Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 18

Temat: Dylemat za ile sprzedać auto

  1. #1
    Użytkownik
    Zarejestrowany
    wrz 2014
    Postów
    64
    Podziękowano Thanks Given 
    1
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie Dylemat za ile sprzedać auto

    Witam, mam prośbę od ilu można próbować sprzedać swoje auto ? W skrócie nie da się opisać auta bo pisząc ogłoszenie a dokładnie opis co było zmieniane, modyfikowane podczas 4 lat używania samochodu wyszła na 3 strony w Wordzie. Postaram się w hasłach napisać..

    - Audi A4 B5 silnik 1.8 T -AEB rok prod. 1996 przebieg około 261 400 tys. ( samochód w ciągłej eksploatacji).

    W silniku co było robione:

    -wymienione zostały uszczelniacze zaworowe
    -zregenerowana turbina
    -wymieniony kompletny rozrząd
    -wymieniony i zregenerowany mechanizm wycieraczek
    -pompa wody
    -DV – aluminiowy
    -przewody ciśnieniowe
    -świece
    -przepustnice
    -odma
    -pompa wspomagania
    -wiskoza plus łożysko wiskozy
    -alternator – wymienione zostały łożyska oraz szczotki
    -rolka napinacza klimatyzacji
    -napinacz paska wielorowkowego
    -koło wału z tłumikiem drgań
    -przednie hamulce jak i tylne – klocki, tarcze oraz pierścienie od ABS plus łożyska z tyłu, wraz z kompletem nowych gumek w każdym zacisku oraz sprężynki na przednich zaciskach
    -Silnik dostał wigoru poprzez wgranie lekkiego chodź dającego się odczuć chip-a z serii ABT. ( Nie mam wykresu z hamowni ) Jest możliwość przejścia na seryjny program.
    -Oczywiście płyny od wspomagania zostały również wymieniony do tego płyn chłodniczy do tego kazdy pasek wymieniony tj. Od klimatyzacji, wielorowkowy, pompy wody.
    -Olej na jakim jeździ Audi od kiedy kupiłem samochód to Motul X-cess 5W40 i filtry oleju Knecht-a, filtr paliwa również zmieniony.
    -Klimatyzacja odgrzybiana i nabijana w czerwcu tego roku, chłodzi idealnie.

    Ulepszenia – co było zmieniane:

    -Lampy przednie plus do tego folia oraz kierunkowskazy z funkcja US – oddzielny wl/wyl
    -Lampy tylne po II lifcie ( folia na wstecznym imitująca lampy z US )
    -Światła mijania - HID
    -Moduł SD-2 ( światła do jazdy dziennej – światła drogowe świeca w 40 % )
    -Licznik z funkcja FIS ( chwilowe spalanie, średnie spalanie, ilość km na obecnym stanie paliwa, czas jazdy) oraz temperatura oleju i ładowaniem akumulatora.
    -Obszyte skóra i czerwone nicie przeszycia – kierownica, mieszek zmiany biegów, gałka zmiany biegów, ręczny hamulec.
    -Zamontowany oryginalny podłokietnik
    -Zamontowane chromowane końcówki wydechów
    -Zaciski hamulcowe zostały pomalowane na czerwony kolor
    -Obudowy lusterek zostały pomalowane na kolor Antracyt – prawe lusterko zmienione na duże.
    -Szyby tylne przyciemnione na 80 %
    -Zamontowany nowy centralny zamek
    -Wymieniona pompka centralnego zamka
    -Zamontowany został Turbo Timer – pozwala na studzenie turbiny bez konieczności czekania. Zamykamy samochód i samochód sam wyłączy silnik w wyznaczonym czasie.
    -Zamontowany został wskaźnik doładowania wkomponowany w środkowe kratki nawiewu.
    -Zamontowane zostały światła dzienne w kratki w zderzaku, projekt nie spełnił moich oczekiwań wiec zostają jako „niby” halogeny. Instalacja wraz z włącznikiem pociągnięta i działa.
    -Zamieniony został przedni grill w masce na replikę grilla od Audi RS4 – ramka pomalowana na kolor Antracyt.
    -Koła na lato to AVUS 17” 215/45/17 – opony drugi sezon Nankang AS-I
    -Koła zimowe stalowe 15” 195/65/15 - opony po 3 sezonach – Dębica Frigo 2 ( W obu przypadkach kół letnich jak i zimowych stan oceniam na b.dobry) – plus 4 szt. oryg kołpaków.
    -Zmieniałem przednie fotele – były kubełkowe i na takie same zmieniłem – przedni kierowcy fotel posiada przetarcie ale można ze starego kompletu zabrać/przełożyć materiał.
    -Zamontowany został zestaw Audio – Radio Alpine z serii CDA 9812, głośniki przód Hertz HST ? Drzwi wygłuszone lekko matami, poprowadzone zostały kable zasilania do napędzania dwóch wzmacniaczy który jeden zasila głośniki przednie a drugi napędzał głośnik niskotonowy który również należy do zestawu – Vibe 10” . O więcej danych z chęcią opowiem zainteresowanym.

    Stan blacharki, ja nie miałem żadnej stłuczki ani wypadku, rysek znajdzie sie tu i tam, robiłem próg prawy bo gnił i prawdopodobnie coś miał w tym miejscu bo i drzwi maja inny odcień i maska ma inny odcień, mi osobiście nie przeszkadza to. Nie sprawdzałem czujnikiem ale albo malowane albo szpachlowane. Próg zmieniony i zabezpieczony, reszta blacharki zdrowa.

    I teraz nie wiem za ile taki samochód sprzedać. A może wrócić do totalnej serii przed lifta bo większość części posiadam i sprzedac na graty reszte a samochod wystawic za wiele mniejsza cene... Macie jakies pomysły ?

  2. #2
    Użytkownik
    Zarejestrowany
    wrz 2014
    Postów
    64
    Podziękowano Thanks Given 
    1
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Nie wiem jak zrobić edycje pierwszego postu..
    Dodaje poglądowe zdjęcia jeśli coś to da podczas wyceny.
    Przebieg jak i wyciąg z VIN-u wskazuje na realny stan samochodu.
    Załączone Obrazki Załączone Obrazki

  3. #3
    Banowany
    Zarejestrowany
    sty 2014
    Postów
    58
    Podziękowano Thanks Given 
    1
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie

    W jakiej stodole Ci te drzwi malowali?

  4. #4
    Użytkownik
    Zarejestrowany
    wrz 2014
    Postów
    64
    Podziękowano Thanks Given 
    1
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    W tym sek ze takiego kupilem i myślałem nad wymiana o takim samym kodzie lakieru z np. Allegro ale czy to da wymiernych skutek ? Za element około 200 zł i zapewne innym odcieniem, wiadomo kod kodem lakieru ale użytkowanie rożne.

  5. #5
    Banowany
    Zarejestrowany
    sty 2014
    Postów
    58
    Podziękowano Thanks Given 
    1
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie

    ja bym to tak zostawił, trudno sie mówi

  6. #6
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Na początek tak informacyjnie, nie chcę żeby zabrzmiało złośliwie. Teraz do rzeczy: po pierwsze trzeba by dokładnie wiedzieć czy jest i jaka jego przeszłość wypadkowa, bo z Twojego opisu to nie wynika jednoznacznie. Sprawdź to solidnie albo kogoś poproś, bo w Polsce w 99,99% przypadków jeśli właściciel "nie wie" = solidny dzwon. Druga sprawa... jak mówiłem bez obrazy kolego ale dla mnie te wszystkie przeróbki typu lampy, nielegalne hidy, grill itd. Jak możesz to wróć do stanu oryginalnego bo auto nie będzie raczej interesowało nikogo oprócz młodych-gniwenych. Jeśli nie chcesz nic robić a nie byłoby zainteresowania to sprawa jest prosta - wystaw go tak, żeby był najtańszy i przyjadą handlarze, których nie będzie interesowało nic oprócz ceny.
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  7. #7
    Użytkownik
    Zarejestrowany
    wrz 2014
    Postów
    64
    Podziękowano Thanks Given 
    1
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Ja to wszystko rozumiem, ale ciężko określić stan bezwypadkowosci. Na pewno nie mogę napisać ze jest bez takowych przygód. Maska jak i drzwi i próg były robione, a błotniki normalne wiec obstawiam ze ktoś wjechał w bok samochodu. Próg zrobiony a reszty nie ruszam bo najzwyczajniej nie ma takiej potrzeby. Kwestia wizualna a z drugiej strony ludzie kupują oczami inie wiem czy jest sens inwestowania w drzwi i maskę po to aby lepiej/szybciej się sprzedał co w to watpie. Owszem mogę skrzedac wszystko na tzw. Graty, alufelgi, zimowki, turbotimer/autogauge/ kierownice w skórach itd, car audio, lampy przód tył, hidy to pewnie wywale bez próby sprzedania, fotele, i wiele innych takich. Tzw golasa sprzedam szybciej ? Nie spieszy mi się z sprzedaniem ale obecnie samochód jeździ 10 km weekendowo i na jakieś pol roku mniej więcej nie potrzebuje samochodu. I mam zamiar szukać większego samochodu dla rodziny ale to w innym temacie.
    Książki serwisowe z wpisami i faktury, parafiny i zdjęcia z każdych wymian tez posiadał, domyslam się ze musiał bym trafić na takiego kto to docenił a takich malo bo każdy szuka przebiegu, roku produkcji a później stan samochodu itp. :-\

  8. #8
    careera
    Gość

    Domyślnie

    doszedlem ostatnio do wniosku, ze sprzedaz bezposrednia obcym osobom to zwyczaj, ktory powinien i moim zdaniem bedzie - zanikac. chodzi przede wszystkim o to, zeby polepszyc jakosc takiej wymiany. nie wiem jakie masz potrzeby, ale moze niekoniecznie wystawienie auta na aukcje bedzie dobrym pomyslem. na forum znalazlem taki temat, jak Oddanie auta do komisu i może tam coś cię zainspiruje :P

    z drugiej strony polecam jeszcze bardziej nowoczesne rozwiazanie czyli ..................................... bo co jak co, ale wydaje mi sie ze jeszcze pare lat to glownie na takim czyms bedzie sie opierac sprzedaz czterech kolek :) :)

    pozdrawiam i zycze powodzenia ;)
    Ostatnio edytowane przez Kris75 ; 28-09-14 o 17:25

  9. #9
    Darklee
    Gość

    Domyślnie

    Miło, że tak się starasz bo na pewno ktoś to może docenić, ale 95% kupujących w PL szuka tylko i wyłącznie ceny. Masz stare auto, nie wiesz jaka jest jego przeszłość, znasz tylko historię auta od momentu kupna. Dla potencjalnego kupującego i normalnie myślącego to co włożyłeś w auto jest nie do odzyskania to raz, a dwa, że cenę za samo auto z tytułu doinwestowania możesz podnieść jedynie to kilka/kilkanascie procent. Z bardzo prostej przyczyny - nikt auta nie kupi, tym bardziej łaciatego. Smutna prawda. Cena? 6-7 tysięcy złotych? Może w porywach przy napalonym/zaślepionym młodziku.

  10. #10
    Użytkownik
    Zarejestrowany
    wrz 2014
    Postów
    64
    Podziękowano Thanks Given 
    1
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    To chyba wole zrobić go golasa i zabrać wszystko audio, kola, czujniki, lampy, wsadic stare fotele i oddać za 4-5 tys ? A graty śmiało sprzedał za 3-4 tys ? Nie byłem młodym gniewnym bo samochodem jeździła zona jak i przejechalismy z dzieckiem trochę polski i nie sprzedawał bym jak by najzwyczajniej nie było za ciasno i ze w planach jest następny bobas. Samochodowi nic nie dolega i to mnie boli aby go w ogóle sprzedawać

  11. #11
    Darklee
    Gość

    Domyślnie

    A4 za dużym autem nie jest. Dla pocieszenia dodam, że swoje A4b5 FL oddałem za 8 tysięcy złotych z powodu wielkości właśnie, za malutkie auto było juz zwyczajnie, choć swoje wysłuzyło.

  12. #12
    Banowany
    Zarejestrowany
    paź 2014
    Postów
    28
    Podziękowano Thanks Given 
    0
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie

    Za tyle ile faktycznie jest warta. Nie mniej i nie więcej - chociaż na rynku jest tyle patologii, ukrywania wad itd. Do stanu idealności jeszcze daleko.

  13. #13
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    paź 2012
    Skąd
    Białystok
    Postów
    282
    Podziękowano Thanks Given 
    43
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    Myślę, że lepiej spytać za ile sensownie wystawić auto. Sprzedać za najlepszą akceptowalną ofertę.

  14. #14
    Użytkownik
    Zarejestrowany
    wrz 2014
    Postów
    64
    Podziękowano Thanks Given 
    1
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Pozdejmuje na razie te folie z lamp, wskaźniki doładowania, założę oryginalne lusterka, grill z maski na poliftowy i wywalę car audio. Napisze ogłoszenie, i pstryknę parę zdjęć i wystawie, zobaczymy jakie w ogóle będzie zainteresowanie. Nie mam zamiaru niczego ukrywać, i nie będę twierdzil ze samochod jest idealny tzw. typowa lalka ani tym bardziej igła

  15. #15
    Użytkownik
    Zarejestrowany
    wrz 2014
    Postów
    64
    Podziękowano Thanks Given 
    1
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Samochód sprzedany..

    Poszedł za 6400,- w wersji totalnego golasa. Bez kół letnich, tylko na zimowych, bez Car Audio, bez wskaźników doładowania, bez turbo timera i bez innych takich dupereli
    Samochód wystawiony był za 8000 tys zł. Chętnych w ciągu 4 tygodni w sumie było dwóch, jeden dzwonił i jechał do mnie z dwa tygodnie i nie dojechał, w ten sam dzień zadzwonił kupujący że zdjęcia się podobają i opis również i na drugi dzień przyjechał i .. odjechał. Dopisze później historie sprzedaży w dziale "Przygody przy sprzedaży samochodu".

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •