Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 16 do 24 z 24

Temat: Toyota Avensis III 2,0 2009 - Płock

  1. #16
    Watermarkhouse
    Gość

    Domyślnie

    Kolego Starszy Użytkowniku - wyobraź sobie, że dociera, natomiast mam wątpliwości, czy potrafisz przyjmować wiadomości, czy tylko je wygłaszać. To może łopatologicznie: WIEM, co powinno być wystawione zgodnie z prawem, natomiast NIE WIEM, czy warto w ogóle te rzeczy ustalać ze sprzedającym, jeżeli pojazd jest w stanie, że tak to ujmę, wątpliwym.

  2. #17
    Starszy użytkownik Avatar bunny
    Zarejestrowany
    kwi 2012
    Skąd
    KR-KCH
    Postów
    482
    Podziękowano Thanks Given 
    210
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    Niepotrzebnie się unosisz - sugeruję po prostu odwrócenie kolejności - najpierw sprawdzenie stanu prawnego pojazdu a później ewentualna weryfikacja stanu technicznego. Trochę zaoszczędzisz czasu i nerwów dowiadując się przez telefon, że sprzedawca wystawia Vat-marżę na sprowadzoną pofirmówkę, nieprawdaż?

  3. #18
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Watermarkhouse Zobacz post
    Kolego Starszy Użytkowniku - wyobraź sobie, że dociera, natomiast mam wątpliwości, czy potrafisz przyjmować wiadomości, czy tylko je wygłaszać. To może łopatologicznie: WIEM, co powinno być wystawione zgodnie z prawem, natomiast NIE WIEM, czy warto w ogóle te rzeczy ustalać ze sprzedającym, jeżeli pojazd jest w stanie, że tak to ujmę, wątpliwym.
    Kolego Bywalcu - powiem tak, jak pojedziesz i oglądniesz auto, to być może je kupisz.
    A wiesz czemu?
    Bo auto pewnie będzie w świetnym stanie, przebieg może i nawet potwierdzisz w Toyocie.
    Panowie z ASO będą mlaskać, że takiej laluni dawno nie widzieli

    I sobie uzmysłowisz, że tak - TO WŁAŚNIE TA OKAZJA NA KTÓRĄ CZŁOWIEK CZEKA.

    I sam będziesz się zastanawał, jak to możliwe, że TAKIE auto kupiłeś w świetnej cenie od handlarza - u którego z definicji NIE MA OKAZJI.
    Bo za takie auta trzeba dać z 10k PLN więcej...
    A Ty kupiłeś w super cenie itd...

    A to, że kupisz auto z wadą prawną to już inna sprawa.

    I docenisz wtedy co pisali Ci koledzy na forum, jak odwiedzi Cię dwóch smutnych Panów z Urzędu Skarbowego, bądź dostaniesz pismo z tegoż Urzędu Skarbowego byś wyjawił tajemnicę zakupu tego auta.
    A dwaj smutni Panowie właśnie będą je plombować u Ciebie w garażu.






    Ostatnio edytowane przez Kris75 ; 23-09-14 o 13:36

  4. #19
    Watermarkhouse
    Gość

    Domyślnie

    Panowie bunny, Kris75:
    1. bunny - oczywiście masz rację, nie neguję wcale faktu, że odwrócenie kolejności może być słuszne. Ale inaczej brzmi "sugeruję odwrócenie kolejności", niż "łopatologicznie, bo nie dociera", nieprawdaż?
    2. Kris75 - proszę, przeczytaj jeszcze raz mojego poprzedniego posta. Czy ja gdziekolwiek napisałem, że nie macie racji z VAT23? Oczywiście, że tak. Nigdzie nie napisałem też, że mam zamiar kierować się wyłącznie stanem technicznym pojazdu, nie zwracając uwagi na jego stan prawny. Proszę zatem - nie sugeruj, że dostanę cielęcych oczu znienacka na widok laluni - jeśli w Twoim nicku jest zawarty Twój rok urodzenia, to jestem od Ciebie jedynie o 4 lata starszy, więc nie urodziłem się wczoraj. Niemniej, dziękuję za ostrzeżenie oczywiście.

    Może zamknijmy już tą dyskusję, bo z merytoryki zaczyna przeistaczać się w semantykę...

    Pozdrawiam

    Dopiero teraz otworzyły mi się jpgi od Kris 75 - Dziękuję, bardzo fajna analiza
    Ostatnio edytowane przez Kris75 ; 23-09-14 o 14:25

  5. #20
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Ok, czyli już dochodzimy do małego porozumienia
    Tak, to mój rocznik
    Leci czas, oj leci
    Kolega bunny się nie tyle zdenerwował ile nie wiedział jak ma Ci wytłumaczyć pewną oczywistą zależność między cenami w Niemczech i w Polsce i co z tej zależności może wynikać.
    Więc tak po prawdzie powinieneś zacząć od zapytania się osoby sprzedającej te auto o podstawę nabycia.
    Niech podeśle brief - jak w briefie będzie jako właściciel firma - jest duża szansa na wałek z VAT.
    Jeśli będzie osoba prywatna - może być ok.
    I w zasadzie o to chodziło bunny`emu
    Jeśli nie masz daleko (20-50 km) to można przejechać się bez problemu i te rzeczy zobaczyć na miejscu.
    Jak masz 300-400 km, to sugerujemy jednak ustalenie pewnych faktów przez telefon/internet NAJPIERW.
    Ot i tyle

  6. #21
    Watermarkhouse
    Gość

    Domyślnie

    I dziękuję ponownie

    Pozdrawiam

  7. #22
    Starszy użytkownik Avatar bunny
    Zarejestrowany
    kwi 2012
    Skąd
    KR-KCH
    Postów
    482
    Podziękowano Thanks Given 
    210
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    Fakt - bywamy złośliwi i nie zawsze w taktowny sposób odpowiadamy na zapytania, ale zawsze intencje mamy dobre
    Kris już wyjaśnił co miałem na myśli. Nie ma się co obrażać.

    Starsi od Ciebie dostawali cielęcych oczu na widok perły z Płocka, ale łeb masz chyba na karku więc wierzę w dobry wybór.

  8. #23
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Wlkp
    Postów
    380
    Podziękowano Thanks Given 
    200
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Gadu gadu pierdu pierdu i nadal nie wiemy jaka fvat.
    Zadzwoniłem, vat marża, o więcej nie pytałem.

  9. #24
    Watermarkhouse
    Gość

    Domyślnie

    Dziękuję za info, i wobec tego wywalam to ogłoszenie z obserwowanych
    Czy mógłbym prosić Was jeszcze o opinie tych pojazdów, które zamieszczałem poprzednio tutaj:

    http://bez-wypadkowe.net/showthread....%C5%84ska-Wola
    http://bez-wypadkowe.net/showthread....009-Zel%C3%B3w (VIN SB1EK76L90E008177 )
    http://bez-wypadkowe.net/showthread....82oc%C5%82awek ...??

    Dziękuję i pozdrawiam

    P.S. Nie dzwonię zbyt intensywnie po ogłoszeniach, bo dopiero w poniedziałek wracam do PL, a większość z ogłoszeniodawców zastrzega się, ze nie odpowiada na maile i smsy...
    Ostatnio edytowane przez Watermarkhouse ; 23-09-14 o 15:23

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •