Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Inne Skoda, Ford, Volkswagen, Opel rocznik 2000 za 9000 zł na Pb+LPG. miasto < 50%

  1. #1
    adrael
    Gość

    Domyślnie Inne Skoda, Ford, Volkswagen, Opel rocznik 2000 za 9000 zł na Pb+LPG. miasto < 50%

    Jakie auto kupić 5-10k
    Rodzaj
    Inne
    Preferowana marka
    Skoda, Ford, Volkswagen, Opel
    Budżet na zakup auta:
    9000
    Preferowany rok produkcji:
    2000
    Silnik (pojemność i liczba KM)
    -
    Preferowany rodzaj paliwa:
    Pb+LPG
    Planowany roczny przebieg:
    18000
    Segment/typ/wielkość auta:
    Hatchback/Sedan
    Charakter użytkowania :
    miasto < 50%
    Ilość pasażerów, bagażu:
    2
    Pochodzenie auta (rynek krajowy/import):
    -
    Czego przede wszystkim wymagam od auta:
    Witam

    Pozytywnie zaskakuje mnie aktywność użytkowników tutaj, pomyślałem więc, że może poproszę o radę.

    Do danych w formularzu dodam jeszcze, że ma to być auto na codzienne dojazdy do pracy Katowice - Gliwice, około 60 km w obie strony, z czego jakieś 80% trasy to autostrada. Poza tym ruch głównie po mieście.

    Na czym mi zależy: przede wszystkim na niskim spalaniu. Preferuję więc Benzyna/LPG lub Diesel, sama benzyna też może być, ale wtedy musiałoby takie auto palić do 6l/100km, co może być trudne.
    Koniecznie 4/5 drzwi z racji dwójki dzieci, raczej nie kombi, chociaż gdyby była jakaś fajna opcja, to wcale nie wykluczam.
    Mile widziana klimatyzacja.

    A tak to nie mam żadnych szczególnych wymagań, chciałbym po prostu dowiedzieć się co warto w tych cenach obejrzeć, a może akurat ktoś zna jakąś fajną konkretną sztukę godną polecenia.

    Z góry dziękuję za rady .

  2. #2
    Vengazo
    Gość

    Domyślnie

    Ja polecam Omege BFL 2000r 2.6 ewentualnie 3.2 Pb + Lpg spalanie w trasie na prawdę ładnie schodzi 9 - 12l gazu na 100KM w trasie. W miescie 11 - 16l lpg .
    Przede wszystkim polecam taką omege dobrze sprawdzić np w serwisie Opla jak sie ktoś nie zną . W tych pieniądzach kupisz prawie z pełną elektryką aczkolwiek wiadomo za 9tyś trzeba będzie coś zrobić albo coś z blachy albo z mechaniki Powodzenia w poszukiwaniach .

  3. #3
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Omega to może trochę za dużo jeśli ma być głównie ekonomia, ale zagazowana Astra czy Vectra powinna spełnić większość wymagań.
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  4. #4
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    kwi 2014
    Skąd
    Woj.podkarpackie
    Postów
    115
    Podziękowano Thanks Given 
    11
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Golf IV 1.6 SR-dobry silnik do LPG albo 1.9 TDI w wariancie 90 konnym,Focus I Lub j/w została wspomniana Vectra/Astra.

  5. #5
    Tamaryszek
    Gość

    Domyślnie

    witam,
    mam Opla Vectre B 2002 1.8 16 V 125KM. Jest to "czysta" benzyna, ale w mieście pali 8-9 litrów paliwa. Jeżeli będziesz miał okazje kupić z gazem to super, ale ten silnik bez gazu też jest przy jeździe bez LPG też mieści się w miarkach auta ekonomicznego. Odradzam silnik 1.6 bo moc jest dość mała, a auto swoje waży.

  6. #6
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    lip 2013
    Skąd
    Jasło
    Postów
    450
    Podziękowano Thanks Given 
    135
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    Temat ciężki, gdyż 9000zł to niewiele i kupując auto z już zamontowaną instalacją LPG, mogą być problemy. Montaż instalacji do stosunkowo słabego R4 ~2500zł. Z kolei Diesel za takie pieniądze może być mocno zużyty i zacząć generować niemałe koszty. Generalnie moim zdaniem albo VAG z 1.6pb + LPG, lub też TDI jeśli znajdzie się fajny egzemplarz, albo astra G, tutaj już diesle bym omijał. W tematy typu omega czy vectra nie wchodziłbym jeśli priorytetem jest niski koszt użytkowania. Kolejną nie głupią opcją jest Civic VII generacji z silnikiem 1.4 Pb (1.6pb trzymają trochę większe ceny...) delikatnie naginając budżet da się dostać dobry egzemplarz.

    EDIT:
    Dopiero teraz zobaczyłem że temat ma już miesiąc ale może komuś się jeszcze przyda

  7. #7
    Starszy użytkownik Avatar Roadkiller
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    pomorskie
    Postów
    1,536
    Podziękowano Thanks Given 
    227
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    abezus - temat ma już rok

  8. #8
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    lip 2013
    Skąd
    Jasło
    Postów
    450
    Podziękowano Thanks Given 
    135
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    Facepalm. Chyba zbyt wcześnie się dziś na forum wbiłem, na śpiocha...

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •