Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Wymiana oleju w manualnej skrzyni biegów

  1. #1
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    paź 2012
    Skąd
    Białystok
    Postów
    282
    Podziękowano Thanks Given 
    43
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie Wymiana oleju w manualnej skrzyni biegów

    Producenci samochodów często nie przewidują wymiany oleju w manualnych skrzyniach biegów, co Wy o tym sądzicie?

    Słyszałem różne opinie, że np co 150 - 200 tys. km warto wymienić, albo, że jak nie ma żadnych wycieków nic nie poci się to najlepiej nie zaczepiać.

  2. #2
    Starszy użytkownik Avatar Roadkiller
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    pomorskie
    Postów
    1,536
    Podziękowano Thanks Given 
    227
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Ja wymieniłem w Lalce w skrzyni PK6 po 140000km (prawdopodobnie od nowości nie było wymieniane) zapobiegawczo. Skrzynia jakby ciszej zaczęła chodzić i biegi lepiej wchodzą. W Traficu przy 850000km taka PK6 bez wymiany oleju padła. Vito ma 1.100.000km i nie miało wymieniane oleju w skrzyni i dalej jeździ.

    Także nie wiem, nie znam się

  3. #3
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Wymieniłem niedawno przy przebiegu 235 tysięcy i powiem, że warto wymieniać. Skrzynia minimalnie szumiała na oryginalnym oleju - w zasadzie tylko ja słyszałem ale po wymianie nastała cisza totalna a biegi zaczęły wchodzić troszkę gładziej, z mniejszym oporem. BTW - przy wymianie płynu hamulcowego warto też przepłukać i oczywiście odpowietrzyć sprzęgło, również da się poczuć różnicę.
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  4. #4
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    paź 2012
    Skąd
    Białystok
    Postów
    282
    Podziękowano Thanks Given 
    43
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    Kiedyś pewien mechanik powiedział mi, że przy 200 tys. km warto wymienić, ale wtedy pomyślałem, że pewnie wcześniej go sprzedam, albo padnie dwumasa do tej pory i przy okazji wymieni się olej. Samochód ma już prawie 200 tys. km i miałem zamiar to zrobić, ale inny mechanik powiedział mi, żeby nie ruszać tego jak nie ma żadnych wycieków i nic się nie dzieje, bo to będzie większa robota, najlepiej wyjąć skrzynie wymienić uszczelniacze itp -myślę, że trochę przesadził.

  5. #5
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Odkręcasz korek spustowy i wlewowy, spuszczasz olej. Zakręcasz spustowy i nalewasz - zazwyczaj do poziomu korka wlewowego. Jak nie ma wycieków to cała robota, koniec. Koszt z wymianą nie powinien przekroczyć 200zł na porządnym oleju.
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  6. #6
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    To też zależy w jakim aucie ??? ...jeden producent zaleca wymianę a inny wprost chwali się ,że jego sk.bieg są "dożywotnie" bez wymian oleju
    Jak pamiętam już w późnych latach 70-tych i wczesnych 80-tych Ford stosował magnesy w sk.bieg. które "zbierały " drobne opiłki .

    Generalnie olej w sk.bieg. dobiera się właściwościami w zależności od warunków atmosferycznych ( położenia geograficznego ) w jakich jest użytkowana ....Skandynawia ma nawet interwały z rozrządem krótsze .

    Reasumując - wczytaj się w instrukcję obsługi .
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  7. #7
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Oczywiście, że masz rację żeby popatrzeć do wytycznych producenta. Niemniej w moim A4 b6 też olej w instrukcji jest "bez konieczności wymiany, w razie potrzeby uzupełnić". Parę postów wyżej wyjaśniłem jednak czy aby na pewno jest dożywotni
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  8. #8
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Wiesz jak producent przewidział eksploatację auta na ok + - 200tys km to się nie mylił pisząc dożywotnio bez wymian ewentualnie sprawdzić uzupełnić

    Edit;
    tak sobie myślę iż producenci robią auta tylko z myślą o POmrocznym rynku bo tu mało które ma 200tys km ....normalnie znikomy procent
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  9. #9
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    paź 2012
    Skąd
    Białystok
    Postów
    282
    Podziękowano Thanks Given 
    43
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    Samochód to astra III 1.7 cdti 100 KM, 5 -cio biegowa skrzynia. W książce serwisowej, w planie serwisowym nic nie ma o wymianie oleju w skrzyni.

    No właśnie mało który ma 200, a jak się często sypią i jak środki są powycierane, zniszczone.

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •