Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Toyota Corolla 1.4 D4D 2005 - Kęty

  1. #1
    Hormon
    Gość

    Domyślnie Toyota Corolla 1.4 D4D 2005 - Kęty

    Ocena auta z ogłoszenia
    Marka:
    Toyota
    VIN
    JTDKC28E500012463
    Model:
    Corolla
    Silnik
    1.4 D4D
    Rocznik:
    2005
    Miejscowość:
    Kęty
    Nazwa komisu:
    -
    Link do ogłoszenia:Treść:
    Kolejna Toyotka do sprawdzenia przez Wasze sprawne oczy Z polskiego salonu w Krakowie (w sumie to nie wiem czy to plus czy minus). Rozmawiałem ze sprzedającym (prywatna osoba), sprawiał wrażenie "normalnego" człowieka a nie handlarza, powiedział co wymienione w ostatnim roku (m.in. klocki hamulcowe, bębny, akumulator). Lakier i szyby podobno oryginalne, nic nie było naprawiane. Dodatkowo dokłada komplet zimówek o czym nie pisze w ogłoszeniu, a to jest na plus Ogłoszenie już chwilę wisi w internecie ale jak twierdzi nie chce jej oddać za taką cenę jak mu proponują handlarze, bo to pewny egzemplarz dlatego mu się nie śpieszy ze sprzedażą (ale ogólnie negocjacja możliwa w granicach rozsądku). Nie było też problemu z uzyskaniem zdjęcia dowodu rej. z nr VIN. Aha...autko ma udokumentowane serwisy tylko do pewnego momentu (przez 1 właściciela), czy można w jakiś sposób sprawdzić historię po nr VIN? Co myślicie, warto przyjrzeć się bliżej?

  2. #2
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    482
    Podziękowano Thanks Given 
    288
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    Wygląda normalnie i uczciwie. Ja bym pojechał sprawdzić. Co do historii, to Toyoty po Vin raczej nie sprawdzisz. Musiałbyś z dowodem rejestracyjnym i najlepiej właścicielem auta podjechać do ASO, wtedy powiedzą co się działo do czasu, jak był serwisowany jeszcze u nich.
    To, że na przeglądy do serwisu jeździł tylko pierwszy właściciel jest zupełnie normalne. Mało który (a może nawet żaden) drugi właściciel jeździ jeszcze do ASO, bo to jest po prostu przepłacanie na prostą do wykonania usługę. Ja też ze swoją nie jeżdżę do ASO, co nie znaczy, że o nią nie dbam.

  3. #3
    Hormon
    Gość

    Domyślnie

    Też wydaje mi się, że wygląda normalnie, co jest akurat wielkim plusem w gąszczu "perełek" Muszę chyba zamówić inspekcję, żeby ją dokładnie prześwietlić, bo ja mam ponad 200km w jedną stronę i wolałbym nie jechać na darmo tyle drogi A jak inspekcja wypadnie pomyślnie to wtedy sama przyjemność żeby pojechać po zadbane, "nowe" autko a i żona w końcu będzie zadowolona

  4. #4
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,355
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    najblizej masz Kris75 ale mysle ze 80km pewnie ma

  5. #5
    Hormon
    Gość

    Domyślnie

    Nie wiem skąd dokładnie jest Kris75 ale właśnie myślałem albo o nim albo o Tradeluxie, miałby z Libiąża ok 30km. Jak się nie sprzeda autko przez świąteczny weekend to będę rezerwował w przyszłym tygodniu i umawiał się na inspekcję

  6. #6
    Hormon
    Gość

    Domyślnie

    Sprawdzilem historie toyotki na https://historiapojazdu.gov.pl/ i oto co mi wyszlo: HistoriaPojazdu_TOYOTA_20141104_151211.pdf
    Czyli wyglada na to ze Sprzedajacy mowi prawde i przebieg raczej jest realny skoro przy ostatnim badaniu mial nieco ponad 148tkm. Jedyne co mi sie nie zgadza to ilosc wlascicieli bo obecny mowil ze jest drugim a wg historii wychodzi ze trzecim (moze pierwszy wlasciciel najpierw zarejestrowal na firme a potem na siebie i dlatego w historii wychodzi ze bylo juz dwoch?) Tylko jak to mozliwe ze pierwszy wlasciciel byl w marcu 2005 a pierwsza rejestracja w czerwcu? Czy pierwszym wlascicielem byl salon sprzedazy? W kazdym razie samochod chyba godny zainteresowania, tylko prosze mi go nie podkupic:P

  7. #7
    Starszy użytkownik Avatar bunny
    Zarejestrowany
    kwi 2012
    Skąd
    KR-KCH
    Postów
    482
    Podziękowano Thanks Given 
    210
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    Przebieg na przeglądach jest wpisywany od niedawna, więc niewiele Ci to daje - nie wiesz co się działo wcześniej. Najbliższe ASO masz w Bielsku - Białej.

  8. #8
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Ja mam 75 km w jedną stronę
    W razie czego pisz

  9. #9
    Hormon
    Gość

    Domyślnie

    No przebiegi wpisują dopiero od tego roku ale zawsze jakiś punkt zaczepienia jest Kris75 biorę oczywiście Twoje usługi inspekcyjne pod uwagę tylko muszę się dogadać ze sprzedającym co do terminu oględzin

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •