Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 25

Temat: Van Opel Zafira/Renault Scenic rocznik 2000 za 13000 zł na Pb. miasto > 50%

  1. #1
    psonic
    Gość

    Domyślnie Van Opel Zafira/Renault Scenic rocznik 2000 za 13000 zł na Pb. miasto > 50%

    Jakie auto kupić 10-15k
    Rodzaj
    Van
    Preferowana marka
    Opel Zafira/Renault Scenic
    Budżet na zakup auta:
    13000
    Preferowany rok produkcji:
    2000
    Silnik (pojemność i liczba KM)
    -
    Preferowany rodzaj paliwa:
    Pb
    Planowany roczny przebieg:
    10000
    Segment/typ/wielkość auta:
    minivan/kombi
    Charakter użytkowania :
    miasto > 50%
    Ilość pasażerów, bagażu:
    3 dorosłe, 2 dzieci
    Pochodzenie auta (rynek krajowy/import):
    -
    Czego przede wszystkim wymagam od auta:
    Większe auto dla rodziny, 2 dorosłych + 2 dzieci w fotelikach + mamusia żony (żeby nie powiedzieć teściowa. Autem jeździłaby głównie żona w większości po mieście (przedszkole, załatwienia na mieście, po macierzyńskim praca),1-2 w miesiącu wyjazd ok. 200 km tam i z powrotem. Na co dzień jeżdżę Fiatem Bravo, do tej pory na styk wystarczał jako rodzinny kompakt, przy drugim dziecku już nie ogarnie. Jakie auto będzie lepsze, na podstawie Waszych doświadczeń? Mniej problematyczne i tańsze w eksploatacji, z mniejszym ryzykiem unieruchamiającej awarii (oczywiście liczę się z wiekiem i że pewne rzeczy są nieuniknione)? Zafira jest od ręku u Tradeluxa, ale nie wiem czy się bać jej "olejożłopnych" silników, a silnik 1.8 z gazem chyba nam niepotrzebny. Plusem Scenica dobra widoczność, 3 fotele zamiast kanapy, dość pakowny a stosunkowo krótszy niż przeciętne kombi. A może właśnie polecicie jakieś kombi?

  2. #2
    VIOLATOR
    Gość

    Domyślnie

    Kupił kolega juz jakiegos minivana?bo tez jestem przed tym wyborem

  3. #3
    Użytkownik
    Zarejestrowany
    lut 2013
    Skąd
    Pomorskie
    Postów
    37
    Podziękowano Thanks Given 
    0
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie

    VIOLATOR od pół roku mam Scenica II Pb i moim zdaniem jest to bardzo praktyczne wozidełko w dobrej relacji ceny do tego co potrafi

  4. #4
    VIOLATOR
    Gość

    Domyślnie

    Ja tez myslalem juz o scenic ale boje sie awarii elektroniki w nim .Ogólnie to najbardziej Zafira mi sie widzi ale rozpatruje zakup i xsary picasso i forda c-max ,renault scenic a nawet i Opla Merivy,wazne zeby auto nie bylo przystankiem i z zajechanym silnikiem,przebieg 200tys nie robi na mnie wrazenia bo w przebiegi 100tys w 10-12 letnich autach nie wierze.

  5. #5
    jacekzkl
    Gość

    Domyślnie

    Opel w stosunku do reno scenika to jak dykta zamiast drzwi a drzwi automatyczne. No i korozja to drugie imię opla. Zależy co kto oczekuje od auta. W takim roczniku każde będzie miało cos do naprawy. A komfort jest o wiele lepszy w reno.

  6. #6
    Użytkownik
    Zarejestrowany
    lut 2013
    Skąd
    Pomorskie
    Postów
    37
    Podziękowano Thanks Given 
    0
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie

    tak jak pisze jacekzkl reno jest bardzo wygodny, też patrzyłem na zafire, merive, c-max, ale jak zobaczyłem reno to się zakochałem trafiłem na bardzo zadbane i dobrze wyposażone, a elektronika, jest duużo, mi na szczęście jeszcze działa ale ceny napraw nie są jakieś masakryczne

  7. #7
    psonic
    Gość

    Domyślnie

    W odpowiedzi na pytanie kolegi Violator - mój wybór padł na Scenica. Zastanawiałem się między Sceniciem, Zafirą i Xarą Picasso. Oglądnąłem każdego, przymierzyłem się i wygrało Renault. Ostateczna decyzja zapadła gdy wpakowałem z tyłu 2 foteliki i usiadłem między nimi Najlepiej było w RS, przesuwane fotele dają najwięcej miejsca, najbardziej przestronne auto. XP niby też, ale subiektywnie wygląda gorzej, Zafira niby duża ale w środku ciasnawo. Jeszcze nie udało mi się kupić, benzynę 2.0 ciężko znaleźć. Powodzenia w wyborze i poszukiwaniach!

  8. #8
    VIOLATOR
    Gość

    Domyślnie

    A jaki silnik w Scenic II sprawia mniej problemow 1.6 czy 2.0 ?

  9. #9
    Użytkownik
    Zarejestrowany
    lut 2013
    Skąd
    Pomorskie
    Postów
    37
    Podziękowano Thanks Given 
    0
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie

    od pół roku (dzięki temu forum ) mam 2.0 (silnik F4R) który ma pozytywne opinie , trzeba w nim zwrócić uwagę na cewki zapłonowe i częstotliwość wymiany oleju częściej niż podaje renault .

  10. #10
    psonic
    Gość

    Domyślnie

    W budżecie w jakim ja celuję, co przekłada się na wiek auta, lepiej unikać diesla, zwłaszcza 1.9dci nie jest polecany. Z wywiadu jaki zebrałem wybierając samochód, każda benzyna będzie mniej problematyczna. Takie informacje znalazłem, nie wnikałem w szczegóły, ja mało techniczny jestem, chcę zatankować i auto ma jechać Może ktoś z kolegów na forum rozwinie temat. Na polskim rynku dominuje ON, jeśli Pb to zalew 1.6 a ten jest do tego auta za słaby. Dlatego szukam 2.0, i szukam, i szukam. Na razie mam na oku Grand Scenica, który zapowiada się obiecująco. Zobaczymy.

  11. #11
    Łysy
    Gość

    Domyślnie

    W 1.6 masz KZFR i z to największa bolączka tego motoru. A co do opini o 1.9dci hmmm - użytkuję takowego Scenica 2 lata, co miesiąc trasa 2400km i zero problemów. Fajny, elastyczny i w miarę ekonomiczny silnik. Problematyczne jest 1.5dci przed liftem.

  12. #12
    psonic
    Gość

    Domyślnie

    Cho..ra bo zburzysz mój światopogląd i znów będę mieć dylemat Podejrzewam, że działa tu stara zasada, "jak dbasz tak masz". Przeciętny krajan szuka auta taniego w zakupie i taniego w utrzymaniu, kupuje diesla - bo tanio jeździ, "dba" też po kosztach. Znakomita większość ogłoszeń to diesle. No więc czysta statystyka - małe prawdopodobieństwo znalezienia niezajeżdżonego diesla.

  13. #13
    Użytkownik
    Zarejestrowany
    lut 2013
    Skąd
    Pomorskie
    Postów
    37
    Podziękowano Thanks Given 
    0
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie

    psonic jak na miasto, przy przebiegu rocznym około 10000 to moim zdaniem lepiej PB, tańsze w naprawie i mniej rzeczy do psucia się.

  14. #14
    VIOLATOR
    Gość

    Domyślnie

    Ja akurat jezdze poza miastem,wmiescie jestem max dwa razy w mies ale nie chce diesla,jedynie w gre moglby wejsc tylko diesel Citroena 1.6 HDI z wycietym dpf "D albo 2.0 90KM bez dwumasy.Po niedzieli jade obejrzec Opla i Scenica zobaczymy.

  15. #15
    Łysy
    Gość

    Domyślnie

    Nie robiąc ok 35kkm rocznie też kupiłbym benzynę z gazem. Jeśli już tylko 2.0 136KM. 1.6 jest za słaby do tego auta.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •