Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Chevrolet Epica 2.0 benzyna + gaz

  1. #1
    Jarcool
    Gość

    Domyślnie Chevrolet Epica 2.0 benzyna + gaz

    Ocena auta z ogłoszenia
    Marka:

    Chevrolet

    VIN:

    -

    Model:

    Epica

    Silnik:

    2.0

    Rocznik:

    2006

    Miejscowość:

    Krzepice

    Nazwa komisu:

    -

    Link do ogłoszenia:

    http://olx.pl/oferta/sprzedam-chevro...tml#5eae8f0e5f

    Treść:

    Witam serdecznie forumowiczów. Zwracam się z prośbą o ocenę tego modelu. Martwi mnie przebieg obecnie 280 tys. km. Samochód ma łańcuch (to chyba dobrze) sprzedający twierdzi, że wymienia olej co 10 tys. km. Jednak nie wiem na co zwrócić szczególną uwagę przy takim przebiegu... Silnik bierze ok. 0,5 l oleju na 10 tys. km. Stan wizualny oceniam na dobry, jednak są pewne mankamenty (lekko wytarta kierownica, lekkie ubytki w srebrnych elementach ozdobnych) nie zauważyłem nigdzie korozji. Znalazłem sporo negatywnych opinii o zawieszeniu i boję się, że w niedalekiej przyszłości może się posypać....tylko nie wiem jakie mogą być tego koszty. Z góry dziękuję za pomoc.
    Ostatnio edytowane przez Kris75 ; 07-09-14 o 21:37

  2. #2
    Starszy użytkownik Avatar DRED
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódzkie
    Postów
    314
    Podziękowano Thanks Given 
    84
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Kolego a ile byś chciał tego przebiegu magiczne poniżej 200 tyś ?? Jest duże prawdopodobieństwo że może być oryginalny a to dobrze. Na fotkach wnętrze źle nie wygląda jak na taki przebieg. Gdyby kiera była wytarta przy połowie tego to można by było coś podejrzewać. Materiały Chevi chyba raczej nie są zbyt super jakości tak więc mogą się szybciej eksploatować. Branie 0,5 litra na 10 tyś to chyba nie tragedia ale w te klocki nie wnikam zresztą koledzy bardziej obeznani w temacie wyjaśnią. Generalnie trzeba dobrze auto obadać, sprawdzić w ASO lub u jakiegoś fachmana.
    może ford g...wort ale jedzie sie jak lord

  3. #3
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Te mankamenty, o których piszesz... to są ślady normalnej eksploatacji. Kierownicę można obszyć, plastiki polakierować... żaden problem. Ten silnik dobrze znosi LPG, a zużycie oleju... jeżeli właściciel o tym sam mówi, to chyba dobrze. Obecnie mało silników nie bierze w ogóle oleju.... ważne, żeby nie brał 0,5l/1000km
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  4. #4
    Starszy użytkownik Avatar Remek
    Zarejestrowany
    sty 2013
    Skąd
    Gdańsk
    Postów
    930
    Podziękowano Thanks Given 
    304
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    Ja bym obejrzał. Chyba, że chcesz kupić majoneza z Holandii za podobną kasę z budą cofniętą z prawie 800 tys. na nieco ponad 170... Wydasz podobną kwotę, a ślady zużycia w środku jakby mniejsze były.

  5. #5
    Starszy użytkownik Avatar Roadkiller
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    pomorskie
    Postów
    1,536
    Podziękowano Thanks Given 
    227
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Fajne sa te silniki... 2,0 z 6 cylindrami Szukam podobnej w automacie to na razie tylko 2,5 benzyna... A auto zacnie prezentuje sie na drodze

  6. #6
    Jarcool
    Gość

    Domyślnie

    Dziękuję wszystkim za radę! Samochód już kupiony i mam nadzieję, że będzie dobrze służył. Pozdrawiam

  7. #7
    unfaller
    Gość

    Domyślnie

    Epica jest niegłupia za te pieniądze, ale jakość materiałów (i to cholerne radio na którym po włączeniu świateł nic nie widać, o zegarku nie wspomnę) to jakaś porażka. Proszę uważać na wiązkę od pompy klimatyzacji, jest wygięta w głupi sposób i przeciera się co rusz.

  8. #8
    Starszy użytkownik Avatar DRED
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódzkie
    Postów
    314
    Podziękowano Thanks Given 
    84
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Jarcool jeśli możesz napisz co i jak przy kupnie auta. Ciekaw jestem jak wrażenia po oględzinach. Wiesz Epica rzadko się tu pokazuje jak nie pierwszy raz.
    może ford g...wort ale jedzie sie jak lord

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •