Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Czesci turek polecam

  1. #1
    comtor
    Gość

    Domyślnie Czesci turek polecam

    Witam,
    Kupiłem od powyższej firmy ( nick na allegro to: AUTOOS-A1) stacyjkę z kluczykiem do Golfa V. Stacyjka przyszła całkowicie uszkodzona (można przekręcić kluczyk tylko o 20 stopni-typowa przypadłość tych Vagów), o czym niezwłocznie poinformowałem sprzedającego. Przeprosili telefonicznie za swoich pracowników zajmujących się wysyłkami i kazali ją odeslać. Po chwilii telefon że mi wierzą i żebym stacyjkę sobie zatrzymał a oni zwrócą kasę na podane konto. I tak też się stało.. Zaznaczę że sprzedaż nastąpiła poza allegro więc byłem w dosyć niewygodnej sytuacji...

  2. #2
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    O proszę - można jednak normalnie podejść.
    Aby być całkowicie w porządku to w sumie można im nawet odesłać tą stacyjkę (chyba, że masz wolę ją zatrzymać).
    Nie wiem czy ten element daje się naprawiać?

  3. #3
    Włodar
    Gość

    Domyślnie

    Jeśli się nie nadaje do naprawy to szkoda kasy na przesyłke.

  4. #4
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    To, że oddali kasę za wadliwy towar to już powód do POLECANIA... ? Poza tym, to nawet nie wiemy kogo polecasz, chyba, że firma się nazywa Części Turek? Jak dla mnie, to temat w kosz...
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  5. #5
    comtor
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpDante Zobacz post
    ...REGULAMIN CIEBIE NIE OBOWIĄZUJE?...
    Tak, gdyż tak jak pisałem sprzedaż nastapiła poza allegro. Dobrze wiemy że w takich wypadkach mozna by się z nimi bujac długo telefonicznie/mailowo..podałem nick sprzedawcy cześci na allegro więc myślę że łatwo można ich namierzyć gdyby ktoś z nimi chciał jakąś transakcję zawrzeć..
    A żeby być wobec nich fair to oczywiście zaproponowałem zwrot stacyjki ale stwierdzili żebym ją sobie zatrzymał.
    Niby temat błahy i za niewielką kwotę bo tylko jakieś 130zł ale wiele już razy miałem sytuację że sprzedający nie odbierał telefonów, nie odpisywał na maile etc. A "dymać" 300km żeby wyjaśnić tak niewielką kwotę się raczej nie opłaca..
    Ostatnio edytowane przez mpDante ; 30-09-14 o 21:51

  6. #6
    Użytkownik
    Zarejestrowany
    wrz 2014
    Postów
    64
    Podziękowano Thanks Given 
    1
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Podzielam po części zdanie mpDante, miałem juz może nie dużo takich sytuacji ale paru sprzedawców tez zwróciło kasę bez potrzeby odsylania,np. Wzmacniacz antenowy do audi a4 b6, wycieraczki przednie do audi b6, centralny zamek do audi b5... I jeszcze parę rzeczy, z jednej strony szanuje i doceniał fakt ale zeby polecić to raczej nie.. Z drugiej strony dobrze, ze tacy w ogóle sprzedawcy sa ze ufają kupującym i zwracają kasę bez żadnego ale.. Znaczy się maja gdzieś indziej utarg niż z takich ,,gadżetów,, :-)

  7. #7
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    To tak jakbym polecił komuś warsztat, z którego usług nie skorzystałem... ale pan Mirek przeprosiłbym mnie za długi czas oczekiwania i zaprosił w inny dzień.

    Ostatnio kupiłem kratkę w zderzak do auta, od firmy, która miała tylko 1 komentarz na allegro. Zadzwoniłem, zapewnili, że kratka cała, cena bardzo dobra. Po 2 dniach towar do mnie dotarł, wszystko się zgadzało... mam ich teraz polecać, bo mi sprzedali to co chciałem kupić? Powiem ci, że 8/10 sprzedawców części na allegro, sprzedało mi to co chciałem... ale to trochę za mało na "polecanie".
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  8. #8
    unfaller
    Gość

    Domyślnie

    Dante - to zupelnie inna sytuacja i nie myl pojec. Ja kupuje sporo uzywanych czesci na allegro i nauczylem sie jednego - tylko przez Allegro, zadne na gebe. Takie sytuacje jak opisal kolega zdarzaja sie niezmiernie rzadko. Jezeli uwazacie ze wiekszosc handlarzy autami to gnojki czyhajace na kase, to nie znacie jeszcze handlarzy czesciami. Wszystkie te ich ochy i achy + gwarancje rozruchowe w opisach swoich wyciagnietych z niemieckich kontenerow gratow to wielki pic na wode, jezeli kupisz cos poza allegro/

    Jak dla mnie sytuacja jak wspomnialem rzadka i jak najbardziej sprzedawca zasluzyl na pochwale. Kto nie kupuje uzywanych czesci wysylkowo ten tego nie zajarzy.

    Mnie wydymal na 35 zl jeden z najwiekszych sprzedawcow internetowych nowych czesci na polskim rynku, nr 1 w rankingu Wyborczej. Sprzedaja tarcze tylnej osi do CLK500 jako tarcze przedniej (numer czesci faktycznie jest numerem tarcz tylnych, ale skoro w opisie jest zastosowanie : os przednia, to nie bede sprawdzal przed zakupem po numerze w google jakie to sa, zdjecia nie ma, jest tylko nr czesci i bledny opis), odeslac nie ma problemu, ale pokrylem 2 wysylki i nie chca mi oddac kasy za nie, OK kwota smieszna ale wole sobie kupic kilkogram kielbasy niz ponosic koszt za jakiegos nieuka u nich. Czekam pare dni na ich ostateczne stanowisko (na razie dostaje odpowiedzi typu kopiuj-wklej o roznych rodzajach czesci w danym roczniku auta i wylaczeniu ich odpowiedzialnosci, ktos nawet nie czyta moich maili) i wrzucam na forum.

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •