Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 39

Temat: Van C Grand Picasso rocznik 2008 za 27000 zł na ON. miasto > 50%

  1. #1
    maciek1
    Gość

    Domyślnie Van C Grand Picasso rocznik 2008 za 27000 zł na ON. miasto > 50%

    Jakie auto kupić 25-30k
    Rodzaj
    Van
    Preferowana marka
    C Grand Picasso
    Budżet na zakup auta:
    27000
    Preferowany rok produkcji:
    2008
    Silnik (pojemność i liczba KM)
    nie wiem
    Preferowany rodzaj paliwa:
    ON
    Planowany roczny przebieg:
    25000
    Segment/typ/wielkość auta:
    van
    Charakter użytkowania :
    miasto > 50%
    Ilość pasażerów, bagażu:
    2+2
    Pochodzenie auta (rynek krajowy/import):
    import
    Czego przede wszystkim wymagam od auta:
    Witam po ponad rocznej przerwie. Rodzina na wiosne sie powiększa (znowu :-) i przewidywany model to 2+2+ 2 (kot,pies). Wobec czego szukam wieksazego samochodu od posiadanej obecnie P11 2000r. TD (nabyty od Carpasji). Chciałbym Nissana ale Nissan nie ma Vana :-)
    Zrobiłem wstępną selekcję i z uwagi na to co przytoczyłem w temacie (no wiem, jest Odyssey ale to za duuzy dla mnie) wychodzi mi że:
    1. C Grand Picasso/Opel Zafira
    2. Ford Galaxy
    3. Jakies inne typy? R.Gr. Scenic - nie mam przekonania
    Prosiłbym o podpowiedz w kwestii silników, uwag na temat eksploatacji, usterek, wad itp przydatnych rzeczy. Jako ze do wiosny jest trochę czasu wszelkie uwagi mile widziane abym mógł sie w spokoju zastanowić :-).
    Acha budżet tak 25-27kk chyba że bedzie jakas igła to dołożę.

  2. #2
    maciek1
    Gość

    Domyślnie

    Nikt nic nie podpowie? zastanawiam sie nad Fiatem Croma - co myślicie? w takim budżecie mógłbym postarac sie o samochód z końcówki produkcji w dobrym stanie i wyposażeniu.

  3. #3
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    A robiłeś już może jakieś wstępne przymiarki? Jak priorytetem ma być większy bagażnik to van nie ma zupełnie podejścia do kombi. Croma to na pewno fajna opcja.
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  4. #4
    maciek1
    Gość

    Domyślnie

    Wydaje mi się że własnie zarówno Grand Picasso jak i G Scenic to duże auta z dużymi bagaznikami ponad 500 litrów. Do tego znacznie obszerniejsze wewnątrz, z inną pozycją siedzenia tzn. wyższą i ogólnie łatwiejszym dostępem do wnetrza. Przynajmniej w porównaniu do mojej Primery P11. Na pewno P11 jest pakownym kombi ale chyba az tak dużego bagaznika nie ma i wewnątrz jest także mniejsza. No i na pewno jest dużo strasza aczkolwiek mam wrażenie ze jesli chodzi o jednostke napędową to nic jej nie dorówna - nawet jakbym tam oleju roslinnego nalał to pojedzie :-)

  5. #5
    Użytkownik
    Zarejestrowany
    lip 2014
    Postów
    45
    Podziękowano Thanks Given 
    21
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie

    Co do Cromy: obejrzyj dobrze to auto. Jest fajne, ale jeździ się nim specyficznie. Przejedź się (szczególnie po mieście) i oceń. Moim zdaniem (a jeżdżę Cromą, tylko że Pb) to fajne auto na trasę, w mieście jest trochę gorzej. Nie wiem czy van nie będzie poręczniejszy w mieście.
    Bagażnik jest przeciętny jak na tak duże auto (ale za to więcej miejsca dla pasażerów, porównując do Passata B5 - mają te same gabaryty). O reszcie typowych usterek i tak dalej możesz poczytać.
    A cena.. otoszroto mówi że za 27k jest w czym wybierać. Nie wiem czy jest sens sprowadzać z zagranicy.

  6. #6
    maciek1
    Gość

    Domyślnie

    No właśnie, jest strasznie długi. Jezeli bagaznik nie jest duzy to musze obejrzec, priorytetem jest jednak wiekszy bagaznik niz mam teraz, zarówno CG Pic. jak i Scenik mają większe...
    Sprawdziłem P11 ma 450 l poj. bagaznika.

  7. #7
    Użytkownik
    Zarejestrowany
    lip 2014
    Postów
    45
    Podziękowano Thanks Given 
    21
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie

    Croma ma 500 litrów. Na wózek + bajery wystarczy (też jestem na tym etapie).

  8. #8
    maciek1
    Gość

    Domyślnie

    Grand Picasso ma 576 a Grand Scenic 533/678, Zafira 645. Alternatywą też jest Toyota Avensis Verso...Zaczynam się miotać :-(

  9. #9
    Starszy użytkownik Avatar Muniek1310
    Zarejestrowany
    lut 2014
    Skąd
    Szczecin
    Postów
    819
    Podziękowano Thanks Given 
    733
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    Jest też VW Touran - 695 litrów i te większe, Sharan, Alhambra i wcześniej wymienione Galaxy...

  10. #10
    Starszy użytkownik Avatar Remek
    Zarejestrowany
    sty 2013
    Skąd
    Gdańsk
    Postów
    930
    Podziękowano Thanks Given 
    304
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    Mam C4 Grand Picasso, ale już jestem poza etapem "wózkowym". Miejsca w bagażniku masz sporo, a możesz je sobie jeszcze powiększyć przysuwając tylną kanapę do przodu. W przypadku małych dzieci nie będzie to problemem, bo w foteliku z tyłu i tam nie będą marudzić, że ciasno im i nie mają miejsca na nogi. Użytkuję to auto już jakiś czas i nie ma co marudzić.

  11. #11
    maciek1
    Gość

    Domyślnie

    No własnie jeden etap wózkowy sie skonczył (5lat dziecko) ale drugi sie zacznie (marzec)- myslałem nad galaxy ale to byłoby auto przynajmniej 8-o letnie... tak mi sie wydaje

  12. #12
    Starszy użytkownik Avatar Remek
    Zarejestrowany
    sty 2013
    Skąd
    Gdańsk
    Postów
    930
    Podziękowano Thanks Given 
    304
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    Ja wkładałem głęboki wózek bez rozkładania do Peugeota Partnera. Nie musiałem nawet zdejmować gondoli ani kółek, tylko trochę go złożyć.
    Przy pustym C4 GP nie powinno być problemu. Chociaż jakbym miał więcej kasy to bym S-Maxa kupił, bo bardziej mi się podoba.

  13. #13
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Nie oceniajcie bagażnika po "specyfikacji" producenta. Już nie raz zostało udowodnione, że więcej można wcisnąć do bagażnika o mniejszym litrażu. Najważniejsza jest powierzchnia, na której te litry mają się znaleźć. No, chyba, że wozisz wodę luzem, to wtedy powinno się udać przewieźć nawet więcej Polecam Cromę, to takie połączenie vana i kombi. Rzeczywiście jeździ się tym specyficznie, bo siedzisz wyżej niż w osobówce, co nie każdemu pasuje.
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  14. #14
    maciek1
    Gość

    Domyślnie

    do Remka: Chyba kazdy wie, ze S-Max to obecnie ideał pojemnego vana:-) ale niestety nie w moim budzecie :-( ty tez wybrałes picasso z uwagi na koszty, tanszy zakup - a róznica na ewentualny serwis.
    do mpDante: nie ma problemu z wyższą pozycją za kierownicą, nawet mi to odpowiada, tu nie ma różnicy pomiedzy Cromą, Pcasso czy Scenicem lub Fordem. Kwestia jest tu bagaznikowa - wiem ze "litraż" jest wzgledny chodzi raczej o "pakowność", nad nią sie zastanawiam tzn. równa podłoga, szerokość, długość. Remek pisze ze w Citroenie mozna kanape przesunąć i troche jeszcze powiekszyc bagaznik. To jest chyba fajna sprawa. Nie widziałem bagaznika Cromy choc samochód mi sie podoba i cenowo tez jest atrakcyjna, natomiast bagaznik nie wiem jak jest ustawny natomiast ma tylko 50 l wiecej niż primera i choc wpakowałem do niej wózek z gondolą, wanienke, stelaż i resztę bambetli dla malucha to teraz to samo powtórzyc + rzeczy starszego + ja z żoną - chyba niewykonalne...

  15. #15
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Szczerze to na miasto brałbym chyba 1.6HDI. Mniejsze spalanie i tańsze koszty utrzymania (FAP, dwumasa, turbina)
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •