Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Bmw mini cooper s 1,6 2004 - płock

  1. #1
    snowkar
    Gość

    Domyślnie Bmw mini cooper s 1,6 2004 - płock

    Ocena auta z ogłoszenia
    Marka:
    BMW MINI
    VIN
    WMWRE31090TD25897
    Model:
    COOPER S
    Silnik
    1,6
    Rocznik:
    2004
    Miejscowość:
    PŁOCK
    Nazwa komisu:
    -
    Link do ogłoszenia:Treść:
    Witam, proszę o Wasze opinie i ocenę autka. Wysłałem pytanie następujące" które elementy były lakierowane? Napisane w ogłoszeniu ze ksenony a na zdjęciach świeca żółtym światłem wiec jak to jest?mam Mini Coopera i ksenony tak nie świeca
    Sprzedawca odpisal tak Żaden element nie był powtórnie lakierowany,bo generalnie cały był lakierowany w fabryce.Lampy maja samopoziomowanie i spryskiwacze,więc to ksenony.

  2. #2
    Banano78
    Gość

    Domyślnie

    Samochód z FR (przynajmniej takie tablice) a to wzbudza podejrzenia co do bezwypadkowości/bezszkodowości. Wielu sprzedawców oferuje całe komplety w kolorze lub ściągają elementy pod kolor (sama masko to właściwie cały przód) więc to, że oryginalny lakier nie wyklucza napraw. Musiałbyś sprawdzić czy elementy nie były demontowane, samochód wyczyszczony (może jakiś detailnig?)jak auto z salonu. Odnoszę wrażenie, że zastosowano różne śruby do mocowania przedniego zderzaka do wzmocnienia ale to tylko na podstawie zdjęcia. Warto też sprawdzić mechanikę, stan kompresora, elektroniki. Opony RF też są niemałym wydatkiem a na zwykłych auto traci nieco z precyzji prowadzenia (nastawy zawieszenia były opracowywane do współpracy z twardymi RF). Odnośnie cen nie będę się wypowiadał. Nie licz na tanią eksploatację na poziomie auta miejskiego, spalanie też różni się od katalogowych. Bez wizji lokalnej nie uzyskasz pewności a historia z ASO z FR może nie być pełna w systemach lub może jej nie być w ogóle ale to się może inni wypowiedzą.
    No i ten Płock usłyszysz ale nie ma co generalizować, zdjęcia autorstwa wiadomo kogo (jego podpis-auto w tle).

  3. #3
    snowkar
    Gość

    Domyślnie

    Posiadam mini coopera od 7 lat, wiec runflaty wywaliłem po miesiącu bo był tak twardy ze zęby bolałyJesli chodzi o elektronike to wiem co trzeba wsprawdzic ale mechanika to juz zostaje chyba aso itd:/

  4. #4
    Banowany
    Zarejestrowany
    sty 2014
    Postów
    58
    Podziękowano Thanks Given 
    1
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie

    masz racje inne śruby do montazu zderzaka wydaje mi sie ,ze oryginał to ta od str pasażera

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •