Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 69

Temat: A4 vs A6 ( 2.0TDI vs 2.0TSFI )

  1. #1
    Moderator+ Avatar dural
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Kuj-Pom
    Postów
    1,321
    Podziękowano Thanks Given 
    526
    Podziękowano Thanks Received 
    1
    Podziękowano
    1 Post
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie A4 vs A6 ( 2.0TDI vs 2.0TSFI )

    Witam załogę

    Planuję zmianę samochodu małżonki, pierwszy dylemat to bmw vs audi.

    Decyzja zapadła , że audi. Teraz kolejny problem Rozważam 2 modele A4 (b7, rocznik 2011~2012) lub A6(C6 po lifcie 2009~2010).

    Silniki TDI w obydwu są już na CR (chyba?) więc racezj problemów stwarzać nie powinny.

    Ewentualnie czy może ktoś takie A4 (140koni) użytkuje i podzieli się opinią

    To samo tyczy się A6 (140 lub 170 koni - chociaż 140 to trochę mało jak na taka budę)


    I główny problem , what the fck it is 2.0 TSFI????

  2. #2
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Użytkuje można tak powiedzieć A4 z 2009 roku od prawie miesiąca 2,0 TDI 143 kM niby i auto ma tera 170 000km szczerze powiem szału nie ma z tym samochodem, jakoś się zbiera ale na prawdę dupy nie urywa, i w A6 człowiek czuje się dużoo i dużo lepiej bynajmniej ja, nigdy nie lubiłem A4 i chyba nie polubię, nie wiem za co tu się płaci takie $$$ bo Octavią jedzie się tak samo, i gdy bym se takie auta nie kupił, natomiast jak już miałbym kupić A6 to o milion razy wolę Leszka GSa, ciszej, mi bynajmniej wygodniej
    "rozczarowanie kiepską jakością zakupionego pojazdu zawsze jest silniejsze od radości z jego niskiej ceny"

  3. #3
    Moderator+ Avatar dural
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Kuj-Pom
    Postów
    1,321
    Podziękowano Thanks Given 
    526
    Podziękowano Thanks Received 
    1
    Podziękowano
    1 Post
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Grzechu ja Cię proszę weź mi już tutaj nie mieszaj z markami
    (już chciałem x3 , A5 itd)

    Właśnie ta A4 tak mi się wydawało , żona obecnie Passatem B6 jeździ - więc zamienił stryjek siekierkę na kijek..
    Gabarytowo to to to samo pewnie , tyle , że w środku ładniejsze.
    A4 ewent rozważam w combi.

    A6 jakim silnikiem jeździłeś? 170koni podejrzewam , że się w miarę zbiera, 140koni to pewnie służy do toczenia.

    Ten TSFI co to to za wynalazek?

    Zaznaczam , że auto żony.

  4. #4
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    A6 latałem chyba wszystkimi jakie są, RSa nie miałem w rękach i S6 też nie dopadłem w życiu jak dla mnie jedyny słuszny motor to 3,0 TDI,aaa sorry 2,7 nie miałem okazji także, kolega ma 3,2 benzynę ale jest koszmarny w utrzymaniu, wszystko do niego kosztuje majątek, i jest częstym bywalcem aso, z resztą już chyba ze wszystkimi w aso jest na Ty... 2,0 TDI to takie może słuszny wybór pod względem kosztów, i może dla żony byłby ok, no nie wiem ale A4 kombi jest mały passat jest większy
    "rozczarowanie kiepską jakością zakupionego pojazdu zawsze jest silniejsze od radości z jego niskiej ceny"

  5. #5
    pawel_tzk
    Gość

    Domyślnie

    Czytamy, nie boimy się internetów, czytamy http://przyspieszenie.pl/22735/tsi-t...ki-vokswagena/

    Jeżeli ma to być auto tylko dla małżonki to może będzie jej odpowiadał mniejszy gabaryt Passat->A4, ale jak od czasu do czasu będziesz chciał sobie wsiąść zrobić jakąś trasę czy coś.. to żeby nie czuć się klaustrofobicznie pozostaje A6, najlepiej oczywiście 3.0tdiQ, choć 2.7 podobno mocno nie odstają od większych braci a odznaczają się trochę mniejszym apetytem na ON.

    A tak na marginesie.. tak jak Grzechu zauważył Leszek GS 450h i wszyscy happy :]
    Ostatnio edytowane przez pawel_tzk ; 09-09-14 o 08:06

  6. #6
    A4_Dominik_WAW
    Gość

    Domyślnie

    Dural od początku A4 z rocznika 2011 - 2012 to audi B8, A6 C6 miało lift na koniec 2008 roku - poznasz po kształcie halogenów (jest to całkowicie inne auto pod względem elektrycznym niż A6 C6 przed liftem).
    Wszystkie B8 i A6 C6 po lifcie są na CR - na początku produkcji A6 C6 i B8 był problem z za krótkim imbusem w pompie oleju. Trzeba to zrobić koszt 300-400 zł i jest spokój. Wymieniasz imbus z 70mm na 100mm.
    Wszystkie A6 C6 z motorem 140 koni to przed lift i były na PD, po lifcie masz motory 2.0 TDI CAHA 170koni i 2.0TDIe 136 koni
    O TFSI poczytaj sobie najlepiej opinie na necie - jest tego sporo.
    A4 w 2012 miało lift i na takie auto trzeba wyłożyć już dobre pieniądze. Nie wiem po co Twojej żonie A6 C6 w kombi to już jest naprawdę duże auto, rodzinne, miejsca z przodu i z tyłu jest naprawdę bardzo dużo.
    A co do samych wrażeń A6 będziesz miał wykonane z lepszych materiałów, A4 już trochę bardziej plastikowe chociaż wszystko zależy od wyposażenia uważam że 2.0 170 koni w jednym i w drugim aucie spokojnie sobie radzi ale jak bym miał wybierać auto do miasta to jednak zostałbym przy A4.

  7. #7
    Moderator+ Avatar dural
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Kuj-Pom
    Postów
    1,321
    Podziękowano Thanks Given 
    526
    Podziękowano Thanks Received 
    1
    Podziękowano
    1 Post
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Ziomale auto chce kupić w DE , więc ni ch**a nie dam się dymać na 18,3%
    Bankowozy, karetki i LKW mnie nie interesują.

    Czyli nie ma co wydziwiać, 2.0 TDI i A6 (mniejszego samochodu niż Passat nie chcę..)

    Dominik dzięki za skrupulatność i opisy.
    Wkradły mi się literówki miało być( B8) i tak samo z mocami silników w A6.

    A6 myślałem , że różnią się tylko tylnymi lampami..a tutaj dowiaduje się , że też elektryką.
    Co do A6 to raczej sedan, chociaż combi jest o wiele więcej na rynku (pewnie częściej brane w leasing w DE).

    Do miasta faktycznie A4 poręczniejsze , ale jak to to ma gabaryty Passata to chyba nie ma sensu na siłę zamieniać na coś nowszego i teoretycznie ładniejszego w środku?

    Co do cen to w budżecie , który przewiduje to mam A4 2011~2012 fajnie wyposażoną, lub A6 2009~2010 skromniejszą w środku.
    Wiadomo coś za coś.

    To ma być auto żony do pracy , plus wyjazdy weekend itd.

    Dominik a multitronic w Audi to ciągle lipa?
    Ostatnio edytowane przez dural ; 09-09-14 o 08:27

  8. #8
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Osobiscie polecalbym bardziej nowa Skode Superb, niz A6
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  9. #9
    Moderator+ Avatar dural
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Kuj-Pom
    Postów
    1,321
    Podziękowano Thanks Given 
    526
    Podziękowano Thanks Received 
    1
    Podziękowano
    1 Post
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Też mi się podobają MEGA Super By i mają DSG skrzynie
    Tylko moją małżonka myśli , że skoda to klasa niżej niż Passat (o ironio).

  10. #10
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Jestem tego samego zdania co Tradi na temat Superba
    "rozczarowanie kiepską jakością zakupionego pojazdu zawsze jest silniejsze od radości z jego niskiej ceny"

  11. #11
    A4_Dominik_WAW
    Gość

    Domyślnie

    dural - w A6 C6 przed liftem weszły w którymś momencie lampy ledowe z tyłu także to nie jest wyznacznik, patrz na halogeny jak chcesz rozpoznać czy przed czy polift prosta metoda chyba że masz w s-line polifta to też halogeny są okrągłe ale oryginalnego s-line łatwo rozpoznać, jeżeli masz xenon w polifcie to masz pasek ledowy w lampie ale to pewnie wiesz, w przedlifcie światła do jazdy dziennej to normalne żółte świeczki.
    Elektronicznie te auto różnią się ogromnie, w lifcie masz długie kodowania w modułach i ogólnie to już inna bajka niż normalne A6. Tak jak w B8 masz ochronę komponentu, wymienisz moduł jedziesz do aso na przypisanie go. Także wszelkiego rodzaju części z nieznanych źródłem mogą przynieść wiele problemów - chyba nie muszę tłumaczyć jakich.
    W A6 o którym piszesz zrób od razu swap tego imbusa bo koszt 300 zł a może być później w tysiącach. Jeżeli mogę Ci jeszcze jakoś pomóc pisz śmiało mam spore doświadczenia i praktykę z jednym i drugim modelem No ja bym jednak nie stawiał superba i A6 w jednej kategorii ale to tylko moje zdanie.
    A co do multi to daj sobie spokój, tego jest o wiele więcej i o wiele tańsze. Coś poprawili ale to dalej ten sam multi. Dopiero Tip i S-tronic to dobre automaty w Audi. O DSG też już chodzą różne opinie mimo tego że skrzynia w użytkowaniu jest świetna

  12. #12
    dremp
    Gość

    Domyślnie

    Mialem na studiach taki przedmiot, bledy podejmowania decyzji.

    Pierwszy wlasciwie blad jaki popelniasz to wybor audi nad bmw

    Kup se panie F10tke. Jest wspaniale wykonana w srodku wiec kobita nie powinna oponowac.

    Do tego jest tak ladna ze bez wstydu mozesz ja od zony pozyczac, no i jest ponad passatem i audi a4.

    A jak dobrze poszukasz znajdziesz 3.0R6 N/A i bedziesz mial w dupie te wszystkie turbo-dmuchawko-zabawki a prawdziwego ostatniego starego 6 cyl rzedowego pancerniaka.

    PS. Fury VAGa niestety maja ten minus, ze wspoldziela sporo komponentow z innymi VAG furami co jest slabe.

  13. #13
    Moderator+ Avatar dural
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Kuj-Pom
    Postów
    1,321
    Podziękowano Thanks Given 
    526
    Podziękowano Thanks Received 
    1
    Podziękowano
    1 Post
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    dremp F10 to 100k zł

  14. #14
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    A ja uważam że F10-tka to błąd BMW, jeśli chodzi o awaryjność, za czym idą koszta eksploatacji, zobaczymy jak im tera wyjdzie ta nowa
    "rozczarowanie kiepską jakością zakupionego pojazdu zawsze jest silniejsze od radości z jego niskiej ceny"

  15. #15
    dremp
    Gość

    Domyślnie

    A to jaki jest koszt A6C6?

    Bo to podobny rocznik bedzie?

Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •