Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Honda Civic 1.4

  1. #1
    Starszy użytkownik Avatar actchris
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    488
    Podziękowano Thanks Given 
    14
    Podziękowano Thanks Received 
    1
    Podziękowano
    1 Post
    Siła Reputacji
    14

    Question Honda Civic 1.4

    http://uzywanejaknowe.pl/Oferta/1338...4-ls-high.aspx

    Co powiecie o takich Hondzie ?? Żona sobie wybrała i dziś jadę ją zobaczyć na żywo. Co sądzicie o tym modelu i silniku ?? jakich można się spodziewać problemów i jakie mogą być spodziewane koszta exploatacji ??
    Member od: www.bezwypadkowy.net
    VIN search engine: www.autobaza.pl

  2. #2
    Wolf
    Gość

    Domyślnie

    Jednym z problemów w tym aucie może być skrzynia biegów ,a konkretnie łożyska,warto popytać czy nie było coś robione w serwisie jeszcze w ramach gwarancji ,może też stukać przekładnia kierownicza-jest możliwe wykasowanie luzów,jedną z bolączek była również korozja tylnej klapy w okolicach srebrnej listwy ozdobnej,zakładano tam potem dodatkowa uszczelkę ,tak że w bezwypadkowym aucie tylna klapa może być często malowana.w skrzyniach biegów Hondy stosuje się olej MTF 94,lub można go zastąpić olejem silnikowym pół syntetyk 10W-40,co nawet jest zapisane w instrukcji obsługi w serwisach Hondy leją przeważnie shell helix.Silnik raczej bezawaryjny były jeszcze jednostki 1.6 110KM i1.7 CTDI (100KM) konstrukcji Isuzu nie oferowane na polskim rynku,jak dla kobiety silnik 1.4 wystarczy(chyba że ma jakieś sportowe zapędy :-) )
    http://www.motofakty.pl/artykul/hond...211_2005_.html

  3. #3
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Cena 29 tys zł? WOW - troche sobie ceni auto
    Tak jak WOLF pisze - przede wszystkim skrzynia biegów - jest po prostu słaba - dokladnie łożyska.
    Ale samo auto wygląda imponujaco.

  4. #4
    Starszy użytkownik Avatar actchris
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    488
    Podziękowano Thanks Given 
    14
    Podziękowano Thanks Received 
    1
    Podziękowano
    1 Post
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Tyle się dowiedziałem na szybko:

    dokladnie w ramach gwarancji robili lozyska, tak twierdza
    koszt ok 3500 bez gwarancji

    add:

    Auto stało ostatnio bo kobitka miała drugie służbowe dla tego tak mały przebieg, wszystko robione w ASO i są na to papiery.
    Ostatnio edytowane przez actchris ; 10-02-11 o 14:31
    Member od: www.bezwypadkowy.net
    VIN search engine: www.autobaza.pl

  5. #5
    robson
    Gość

    :)

    Ja mogę przy tej okazji wypowiedzieć się na temat sprzedawcy, ponieważ w ubiegłym roku w maju kupiłem u nich corollę (z pełną dokumentacją potwierdzającą serwisowanie, przebieg)- i co prawda również nieźle za nią zapłaciłem (cena wyraźnie odbiegała od tych z otomoto itp.) ale warto było - do chwili obecnej (odpukać...) żadnych niespodzianek.
    Widzę jednak, że w ww ogłoszeniu nie jest zaznaczona bezwypadkowość auta - co wg mnie wskazuje niemal na pewno że miała jakąś przygodę. Jeśli ewentualna naprawa była wykonana w ASO to pewnie powinno to zostać w papierach.

  6. #6
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Kris: normalna cena, za auto z takim przebiegiem (jeśli jest autentyczny). Takie Hondy po lifcie jeśli mają po 110-150tys km kosztują w ok. 25tys zł (bezwypadkowe).
    Auto bardzo dobre, praktycznie bezawaryjne.

    Bolączki to co wyżej:
    - skrzynia biegów nie łożysko, a synchronizator 2 i 3 biegu (koszt ok. 500-600zł - trzeba wyjmować skrzynię)
    - maglownica (też było opisane wyżej)
    - klapa tylko po lifcie, czyli tutaj
    - manualna klimatyzacja: przy regulacji temperatury nawiewu jest mechaniczna linka w pancerzu. Niestety zużywa się i blokuje. Efekt pokrętło chodzi bardzo ciężko i nie można regulować temp. (koszt linki ok. 50zł) + kilkadziesiąt minut w garażu (lub wymiana w serwisie za ok. 200-400zł). W ASO często chcieli naciągać na wymianę całej nagrzewnicy
    - silnik 1.4 jeśli będzie piracone i jeżdżone w górnych granicach licznika (mowa o km) to może zaświecić się kontrolka silnika z powodu katalizatora. Po powrocie do normalnej prędkości i kilku odpaleniach auta kontrolka znika - nie ma się tym co martwić
    - do tego oryginalne łączniki stabilizatora na naszych drogach wytrzymują ok. 80tys km. Koszt wymiany ok. 150-200zł z częściami.

    Więcej usterek brak. Nic tylko jeździć, tankować i zmieniać olej Tymi Hondami zrobiłem w ok. 150-200tys km (2 sztuki: jedna 1.4, druga 1.6 z tego użytkowana teraz przez znajomą).
    Auto godne polecenia dla każdego.

    P.S. Jeśli chcesz to mogę postarać dowiedzieć się więcej o tym aucie u źródła, więc jak jesteś dalej zainteresowany to pisz na pw
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  7. #7
    Starszy użytkownik Avatar actchris
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    488
    Podziękowano Thanks Given 
    14
    Podziękowano Thanks Received 
    1
    Podziękowano
    1 Post
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Na szybko co się dowiedziałem w Hondzie:

    Auto miało 1 przegląd w ASO dawno temu
    Drugi przegląd teraz jak już kupili od klientki, wymiana płynów itp .. + wymiana łożysk skrzyni.
    Auto malowane z tyłu, zderzak i o ile pamiętam tylni lewy bok.
    Brak 1 kluczyka, podobno klientka zgubiła ale Honda dorobiła drugi/trzeci.
    Lakier w paru miejscach porysowany w tym pas dachu od strony kierowcy, nieudolna instalacja bagażnika ??
    Zamontowany na stałe zestaw głośnomówiący Nokia jako dodatek ... pytanie why ?? wygoda czy dużo to auto jeździło służbowo a licznik z braku wizyt w ASO łatwo zmienić.

    Cena jak patrzę wysoka i sam nie wiem ...

    tradelux dzięki za info i jak możesz walnij na prv co o tym sądzisz ?? ja jadę na 90% w sobotę przejechać się nim no i żona musi podjąć decyzję a nie ja.
    Member od: www.bezwypadkowy.net
    VIN search engine: www.autobaza.pl

  8. #8
    Wolf
    Gość

    Domyślnie

    Mam trochę mieszane uczucia,że przy tak małym przebiegu jaki podają(35 000)była robiona ta skrzynia z tego co wiem to siadało to przy większych przebiegach ,cena auta dosyć wysoka nie wiadomo jak to tłumaczyć albo kupili od klientki po niższej cenie i zrobili tą skrzynię biegów i teraz sprzedają i jest OK , ale wyżej pisałeś że niby robione to było na gwarancji? teraz wychodzi że dopiero po odkupieniu od klientki,napisałem o tych skrzyniach i myslę że przez to ich o to spytałeś jakbyś nie podjął tego tematu pewnie nic by nie powiedzieli.Nie można przekreślać ich uczciwości ,ale sprawa wydaje się troszkę zawiła,jeżeli będziesz oglądał te auto napisz tu jaka jest rzeczywistość :-)

  9. #9
    Starszy użytkownik Avatar actchris
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    488
    Podziękowano Thanks Given 
    14
    Podziękowano Thanks Received 
    1
    Podziękowano
    1 Post
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Widziałem je wczoraj przed 18 więc dużo czasu nie miałem. Powiem tak, nie wygląda mi na przebieg 35 tyś choć nie wiem na ile dobre są plastiku użyte w środku ... do tego lakierowany kufer ... brak przeglądów w ASO (tylko 1 na 6 lat) ... brak oryginalnego drugiego kluczyka ... drogi jak na ten rocznik ... chyba jednak się rozstanę z tym pomysłem ... za dużo jest na NIE ....


    Update:

    Honda odpadła za duża na nie.

    Padło na KIA CEED grudzień 2008r. 1.6 diesel (i tu nie pamiętam czy 90KM czy 115KM), przebieg 36tyś ... cena 34.900. Auto polesingowe (firma z branży finansowej) z pełną dokumentacją serwisową, serwisowana regularnie w ASO, małe obcierki przy nadkolu i progu, carseris (gdzie stoi do sprzedania) powiedział że to zrobią i polakierują w tej samej cenie, po prostu chcą pokazać stan oryginalny a nie już po zrobieniu. Wersja pakietu "M" no i 5 lat gwarancji jeszcze na samochód. Juto jadę oglądać za dnia i na spacer na drodze
    Ostatnio edytowane przez actchris ; 11-02-11 o 19:49 Powód: Update informacji.
    Member od: www.bezwypadkowy.net
    VIN search engine: www.autobaza.pl

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •