Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 18

Temat: Lukas.s POLECAM!

  1. #1
    Starszy użytkownik Avatar czapaja
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Kraków
    Postów
    1,232
    Podziękowano Thanks Given 
    199
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie Lukas.s POLECAM!

    Trochę długo się zbierałem, ale w końcu.... Jak w temacie! Z tego co zauważyłem Łukasz jest mniej znanym importerem od Andre, Tradeluxa czy unfallera i to chyba z własnej woli (był kiedyś taki temat na forum nawet). Wg mnie zupełnie niepotrzebnie. Chłopak jest pełnym profesjonalistą w tym co robi.

    Ale do rzeczy. Powiększyła się rodzina więc zacząłem szukać większego i PEWNEGO (choćby w porównaniu do mojej "firmówki" którą część z was poznała na czasie, a którą to najczęściej się przemieszczałem). Początkowo miało to być e60 (nawet kontaktowałem się wstępnie z p.Tomkiem w tej sprawie), ale realia się zmieniły,a wraz z nimi budżet. Z racji tego, że zawsze lubiłem Audi to wybór padł na B6 Avant. Z racji tego, że coś tam motoryzacyjnie ogarniam, miernik mam itd. chciałem sam jechać do Niemiec i coś przytargać. Rynek krajowy odpuściłem z wiadomych względów.

    Wtedy z przypadku dremp na czacie zapytał co Łukasz ma na stanie i okazało się jest i B6. Szybka prośba o podesłanie oferty. W 5 min miałem podane jak na tacy dwie A4, dokładnie opisane zalety i wady (tych drugich tak na prawdę niewiele), mnóstwo fotek i pełna historia serwisowa. Uzgodniliśmy wstępnie kilka rzeczy i na następny dzień byłem na oględzinach. Auto zgadzało się w 100% z przesłanym dzień wcześniej opisem. Jazda próbna to była tylko formalność.

    I tak oto stałem się BARDZO zadowolonym posiadaczem Audi A4 1.8T Avant z 2004, od 1 wł z Niemiec, z przebiegiem 173 tys km, w cenie za którą każdy Janusz szukałby B7 Auto z prawdziwym zerowym wkładem finansowym - miły Niemiec wymienił dla mnie tarcze, klocki, kompletny rozrząd, a miły Łukasz dorzucił do tego nowe opony zimowe i sprzęgło Mało tego! Ponieważ mieliśmy podejrzenia co do odgłosów od strony rozrządu, Łukasz przetoczył kilkutygodniową batalię z niemieckimi i polskimi przedstawicielami aby ASO w Polsce uznało ewentualną ponowną wymianę rozrządu. Jestem mu za to niezmiernie wdzięczny, bo nie każdemu by się chciało.

    Się rozpisałem..... Poniżej kilka fotek zapożyczonych od Łukasza - mam nadzieję że się nie obrazi, ale swoich w życiu nie zrobie
    Załączone Obrazki Załączone Obrazki

  2. #2
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    I tylko gratulować trafnego i spełniającego Twoje oczekiwania wyboru !

    Moim zdaniem szkoda iż wielu "chłopaków" jasno nie określa swojej profesji + polecane auta gdyż przeciętny user/poszukiwacz miałby szersze pole manewru i wyboru czy choćby nawet porównania .

    Z tego co widzę to przecież spora grupa z bardziej znanymi nickami tym się zajmuje ...... chłopaki ja wiem ,że nie wszystko można POLECAĆ ale to co można to wrzucajcie .
    No chyba ,że nie można

    Tomek i Łukasz nie muszą ....inni ich obserwują i ewentualnie reklamują/polecają ,,,, a o pozostałych nikt nic nie wie bo mało kto z kilku-postowców czyta i dedukuje
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  3. #3
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziękowano Thanks Given 
    284
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Dzięki za opinie

    miły Niemiec wymienił dla mnie tarcze, klocki, kompletny rozrząd
    Swoją drogą miał Niemiec rozmach- bo oprócz tego wymienili mu z tego co pamiętam wszystkie wahacze z przodu, a suma na fakturze oscylowała wokół 1400 euro

    Ponieważ mieliśmy podejrzenia co do odgłosów od strony rozrządu, Łukasz przetoczył kilkutygodniową batalię z niemieckimi i polskimi przedstawicielami aby ASO w Polsce uznało ewentualną ponowną wymianę rozrządu.
    Gwarancję na rozrząd masz do 15.07.2015 (czyli 2 lata od wymiany, bez limitu km), więc jak coś to lepiej się pospiesz, bo szkoda żeby moja batalia poszła na marne
    I BOK Audi konsekwentnie trzymało się terminów- "mamy 14 dni roboczych na odpowiedź". Otrzymałem ją dokładnie po 14 dniach roboczych mimo, że przedstawiałem całą sprawę jako bardzo pilną

    Mam nadzieję, że jak najdłużej nie będziesz żałować, że rzuciłeś okiem na czat

    Moim zdaniem szkoda iż wielu "chłopaków" jasno nie określa swojej profesji
    co do profesji, mam ten komfort, że sprzedawanie samochodów nie jest moim jedynym źródłem utrzymania, bo gdyby tak było pewnie nie mógłbym sobie pozwolić na nonszalanckie pisanie (znajomi handlarze pukają się w głowę widząc teraz moje ogłoszenia) w ogłoszeniach o powtórnie lakierowanych elementach- ale robię to dla własnego dobra- i tak i tak każdy o to pyta, a ja nie mam zamiaru rozmawiać z *****ami, bo czapaja oryginalnego lakieru w swoim Audi nie ma (chociaż, może i jest oryginalny- wszak kupiony w ASO i tam też nałożony )

  4. #4
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukas.s Zobacz post
    Dzięki za opinie
    co do profesji, mam ten komfort, że sprzedawanie samochodów nie jest moim jedynym źródłem utrzymania, )
    Gdzieś to już słyszałem ....ale OK hobby to hobby
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  5. #5
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziękowano Thanks Given 
    284
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    nie hobby, dodatkowe źródło bardziej.
    Obecnie jak chcesz żyć wyłącznie z handlu samochodami to niestety musisz iść na ilość i w większości dopasować się do wymagań odbiorców "jedynych takich"

  6. #6
    Starszy użytkownik Avatar czapaja
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Kraków
    Postów
    1,232
    Podziękowano Thanks Given 
    199
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Nie bój żaby nie pozwolę, żeby Twój wysiłek poszedł na marne miałem teraz trochę rodzinnych spraw i dodatkowo w między czasie zakładałem kuchenkę do Audi. W tym tyg na pewno uderzę do Auto Speciala i zobaczę co powiedzą - na pewno dam znać.

    Co do wahaczy to fakt zapomniałem o nich. Mój mechanik był w szoku (pozytywnym oczywiście) jak oglądał auto do spodu "....o i nawet wszystkie spinki są do płyty pod silnikiem! - Nie pogub - mówię - bo Niemiec dbał i pod kocem trzymał"

    Owszem auto miało kilka poprawek lakierniczych (swoją drogą miał dziadziu pecha żeby chyba pół roku po wyjeździe z salonu kolizję zaliczyć ), ale wykonanych w ASO i z głową. Mało tego - lakierowane elementy były dokładnie zaznaczone na zdjęciach wraz z pomiarem!

    Ja bym chciał, aby każdy sprzedawca był tak rzetelny jak Łukasz. Wszystko masz czarno na białym, a z tego co widzę to poszukiwacze okazji wykorzystują drugą stronę kija i mu marudzą....

  7. #7
    Starszy użytkownik Avatar Bull_Byk
    Zarejestrowany
    lut 2014
    Skąd
    Bytom
    Postów
    478
    Podziękowano Thanks Given 
    148
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    No i wszystko pięknie i wspaniale, ale z jakiej miejscowosci(regionu) jest Lukas.s mysle ze to potencjalnym kupujacym pomoze w wyborze wlasnie jego..... nie sadze ze ktos z drugiego konca kraju bedzie do niego jechal

  8. #8
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Czy to ma znaczenie? Ja mialem klientow juz ze Szczecina, Pomorza jak i podkarpacia
    Ludzie szukajac auta potrafia zrobic do Niemiec w 2 str 2500km, a po Polsce 300km do pewnego zrodla nie chca
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  9. #9
    Starszy użytkownik Avatar czapaja
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Kraków
    Postów
    1,232
    Podziękowano Thanks Given 
    199
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Miałbyś też z Krakowa, ale kontakt mailowy był z Tobą hmmm....kiepski

  10. #10
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    z tym rozrządem to zgrzyta przy rozruchu?

  11. #11
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał czapaja Zobacz post
    Miałbyś też z Krakowa, ale kontakt mailowy był z Tobą hmmm....kiepski
    Bez sensu, żebym się wtrącał jak Łukasz miał trochę ich na stanie i zacząłeś z nim rozmowy
    Co to za różnica u kogo kupione - ważne, że dobre auto
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  12. #12
    chabi0r
    Gość

    Domyślnie

    A link do oferty można gdzieś znaleźć?

  13. #13
    krzysiek
    Gość

    Domyślnie

    Też chętnie poznam adres do oferty, żeby przy ewentualnych zakupach znać miejsce, gdzie można się rozejrzeć za uczciwym ogłoszeniem.

  14. #14
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Żeby opinia autora tematu nie była taką jednostkową, ja też dorzucę parę groszy od siebie po prawie 4rech miesiącach od zakupu więc już nie na gorąco i bez emocji.

    Ocena oczywiście pozytywna, bez wahania mogę polecić

    Moje auto to również jak w przypadku czapaji A4 B6 1.8t. Co do samego egzemplarza nie będę się za bardzo rozwodził, bo u mnie to trochę dłuższa historia, wyłuskam natomiast konkrety. Otóż w momencie kiedy zapytałem o auto, jeszcze w ten sam dzień bez problemu miałem na mailu całą historię z 9ciu lat (auto ma 10) oraz rozkodowane wyposażenie. W rozmowie telefonicznej prosiłem żeby auto było tak jak je zlawetowano, bez prania i polerowania i tak też było. Dokładnie widziałem co kupuję, o wszelkich drobnych skazach wizualnych wiedziałem już wcześniej z raportu rzeczoznawcy, który oglądał auto w niemieckim serwisie. Po bardzo dokładnych oględzinach, diagnostyce, badaniu lakieru (u mnie jest 100% blach w oryginale), ścieżce zdrowia w SKP zdecydowałem się nabyć auto. Dodam, że faktura na pełną kwotę

    Bardzo ważną informacją będzie to, że w razie jakby w eksploatacji pojawiły się jakiekolwiek problemy nie ma kłopotu żeby wspólnie przeanalizować temat, ba to Lucas sam wyszedł z propozycją w moją stronę. Myślę, że większość polskich sprzedawców ucięłaby temat "to używane auto". U Lucasa, że się tak wyrażę "po odejściu od kasy reklamacje..." dalej są uwzględniane Brawo za postawę. Nie ma idealnych aut używanych, czasem trafiają się natomiast przyzwoici ludzie.

    Czy wróciłbym do tego sprzedawcy w przyszłości? Jeśli tylko zdecyduję się jeszcze raz na używane auto (być może życie nie pozwoli wydać na tyle dużo żeby kupić nowy) na pewno nie miałbym obiekcji żeby kupić u niego drugi samochód, zarówno jeśli miałby już w ofercie coś co by mi pasowało jak również mógłbym zlecić sprowadzenie.

    Na koniec mała refleksja, odejdziemy trochę od suchej opinii, teraz nieco bardziej subiektywne odczucia. Prawdę mówiąc po lekturze forum i tym co kiedyś w życiu widziałem na własne oczy do czego tak ogólnie są zdolni sprzedawcy, bałem się okropnie i to wszystkiego, aż mi trochę samemu przed sobą głupio, że byłem aż tak ostrożny i po stokroć wszystko analizowałem Teraz po czasie stwierdzam, że mógłbym kolejne auto zamówić u Lucasa nawet "na gębę".

    Nie będę podawał dokładnych danych, bo chyba nie bardzo sobie tego życzy, jak ktoś jest zainteresowany to na najlepiej pisać PW
    Ostatnio edytowane przez Jakoob ; 19-12-14 o 15:09
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  15. #15
    Moderator+ Avatar dural
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Kuj-Pom
    Postów
    1,321
    Podziękowano Thanks Given 
    526
    Podziękowano Thanks Received 
    1
    Podziękowano
    1 Post
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Fajnie ze rośnie nam grono "zaufanych"

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •