Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: C4 PICASSO 2.0 HDI lub 1.6 HDI

  1. #1
    Tex
    Gość

    Domyślnie C4 PICASSO 2.0 HDI lub 1.6 HDI

    Witam.
    Proszę o informacje na temat cytrynki C4 Picasso z silnikami 2.0 lub 1.6 HDI. Jak się spisują te silniki? Jakie koszty utrzymania, ewentualne bolączki tego modelu? Z tego co zauważyłem to większość modeli na rynku są w automatach.Jak się sprawują te skrzynie? Czy są z nimi problemy? Dzięki z góry za wszystkie wskazówki.
    Interesuję się tym modelem ponieważ rodzinka się powiększyła i potrzebuję takiego samochodu.
    Pozdrawiam.

  2. #2
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Pogadaj z Remkiem - dlugo uzytkuje
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  3. #3
    Tex
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki tradelux.
    A ty nie masz nic ciekawego u siebie? Szukam coś większego biorę jeszcze pod uwagę Octavie II FL 1.9 tdi albo Ford Mondeo Mk4 i zastanawiam się nad wersją z 2.0 benzyna.

  4. #4
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    1,069
    Podziękowano Thanks Given 
    28
    Podziękowano Thanks Received 
    9
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Z mojego subiektywnego doświadczenia to samochód bardzo przestronny wewnątrz pomimo rozsądnych rozmiarów zewnętrznych nie powodujących kłopotów przy parkowaniu Poczucie przestrzeni dodatkowo potęgowane przez przednią panoramiczną szybę chociaż od dwóch osób usłyszałem że przez to czują się jak w dostawczaku Zegar w formie cyfrowej na środku deski co też nie każdemu przypadnie do gustu, sterowniki nawiew / klimatyzacja też nietypowo po bokach deski rozdzielczej bardzo dużo funkcji (radio, komputer, tempomat) sterowanych z koła kierownicy o nie****omej części centralnej
    Ogólnie widać że projektowany pod większą rodzinę, standardowe stoliczki, dodatkowe lusterko do obserwacji dzieci jadących z tyłu drugi rząd foteli wymierzony chyba idealnie pod 3 foteliki gdyż fotele są wąskie jak dla dorosłej osoby
    Ja mam praktycznie na codzień do czynienia z Grandem 1.6 HDI 110KM, w jeździe miejskiej spalanie ok. 7l/100km czyli całkiem akceptowalne a przy tej pojemności i mocy nawet jakoś to jedzie o ile ktoś nie wymaga osiągów wyścigówki
    Z rzeczy na które warto zwrócić uwagę to napewno stan turbiny, bo lubią padać z powodu słabego smarowania, także wskazane jest profilaktyczne wyczyszczenie miski olejowej i przewodów doprowadzających olej. Uszczelniacze pod wtryskiwaczami też są częstym ale niezbyt kosztownym w naprawie problemem.
    Generalnie z tego co usłyszałem od ludzi zajmujących się serwisem to automat (a raczej zautomatyzowany manual) i pneumatyczne tylne zawieszenie bardzo podwyższają awaryjność i koszty utrzymania Z doświadczenia z 2.0 HDI to moim zdaniem skrzynia zautomatyzowana pracuje wolno i źle znosi szybkie operowanie *****em gazu co powoduje że subiektywnie ta większa nominalnie moc się gdzieś rozmywa Na rynku 2.0 HDI dominują z taką skrzynią także znalezienie manuala może być trudne, bo pokazuje się tego tak mało że aż niewiem czy to wogóle wychodziło seryjnie czy to nie polski patent po kilku naprawach skrzyni BMP

  5. #5
    Użytkownik
    Zarejestrowany
    paź 2012
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    68
    Podziękowano Thanks Given 
    7
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    12

    :)

    Kurcze może sobie kupię takie autko po nowym roku, czytałem też ze można już z 2007 roku tanio wyrwać. Jeździłem trochę citroenami i są bardzo wygodne. Jak rozpoznać czy w picasso jest pneumatyczne zawieszenie? czy z silnikami benzynowymi są jakieś większe problemy ?

  6. #6
    Kris_5551
    Gość

    Domyślnie Odp: C4 PICASSO 2.0 HDI lub 1.6 HDI

    Posiadam C4 Grand Picasso 1.6 HDI z 2009 (I rej 2010), salon Polska, II właściciel, 102 tys km. Ja nim przejchałem 60 tys km przez ostatnich kilka lat.Przez ten czas tylko serwisowe przeglądy .... i lane paliwo 0 awarii i innych niespodzianek - naprawdę super auto!

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •