Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Komisy i handlarze z Płocka

  1. #1
    Polaris
    Gość

    Domyślnie Komisy i handlarze z Płocka

    Witam.
    W wielu tematach na tym i innych forach odradza się kupno samochodu w Płocku. Czy ktoś może powiedzieć dlaczego?
    Akurat z tych modeli, które mnie interesują - to jak wchodzę na portale ogłoszeniowe to 80% jest w Płocku...
    Ceny są atrakcyjne, auta na zdjęciach nie wyglądają na krzywo poskładane (może za to są spawane...), nicków konkretnych sprzedawców nie ma co przytaczać, bo mają po kilka(naście) kont.
    Czy jest coś o czym Wy wiecie a ja nie?

  2. #2
    Starszy użytkownik Avatar noto
    Zarejestrowany
    sty 2012
    Postów
    833
    Podziękowano Thanks Given 
    158
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    Wał na VAT.

  3. #3
    Polaris
    Gość

    Domyślnie

    Fakt, to możliwe. Znasz jakieś udowodnione przypadki z Płocka? Czytałem, że wałek na VAT głównie dotyczy aut 2-3 letnich. Mnie interesuje Volvo lub Saab z roczników 2003-2005, czy w tym przypadku też mam uważać? Nie godzić się na faktura VAT-marża?

  4. #4
    Starszy użytkownik Avatar noto
    Zarejestrowany
    sty 2012
    Postów
    833
    Podziękowano Thanks Given 
    158
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    Czym starsze auto tym interes mniej opłacalny, każdorazowo trzeba sprawdzić dokumenty - kto jest wpisany jako poprzedni właściciel.

  5. #5
    Polaris
    Gość

    Domyślnie

    Nigdy nie kupowałem auta z komisu - czyli jeżeli auto pochodzi z Holandii to w holenderskim dowodzie rej. mam szukać?

  6. #6
    Znawca tematu Avatar czeslaw555
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    POLSKA
    Postów
    3,421
    Podziękowano Thanks Given 
    123
    Podziękowano Thanks Received 
    4
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    tak, tam szukaj. Dobrze jak sam porównasz ile kosztuje taki odpowiednik zagranicą wtedy będziesz miał+- pojęcie ile powinno kosztować sprowadzone auto
    Pozdrawiam

  7. #7
    tomaszek
    Gość

    Domyślnie

    Przy tego typu autach nie ma praktycznie wcale ryzyka Vat-walka. Duzo szwedzkich aut jest w Plocku, bo oni dosc mocno opanowali belgijski rynek, gdzie wozy te stosunkowo tanio mozna kupic. Nie ma w tym miescie zadnych czarow, cudow, auta tez nie sa przeklete. Handlarze jak w kazdym innym zakatku Polski czasem maja syfa, ktorego po roznych zabiegach staraja sie wypchnac kupcowi, czasem trafi sie auto normalne. Trzeba tylko do zakupu podejsc w pelni racjonalnie, i wg madrego schematu. Porad na ten temat przewinelo sie juz troche, nawet na tym forum.

  8. #8
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Generalnie strasze auto z płocka importowane z Holandii są skręcone i dośc mocno
    "rozczarowanie kiepską jakością zakupionego pojazdu zawsze jest silniejsze od radości z jego niskiej ceny"

  9. #9
    Polaris
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grzechu Zobacz post
    ...REGULAMIN...
    Właśnie jednego sprawdziłem na http://www.automo.pl/wyszukaj-tablice-holandia i wyszło, że miał 182 000 km tylko nie wiem w którym roku, pod spodem jest Owner Since: 2008 i nie wiem czy wpis o przebiegu dotyczy tej daty? Jeśli tak to w 2008 roku miał 182 kkm a dziś na aukcji ma 149 kkm. Czyli realnie może mieć nawet i 400 kkm. Będzie trzeba znaleźć jakiś dobry warsztat w Płocku, w którym sprawdzę auto przed zakupem a który nie jest po znajomości z handlarzami.
    Ostatnio edytowane przez mpDante ; 20-09-14 o 20:13

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •