na samochód pełnowartościowy kupujesz starszy, bądź inny model po rozsądnej cenie rynkowej. Skoro chłopaki piszą, że jest spore ryzyko i możesz trafić w tym przypadku na minę to lepiej odpuść

  6. #21
    bartoszek
    Gość

    Domyślnie

    i tak też zamierzam...
    założyłem wątek aby poznać Wasze opinie na ten temat, za co wielkie dzięki!

  7. #22
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziękowano Thanks Given 
    284
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    na razie nie jest powiedziane, że ktoś poniósł konsekwencje takiego zakupu, co jest głównym orężem miłośników okazyjnych zakupów poleasingówek sprzedawanych na VM, ale... nikt też nie powiedział, że jest bezpieczna forma zakupu. Dla własnego bezpieczeństwa lepiej przeboleć te 5-6k i kupić auto w pełni legalne wprowadzone na PL rynek niż potem się martwić, ale to już decyzja kupującego

  8. #23
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    1,069
    Podziękowano Thanks Given 
    28
    Podziękowano Thanks Received 
    9
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Ale tu wszyscy są szczęśliwi w tym procederze:
    - zachodnioeuropejska firma leasingowa bardzo zadowolona bo sprzedaje za dobre pieniądze nawet te gorsze egzemplarze które na cywilizowanych rynkach byłoby ciężko im upłynnić ew. za sporo niższą cenę ,
    - firma aukcyjna zadowolona bo ma prowizje ,
    - abdule w DE zadowoleni bo mają dostęp do promocyjnego towaru którego na drogim rynku wewnętrznym by w jednym kawałku nie zdobyli w celu szybkiej odsprzedaży bez robienia czegokolwiek poza chwilową rejestracją,
    - polski handlarz zadowolony bo ma blisko po tanie igiełki od Niemca,
    - polski kupujący zadowolony bo w miarę tanio ma jedynego takiego wychuchanego świeżo sprowadzonego z Niemiec,
    A jak się robi mniej przyjemnie i za proceder weźmie się odpowiedni urząd to kogo najłatwiej będzie złapać kto będzie miał samochód

    A ja w ramach sprawdzenia jak się kształtują ceny normalne na cywilizowanym rynku, wszedłem sobie na stronę ogłoszeniową i patrzę a tu analogiczny Citroen co prawda sedan i troszkę inaczej skonfigurowany, ale też benzyna, udokumentowany podwójnie przebieg 2/3 tego z otomoto, wystawiony przez firmę, a cena wywoławcza i to dla indywidualnego klienta zbliżona, nawet minimalnie niższa Czyli morał z tego taki że wszyscy po drodze zarobią a ten indywidualny polak za w sumie ochłapową promocję może mocno dostać po głowie

  9. #24
    Znawca tematu Avatar czeslaw555
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    POLSKA
    Postów
    3,421
    Podziękowano Thanks Given 
    123
    Podziękowano Thanks Received 
    4
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Dlatego to http://bez-wypadkowe.net/showthread....ustalenie-ceny
    w jakiś sposób jest przydatne (ciągle)
    Pozdrawiam

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •