Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 69

Temat: Nowy magik fotograficzny z Nowego Sącza

  1. #1
    Tomex
    Gość

    Domyślnie Nowy magik fotograficzny z Nowego Sącza

    Nie wiem za bardzo gdzie można umieścić temat o pewnym czarodzieju, jego usługach i komisie z kolegą.
    Był czarodziej z Płocka teraz jest z Nowego Sącza:
    http://allegro.pl/show_user.php?uid=16768940
    http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=16768940
    http://www.malyautokomis.pl
    http://www.kup-to-auto.pl

    Tel.:
    507 192 096
    502 435 311
    515 496 495

    Ładnie podbarwione zdjęcia, usunięte zarysowania i odpryski, lakier świeci się jak psu jajka wszystko, żeby zwabić klientów identycznie jak w Płocku.

    Namiary na "wspólnika" fotografa:
    http://motofoto.org
    Tel.: 515 496 495
    GG: 505 44 00

    Tylko powodzi mu się chyba trochę lepiej, niż temu z Płocka, bo jeździ lepszym autem niż Kangus (obecnie nowy czarny Mondeo, a wcześniej S-Max). Biznesik dla sprzedających nie jest tani, ale kupujących po zdjęciach nie brakuje.

    Opinie o sprzedawcy chodzą różne, ale w swojej ofercie mieli również Angliki niby z Niemiec. Liczy się tylko cena i w miarę dobra powłoka lakiernicza (nie ważne czy po przekładce czy mocno uderzone i zmienione części) miernik ma pokazać mało.
    Generalnie uważałbym bardzo na tego sprzedawcę. Ma komis przed mostem na Popradzie. Gość jest spoko, ale to dobry kombinator, oglądałem kiedyś jego 2 paski na giełdzie, oczywiście obydwa angliki zrobione "na sztukę", do tego mocno bite. Trzeba uważać, jak wszędzie. Ciekawe czy zgodziłby się na zapięcie VCDS'a, bo wątpię w te jego przebiegi.

    Jeśli ktoś się wybiera w okolice Nowego i Starego Sącza to musi uważać na piękne zdjęcia jak te z Płocka.

  2. #2
    Starszy użytkownik Avatar PathLiner
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    zachodniopomorskie
    Postów
    1,128
    Podziękowano Thanks Given 
    304
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Kolego Tomex...
    Pan "magik-z-Płocka" robi DOBRE FOTY. Serio niezłe.
    Nie zarzucaj mu nieuczciwości.
    Nie grzech robić coś dobrze. Powaga.

  3. #3
    Tomex
    Gość

    Domyślnie

    Zdjęcia pierwsza klasa, ale oferty nie zawsze.

  4. #4
    Starszy użytkownik Avatar PathLiner
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    zachodniopomorskie
    Postów
    1,128
    Podziękowano Thanks Given 
    304
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Nie widzę związku.
    Wytłumacz mi, proszę.

  5. #5
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    A ja nadal TWIERDZĘ ,że jak ktoś PRZYCZYNIA sie BEZPOŚREDNIO do wprowadzenia w błąd innych to jest to przynajmniej NIEETYCZNA MANIPULACJA informacją ...i uj tam czy pisemna czy fotograficzna !!! .....
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  6. #6
    Starszy użytkownik Avatar PathLiner
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    zachodniopomorskie
    Postów
    1,128
    Podziękowano Thanks Given 
    304
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Zamazuje coś w tych fotach? Poprawia, retuszuje, poddaje innym nieetycznym zabiegom?
    Co to, to nie. Ostro, szeroko, z właściwym dla szkła filtrem. FACHOWO!
    Bez podmalowywania. Po prostu zgodnie ze starą, nie "aktualną-bylejaką" czytaj: żadną jakością.

    Kolega z Płocka: Dwie flaszki już wisisz.

  7. #7
    Tomex
    Gość

    Domyślnie

    Przerabianie kolorów na komputerze to nie jest manipulowanie?
    Sprzęt ma profesjonalny i zna się na tym masz rację.

  8. #8
    Starszy użytkownik Avatar PathLiner
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    zachodniopomorskie
    Postów
    1,128
    Podziękowano Thanks Given 
    304
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Dowody poproszę.
    Właśnie stawiasz poważne oskarżenie.

  9. #9
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Jak zwał tak zwał, nie ma o co kruszyć kopii.
    Nielegalne to nie jest, mamy to w każdej broszurce, ulotce czy zdjęciach w Mcdonaldzie (tak, tak te świecące, ogromne kanapy ze zdjęć to właśnie to "ścierwko" które wam zaserwowano)
    Czy jest to etyczne - to już każdy oceni własną skalą. Najważniejsze, żeby dla zwykłego czytelnika tego forum i potencjalnego nabywcy szło jasne info - NIE KUPUJ OCZAMI, bo handlarze są w temacie fotografii kilka długości przed Tobą.
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  10. #10
    Tomex
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał PathLiner Zobacz post
    Dowody poproszę.
    Właśnie stawiasz poważne oskarżenie.
    Zrzuć sobie zdjęcia i przyjedź na miejsce. Mieszkam niedaleko to widzę w jakim stanie są auta na żywo w jakim na zdjęciach.
    Zobacz, że odprysków na masce nie uświadczysz.
    Jak będziesz jechać w góry to po prawej stronie wylotowej drogi z NS możesz odwiedzić komis "magika" i porównać jego oferty ze zdjęciami.

  11. #11
    Starszy użytkownik Avatar PathLiner
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    zachodniopomorskie
    Postów
    1,128
    Podziękowano Thanks Given 
    304
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    To rozmawiamy o fotografiku (bo fotograf to dzisiaj każdy jest...) z Płocka czy o przerabiaczu zdjęć z NS?
    Chyba się nie zrozumieliśmy.

    ps. Dopiero obejrzałem co tam macie w NS na fotkach... i tutaj swej pustej głowy nie dam, że to oryginały bez babrania się w dodatkową obróbkę. Gdzie w Płocku masz po prostu solidny warsztat a na miejscu, u Ciebie już taki pewny to ja nie jestem. Można podyskutować gdzie robi szkło a gdzie photoshop. Popatrz na miniaturki, HighPass filter widoczny nawet dla laika. Semi HDR. Czy jak to się teraz nazywa. Coś było robione -- tyle powiem.
    Ostatnio edytowane przez PathLiner ; 12-02-11 o 22:39

  12. #12
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Darek - jesteś pewnie "po lini" Z NIMI w kwesti fachowości ......sądząc po Twojej wiedzy .... ale nie mylmy qźwa ETYKI z PROFESJONALIZMEM .....qrwa czy naprawdę $$$$ to wszystko ??? ....no przecież to w jakim kierunku wykorzystują owi fotograficy swoją wiedzę i umiejętności ( w tym temacie) ma tyle wspólnego ze sztuką ile sztuka z ubojem zwierząt ....
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  13. #13
    Tomex
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał PathLiner Zobacz post
    To rozmawiamy o fotografiku (bo fotograf to dzisiaj każdy jest...) z Płocka czy o przerabiaczu zdjęć z NS?
    Chyba się nie zrozumieliśmy.

    ps. Dopiero obejrzałem co tam macie w NS na fotkach... i tutaj swej pustej głowy nie dam, że to oryginały bez babrania się w dodatkową obróbkę. Gdzie w Płocku masz po prostu solidny warsztat a na miejscu, u Ciebie już taki pewny to ja nie jestem. Można podyskutować gdzie robi szkło a gdzie photoshop. Popatrz na miniaturki, HighPass filter widoczny nawet dla laika. Semi HDR. Czy jak to się teraz nazywa. Coś było robione -- tyle powiem.
    Nie wiem co on używa, a co nie, bo się na tym nie znam, ale robiąc chyba zdjęcia aparatem widać byłoby zarysowania, odpryski po kamieniach itd. Kolory są jednak tak ostro podsycone, a w rzeczywistości auta posiadają chociażby głupie odpryski czy zarysowania.
    W swojej ofercie ma m.in gotowe szablony, więc coś w komputerze musi z nimi zrobić.

  14. #14
    Starszy użytkownik Avatar PathLiner
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    zachodniopomorskie
    Postów
    1,128
    Podziękowano Thanks Given 
    304
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Gdy mnie klient prosi, żebym zrobił coś dobrze -- to ja to robię k**** dobrze.
    Gdy mnie klient NIE PROSI żeby coś było zrobione dobrze - to ja też robię to dobrze.

    Pytanie czy zdjęcia mają być kiepskie czy dobre?
    Klient chce sprzedać samochód czy tylko zostawić ślad, że ma taki model w ofercie?

    Facet bierze torbę, pakuje sprzęt, jedzie na miejsce i robi najlepsze zdjęcia jak potrafi.
    NIC nie zmienia, nie dodaje, nie retuszuje, nie usuwa, nie grzebie się w tym. Zrzuca RAWa do kompa w sobie znany NAJLEPSZY sposób i kończy zlecenie. Dla mnie to jest uczciwe.

    Cieszę się, że o tym rozmawiamy. Na szczęście od tego jest forum.


    Cytat Napisał Tomex Zobacz post
    Nie wiem co on używa, a co nie, bo się na tym nie znam, ale robiąc chyba zdjęcia aparatem widać byłoby zarysowania, odpryski po kamieniach itd...
    Nie. Do tego nie potrzeba komputera.
    Nie jest ******wem używanie głowy (no... polaryzatorów też) przy robieniu zdjęć.
    Ja wciąż piszę o zdjęciach z Płocka. Nie mam za dużo wolnego czasu żeby latać do Nowego Sącza i składać gdzieś w sądzie wyjaśnienia. Napiszę tylko, że fotki z Twojego miasta wyglądają NIENATURALNIE. Jeśli to coś wyjaśni.
    Ostatnio edytowane przez PathLiner ; 12-02-11 o 22:56

  15. #15
    Tomex
    Gość

    Domyślnie

    Tu się zgadzamy, że zdjęcia z mojego miasta są nienaturalne względem oferowanych pojazdów.
    Zresztą nieważne jakie są, ważne aby uważać na to co się kupuje na miejscu.

Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •