Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Temat: Sedan / Liftback Ford / niemiec / japończyk [ale bez zafiksowania na nie] rocznik >'00 za 8k-10k zł na Pb. miasto > 50%

  1. #1
    mr00
    Gość

    Domyślnie Sedan / Liftback Ford / niemiec / japończyk [ale bez zafiksowania na nie] rocznik >'00 za 8k-10k zł na Pb. miasto > 50%

    Jakie auto kupić 5-10k
    Rodzaj
    Sedan / Liftback
    Preferowana marka
    Ford / niemiec / japończyk [ale bez zafiksowania na nie]
    Budżet na zakup auta:
    8k-10k
    Preferowany rok produkcji:
    >'00
    Silnik (pojemność i liczba KM)
    >=1.4
    Preferowany rodzaj paliwa:
    Pb
    Planowany roczny przebieg:
    10000
    Segment/typ/wielkość auta:
    B/C/D
    Charakter użytkowania :
    miasto > 50%
    Ilość pasażerów, bagażu:
    -
    Pochodzenie auta (rynek krajowy/import):
    bez znaczenia
    Czego przede wszystkim wymagam od auta:
    Witajcie,
    poszukuję auta, którym przez znaczącą większość czasu będę się poruszał po Warszawie, na dystansie dom-praca-spotkania z klientami na mieście.
    Weekendowo będę go używał do wypadów za miasto / po Polsce, na dystanse do 300km w jedną stronę. Dwa razy do roku może się zdarzyć trasa do 1000km.

    Jestem facetem, ale nie wielkim fanem motoryzacji - samochód nie musi być "ładny i czerwony", ale też mieć bajeranckich funkcji opisanych skrótami, których rozwinięcia nie znam; Traktuję go wyłącznie użytkowo.

    Od auta potrzebuję, by:
    * było niezbyt awaryjne (sam nic nie naprawię - nie chcę tracić go z użytku na dłuższe okresy, gdy będzie stał w serwisie)
    * nie paliło jak ruska lokomotywa przy jeździe po mieście (nie orientuję się za dobrze, ale 8-9l Pb to chyba osiągalny pułap?)
    * pozwalało na relatywnie dynamiczną jazdę (wyprzedzenie tira na drodze krajowej bez konieczności szukania kilometrowej prostej)
    * dawało jakiśtam nisko-średni komfort (chcę posłuchać w środku muzyki z płyty/USB, w lecie włączyć klimatyzację, a po 3h za kółkiem nie wysiąść odrętwiały)
    * pozwalało zabrać 3 pasażerów wraz z bagażem na 2-3 dni

    Przebieg nie ma dla mnie większego znaczenia, ważniejszy jest stan - sprawdzenie tego jestem gotów zlecić mechanikowi. Nie musi być benzyna, o ile przy dieselu jestem w stanie osiągnąc powyższe kryteria (w szczególności koszty napraw/utrzymania).


    Grzebiąc w sieci, rozważałem np. Forda Mondeo Mk3, Forda Focusa Mk1, Peugeota 206. Co o nich sądzicie? Jeśli macie inne typy, z góry dziękuję!

    Pzdr
    Kamil

  2. #2
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Zamosc/Lublin
    Postów
    408
    Podziękowano Thanks Given 
    55
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Im mniejsze auto tym mniejsze koszty.
    Mondeo w PB nie spali w w-wie mniej jak 10l/100 km, a pozatym średnio lubi LPG.
    DIesel w Mondku to już wogóle inna historia i raczej niskich kosztów utrzymania nie zapewni (wtryski, pompy wysokiego ciśnienia itp)
    Focus 1.6 lub P206 będą lepszym wyborem

    Moze jeszcze Astra II? Ew. Golf IV ale to będzie trochę starsze auto już niż 2000.

    ps. Muzyka z CD/MP3 - cóż, to możesz mieć nawet w Maluchu, to kwestia zakupu odpowiedniego radia

  3. #3
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Dorzuce coś od siebie - Vectra B, VW Golf IV?

  4. #4
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Do 10 tysięcy spokojnie znajdziesz fajną, benzynową Almerę N16. Wydaje mi się, że w tym wieku ilość nieplanowanych usterek w japończykach będzie niższa niż w całej grupie VW/Oplach/Fordach itd. Kolega taką ma i powiem szczerze, że jeśli chodzi o łatwość naprawy - wszystko pomyślane znacznie inaczej niż w europejskiej konkurencji, jakby za biurkiem siedział ktoś, kto myślał jak ułatwić serwis a nie utrudnić.
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  5. #5
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziękowano Thanks Given 
    284
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Jak coś to znajomi nadal nie sprzedali:

    http://bez-wypadkowe.net/showthread....1-6-X100-sedan

    Niewiele musiałbyś dorzucić, a przebieg i pochodzenie pewne

  6. #6
    Starszy użytkownik Avatar czapaja
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Kraków
    Postów
    1,232
    Podziękowano Thanks Given 
    199
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Astra II to dobry wybór jeśli chodzi o jakość/cena/koszty eksploatacji. Może Citroen Xsara II? Jeśli nie musisz mieć 5dr to jeden kolega na forum ma ładnego Golfa IV

  7. #7
    mr00
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki za dotychczasowe odpowiedzi! Astrę II brałem pod uwagę (a co powiecie o Astrze III?), podobnie jak Golfa i Vectrę, ale Almera jest dla mnie nowością!

    Jeśli jeszcze jakieś odpowiedzi się pojawią, to z góry dzięki!

  8. #8
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Astra III - czyli "H" ???
    w tym budżecie ??????
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  9. #9
    Starszy użytkownik Avatar Mariianek
    Zarejestrowany
    paź 2011
    Skąd
    Belgia/Szczecin okazjonalnie.
    Postów
    223
    Podziękowano Thanks Given 
    39
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    O Astrze 3 zapomnij w takim budżecie, różnice oddasz mechanikowi Jako Mazdziarz polecę 323f silnik bez różnicy PB i ON są w miarę bezproblemowe. Da się znaleźć egzemplarze bez rudej na nadkolach i zadbane.
    Jak rodzinka to i Premacy idzie zdobyć w tym budżecie do 2003, auto pojemne,bardzo wygodne, mało awaryjne jak 323f, sam posiadałem i sobie chwaliłem. Jak na ten czas wyglądają nowocześnie i atrakcyjnie. Spore wsparcie na forum Mazdy tak ze laik poradzi sobie z serwisem.
    Moja pasja to Zoom - Zoom
    Życie jest jak gówno na kole...raz na górze, raz na dole...

  10. #10
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Niestety wątpią aby znalazł Madzię w POmrocznej bez rudej lub jej retuszu w tych modelach - chyba ,że ktoś konkretnie coś o takiej wie i może polecić - to zupełnie inna piłka

    Jeśli człowiek ( założyciel tematu ) przedkłada bez awaryjność nad rudzielca to również uważam , że przy założeniu -coś za coś - z pewnej ręki nabyta Madzia mu posłuży .
    Podobnie będzie z innymi markami .... w tym budżecie najważniejsze to nie wtopić - nie rocznik już a stan auta odgrywa tu priorytet.
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  11. #11
    mr00
    Gość

    Domyślnie

    Rozglądając się za Mazdą 323F, za sugestią z innego forum spojrzałem też na Mazdę 626. Macie o niej jakieś opinie?

    Tu przykładowe ogłoszenie: http://allegro.pl/mazda-626-2-0-benz...726694313.html

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •