Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 23

Temat: Sedan,Liftback,Kombi nowe do 55/56 tys

  1. #1
    Krisr77
    Gość

    Domyślnie Sedan,Liftback,Kombi nowe do 55/56 tys

    Panowie
    Zamówiłem następujące autko
    1. Rapid Liftback 1.2 105km ELEGANCE MAX (beż)
    2. kolor metalizowany braz topaz
    3. koło dojazdowe
    4. Pakiet pogwarancyjny 2 lata, do 60 000 km
    5. Pakiet przeglądów BASIC 4 lata – do 60 000 km
    6. kola zimowe 15" + opony Barrum
    7. pakiet sunset
    8. chlapacze tył i przód

    Cena - jak sie zdąży wyprodukować w 2014 roku to 55/56 tys(60tys minus rabat za 2014r). Jest jeden szkopuł - czas oczekiwania w tej chwili to około 5 miesięcy i data produkcji wypada w tej chwili na luty. Jak tak będzie to nie załapie sie na rabat wyprzedazowy i będę to zamówienie anulował...

    I teraz co pod koniec roku zaproponowalibyście w tych pieniądzach (licząc tez rabat za 2014r)
    Cechy na których mi zalezy to na 1 miejscu bagażnik (Rapid ma 530l), spalanie ( preferuje 6 biegowe skrzynie z tempomatem albo automat), wyposażenie podobne raczej (klimatronik elektryka czujniki)

    W tej cenie Rapid ma 4 letnia gwarancje i co ważniejsze pakiet serwisowy na 4 lata wiec to tez trzeba by doliczyć.

    Kolejny ważny punkt to zakup będzie w kredycie 50% gotówka/50 raty na 3 lata. Koszt tego kredytu przez 3 lata to niecałe 3 tys wiec tu tez trzeba by to skalkulować.

    Jak mysliscie - da sie wymyslec cos w tej kasie ???

    PS cena za samochód raczej sztywna wiec albo te 56 tys albo taniej
    Ostatnio edytowane przez Krisr77 ; 30-09-14 o 23:14 Powód: ps

  2. #2
    Starszy użytkownik Avatar Roadkiller
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    pomorskie
    Postów
    1,536
    Podziękowano Thanks Given 
    227
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Moja propozycja to Renault Fluence. Klasa ta sama, bagażnik podobny. Silnik 1.6 110km nie będzie tak wyżyłowany jak 1.2 w Skodzie

  3. #3
    Starszy użytkownik Avatar Remek
    Zarejestrowany
    sty 2013
    Skąd
    Gdańsk
    Postów
    930
    Podziękowano Thanks Given 
    304
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    Wnętrze Fluence bije na głowę plastikową Skodę.
    Jazdy próbne przerabiałem 2 lata temu szukając z Teściem samochodu dla niego. Pytałem też o koszty serwisu - są znośne.
    Nowy Fluence w wersji Limited kosztuje teraz wg cenników 55900, więc masz jeszcze 100 zł zapasu
    Jakbyś chciał kombiaka to pozostaje Megane Grandtour, ale ceny zaczynają się od 52900 za wersję podstawową. Wersja Limited kosztuje nieco 62900...

  4. #4
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Toledo to samo auto ma ten sam pakiet serwisowy a chyba nie czekasz na niego aż tyle ?
    "rozczarowanie kiepską jakością zakupionego pojazdu zawsze jest silniejsze od radości z jego niskiej ceny"

  5. #5
    Krisr77
    Gość

    Domyślnie

    hej bylem na stronie policzyłem. w sobotę może sie wybiorę do salonu.

    tak na szybko Fluence 1.6 110 limited w porównywalnym wyposażeniu 64,300. dodajmy do tego gwarę rozszerzona (900zl) pakiet serwisowy na 4 lata (nie wiem czy cos takiego jest ale przyjmijmy koszt przeglądów - 3 tys), kola zimowe z felgami (po kosztach powiedzmy 1,5 tys) i sie robi po woli 70 tys. i teraz pytanie czy nawet na wyprzedaży da sie z tego urwać 15 kilo . do tego jakieś 150 droższy miesięcznie kredyt. aha i jeszcze pełny pakiet ac/oc mam w kredycie w skodzie już skalkulowany. przy renówce pewnie trzeba doliczyć 2 kola

    co do Toledo - to była moja pierwsza myśl bo nawet mi sie bardziej podoba - bylem w salonie ale nie sa tak elastyczni jak w skodzie. za taka wersje jak chciałem (akurat byla na salonie) cena 67 (z navi) już bez navi i z rabatem 60 tys. gwarę maja na 4-5 lat w standardzie i teraz z tego co widze z pakietem serwisowym http://moto.wp.pl/kat,55194,title,Se...?ticaid=1138b2

    kola - 1.5 kola, czyli i tak drożej za w sumie ten sam samochód. kredyt z jednego banku jak w skodzie wiec to samo. wcześniej nie bylo tych pakietów serwisowych gratis - teraz moze to byc jakas opcja jezeli zejdą jeszcze ze 2 tys z ceny.

  6. #6
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Kris jeżeli kupujemy auto nowe, to wybacz oszczędność 2 kawałków to raczej brzmi słabo, tym bardziej, zdecydowany człowiek se znajdzie na bank sprzedawcę który mu zejdzie te 2 kawałki od tak. Trzeba dobrze gadac bo i 3-4k mogą zejść, trza pojeździć, poszukać, popytać, mi też się wydaje że toledo jest ładniejszy a cena, trza powiedzieć sprzewcy w prost masz do kupienia za tyle i tyle, taki i taki samochód co on na to, i bankowo się ugnie
    "rozczarowanie kiepską jakością zakupionego pojazdu zawsze jest silniejsze od radości z jego niskiej ceny"

  7. #7
    dremp
    Gość

    Domyślnie

    A nie mozna lyknac jakiegos rapida powystawowego?

    Musi byc funkel nowka z salonu?

    Maja sporo fur juz wyprodukowanych ktore stoja i najchetniej sie ich pozbeda.

    Szukaj moze tak?

  8. #8
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    W ASO w Gdyni stoi fluence demo fajnie wyposażony wydaje mi sie ze okolice 50tys przebieg jakos poniżej 3tys km

  9. #9
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Oj... nie demo Te samochody mają straszne życie na początku, wiem bo swego czasu miałem w dyspozycji kilka demo Nawet jak salon szanuje to klienci jeżdżą tym jak na nauce jazdy albo chcą spróbować jak to idzie. Silnik nie dotarty, a użytkownicy których jest masa popełniają wszelkie możliwe błędy eksploatacyjne.

    Może jeszcze Fiat Bravo? Auto od 2007 roku, teraz wycofują to auto z oferty ale są jeszcze na otomoto nowe, fakt że nie najświeższy z wyglądu ale ZERO chorób wieku dziecięcego. Popatrz tu, ostał się rocznik 2013: http://otomoto.pl/fiat-bravo-ii-1-4-...C34175637.html Myślę, że można spoooro urwać z tej ceny i wystarczy na doposażenie w to, co byś chciał o ile przebolejesz manualną klimę.
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  10. #10
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Renówki tracą dużo szybciej swoją wartość, jak np. skoda, seat, nie wiadomo dlaczego ale to jest fakt
    "rozczarowanie kiepską jakością zakupionego pojazdu zawsze jest silniejsze od radości z jego niskiej ceny"

  11. #11
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    jakoob

    tak czesto jest ale kto katuje Fluenca 1.6 jakieś lepsze fury mocniejsze to sie wie.
    Zreszta auto na gwarancji za sporo niższa cenę

    Bravo ma za mały bagażnik

  12. #12
    Krisr77
    Gość

    Domyślnie

    @Grzechu - jak zacząłem myśleć o Rapidzie to wtedy bodajże nie bylo tych pakietów przeglądów w Seacie. wiec wtedy wychodziło z 5 tys różnicy na tym samym tak naprawdę samochodzie. teraz to chyba wygląda lepiej - seaty az tak sie dobrze nie sprzedają może da sie wyrwać cos na wyprzedaży rocznika. pomyśle i odwiedzę jeszcze raz salon.

    @dremp - nie wiem jak w innych markach/salonach ale tam gdzie zamówiłem rapidka jeździłem taka wersja tylko ze:
    1. ambition zamiast elegance (wiec wynikające z tego różnice w wyposażeniu dosyć znaczne)
    2. na stalówkach
    3. przebieg 19 tys - samochód z 2013 roku - zostało jakieś 7 miesięcy gwary - cena 48 900 bodajże - ile z tego dalo by sie urwać nie wiem ale pewnie nie wiele ale na jakieś mega tanie używki w salonach nie ma co liczyć.
    jak dla mnie różnica w cenie zbyt mala żeby było to warte zachodu.

    PS. w skodzie z używanymi jest jeszcze ten problem ze na używkę nie da sie wziąć rozszerzonej gwary i pakietu przeglądów a to dla mnie jest bardzo ważne. (szczególnie gwara)

  13. #13
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Taka szybka uwaga... Fluence jest kompaktem, więc to klasa wyżej.

    Nadal proponuję rozważyć Renault Captur, tym bardziej, że mają teraz dobre oferty finansowania,
    auto teoretycznie klasa B, ale wymiary jak Megane II. Jedynie bagażnik będzie mniejszy od założonego,
    ale za to bardziej "ustawny". Poza tym, w Rapidzie bagażnik masz kosztem miejsca na tylnych siedzeniach.

    Z dużym bagażnikiem dobrym wyborem może być Fiat Linea (po FL wygląda dużo ładniej), ale to sedan.
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  14. #14
    Krisr77
    Gość

    Domyślnie

    captur niby fajny (chociaż chyba zona musiałaby go "zatwierdzi" , tez do obejrzenia w sobote w salonie. cena za podobnie wyspecyfikowane auto 65 600 plus pakiet przeglądów plus kola zimowe. trzeba by zbić cenę dobre 12-14 tys z wyprzedażą rocznika.
    co do bagażnika - nie wiem czy w capturze jest bardziej ustawny - niby spory ale chyba dosyć "krotki" w przeciwieństwie do Rapid który ma naprawdę duży dlugi kufer a z brakiem miejsca na tylnych siedzeniach bym polemizował.
    bagażnik to tak naprawdę ten element na którym większość konkurencyjnych marek odpada w porównaniu z rapidem.

  15. #15
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Więcej miejsca w środku powinno być w Capturze, ale rzeczywiście Rapid Spaceback jest ok.20cm dłuższy... Skoda zawsze stawiała na duże bagażniki. Realnie Captur powinien mieć ok.400l bagażnika... podają 377-455, więc nie wiem od czego to jest zależne.

    Poza tym, te auta bardzo dużo różni...
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •