Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Prośba o pomoc opinie o Mercedesie GLK

  1. #1
    Toxik
    Gość

    Domyślnie Prośba o pomoc opinie o Mercedesie GLK

    Witam Serdecznie

    Od razu napiszę że mało znam się na samochodach. Napaliłem się na Mercedesa GLK
    mam w związku z tym 2 pytania. (nasłuchało się ostatnio negatywnych opinia o Mercedesach )

    1-Ile kilometrów powinien przejechać silnik 2.2 CDI 170km??
    (obecnie 120 000 auto z niemiec od znajomej polko-niemki na 100% bez wypadku i serwisowane 2009rok 4x4 automat)

    2-Czy te świata halogeny które doświetlają zakręty można wymienić na Ledy?? co są w nowszych GLK tam jest taki głupi automat że ciągle trzeba jechać na światłach (pewnie by komputer coś świrował po odłączeniu halogenów) .

  2. #2
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Ad 1 Ja myślę ze jak każde w Polsce 200tys i kaplica

  3. #3
    pawelek33
    Gość

    Domyślnie

    Mercedesa GLK użytkuję od nowości silnik 250 cdi przebieg 90 tyś, auto bezawaryjne, jak na te osiągi i masę bardzo ekonomiczne. Można się przyczepić do jakości materiałów wewnątrz (kierownica i fotele kiepskiej jakości skóra).
    Glk prowadzi się świetnie, napęd 4matic rewelacja zima ci nie straszna a nawet śnieg i dość stromy podjazd nie stanowi problemu, warunek dobra opona.

  4. #4
    Toxik
    Gość

    Domyślnie

    dzięki pawelek33

    Wiem że zawieszenie napęd ma rewelacyjne bo jeździłem troszkę. Z wyglądu dla mnie super taki fajny czerwony kolor, konserwatywny środek nie przeszkadza mi powiedział bym że jest OK.
    Sporo tam dodatkowego wyposażenia.

    Jedyne co mnie martwi i zastanawiam się to ile wytrzyma taki silnik??
    To jest jednak 2009rok.
    Chciał bym jeździć nim 2 lata w miare bez kosztów zrobię przez ten czas koło 100 000-140 000km
    obecnie 120000
    W tej kasie można kupić jakiegoś nowego słabego passata .
    Bo to jednak spory wydatek Ty masz mniejszy przebieg jak ja mam możliwość kupić.

  5. #5
    Starszy użytkownik Avatar moto-rzeczoznawcy
    Zarejestrowany
    lut 2014
    Skąd
    Łódź i województwo
    Postów
    491
    Podziękowano Thanks Given 
    18
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    Przepraszam ,ale trochę dziegciu o tym modelu też nie zawadzi. Należy pamiętać ,że chociaż posiada napęd 4x4 , to jednak jest to tylko SUV. Znane są przypadki uszkodzeń zewnętrznych przegubów napędowych na przedniej osi w samochodach ,które "terenu na kołach nie miały" (przebiegi ok 70 tkm). Silnikowo ,to zależy od jakości paliwa . Jeżeli samochód ma służyć do jazdy tylko po czarnym ,z małymi wyjątkami ,to tak ale jeżeli ktoś myśli ,że to samochód terenowy ,bądź do ciągania przyczepy, to błąd. W tym przypadku spod znaku gwiazdy pozostaje tylko niezawodna "gelenda" jako jedyny wypróbowany od lat 4x4. I tam konserwatyzmu w rozwiązaniach deski i wnętrza nie zabraknie . Prawie jak LR Defender .


    [B]Oceny techniczne pojazdów

    Małe odszkodowanie ,złe wyliczenia ...? -> Bezpłatne analizy i konsultacje dla szkód komunikacyjnych

  6. #6
    pawelek33
    Gość

    Domyślnie

    Hahaha dzisiejsza gelenda to strzał w stopę mam takie auto również od nowości.Auto użytkowane w podobnych warunkach jak GLK sypie się wszystko począwszy od chłodnicy po wał napędowy,(nie wiem który wał ale mało mnie to obchodzi auto za pół miliona ma być niezawodne). PO 110tys wszystkie amortyzatory złom, zawieszenie totalna lipa. Owszem do 100 km/h jest ok potem kołyska i przechyły jak na okręcie.
    Glk to C klasa , jednak auto jest niezawodne zdziwiłbyś się moto-rzeczoznawcy jak świetnie radzi sobie w terenie z dobrymi oponami -- napęd 4matic! .Śmigasz 150 km/h auto idzie jak po sznurku do tego kosztuje połowę tego co gelenda i masz 6,5 do setki i spalanie przeciętnie 8 l na 100km.
    AHA Toxik unikaj silnika 220cdi w GLK lecą tam wtryski na potęgę i nie słuchaj historyjek że są takie same jak w 250 cdi czu 350 cdi.

  7. #7
    Starszy użytkownik Avatar moto-rzeczoznawcy
    Zarejestrowany
    lut 2014
    Skąd
    Łódź i województwo
    Postów
    491
    Podziękowano Thanks Given 
    18
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    Z dobrymi oponami ,z nowych konstrukcji SUV ,to w terenie radzi sobie bardzo dobrze również Dacia Duster (i to nie żart tylko fakt potwierdzony) ale nie o tym chciałem pisać. Geländewagen ,to jeden z niewielu obecnie produkowanych prawdziwych 4x4. I wg. takiego założenia w terenie (ciężkim ) 20 -50 km/h to max. Wiem ,że wiele osób ma chęć używać tych samochodów (jak np Jeep SRT ) jako sportowego 4x4 wtedy faktycznie nawet niewielkie niesprawności amortyzatorów dają się we znaki.
    Nie krytykując specjalnie "gwiazdy" jest ona podobnie "niezawodna" technicznie jak wiele innych kiedyś naprawdę niezłych marek. Moje zdanie : płacimy głównie za znaczek. Przykre ale prawdziwe.


    [B]Oceny techniczne pojazdów

    Małe odszkodowanie ,złe wyliczenia ...? -> Bezpłatne analizy i konsultacje dla szkód komunikacyjnych

  8. #8
    Toxik
    Gość

    Domyślnie

    pawelek33

    Kupiłem jednak te auto Jestem bardzo zadowolony. Już przetestowałem napęd 4x4
    Wracając do Polski Za Kudową był korek omijając go wiejską drogą . Było wąsko i zrobił się zator bo ludzie wjechali z obu stron. Wjechałem po prostu w pola i tak z 500m.(padał deszcz)

    Kupiłem z tym silnikiem 2.2 170km spalanie na trasie 1000km 7 litrów więc super.
    Może by zrobił mniej ale jechałem 130-140 na autostradzie.

    Przy 11000 km w Niemczech auto było wezwane na akcje serwisową , wymienione zostały wtryski i pompa paliwa. Od tamtej pory standardowe przeglądy.
    Pytałem się faceta z Mercedesa w Warszawie szefa serwisu mówił że te silniki po zmianie wtrysków są całkiem udane.
    Na jakąś większą pojemność po prostu nie stać mnie głównie chodzi o spalanie bo sporo jeżdżę.

    P.S. Mam nadzieje że będzie ostra zima ze sporą ilością śniegu.

  9. #9
    pawelek33
    Gość

    Domyślnie

    Haha duster w terenie ok podobnie jak panda 4x4 ,jednak na szosie to są zwykłe taczki na 4 kółkach. Mercedes G zawsze prowadzi się jak statek na morzu no chyba że kupisz AMG ale to już 150 tyś więcej.

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •