Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 29

Temat: Sedan / Liftback nie mam rocznik 2006 za 18000 zł na Pb. miasto > 50%

  1. #1
    Włodar
    Gość

    Domyślnie Sedan / Liftback nie mam rocznik 2006 za 18000 zł na Pb. miasto > 50%

    Jakie auto kupić 15-20k
    Rodzaj
    Sedan / Liftback
    Preferowana marka
    nie mam
    Budżet na zakup auta:
    18000
    Preferowany rok produkcji:
    2006
    Silnik (pojemność i liczba KM)
    100 KM
    Preferowany rodzaj paliwa:
    Pb
    Planowany roczny przebieg:
    12000
    Segment/typ/wielkość auta:
    -
    Charakter użytkowania :
    miasto > 50%
    Ilość pasażerów, bagażu:
    2+1
    Pochodzenie auta (rynek krajowy/import):
    krajowy/import
    Czego przede wszystkim wymagam od auta:
    Witam. Czas na zmianę auta, ponieważ leciwe Punto średnio daje sobie radę przy małym dziecku. Zdecydowałem się na sedana/liftbacka (wcześniej myślałem o kombi, ale jeżdżę głównie po mieście więc chyba nie miałoby to sensu). Ze względu na charakter użytkowania w grę wchodzi tylko benzyniak. Oczekuję przede wszystkim klimatyzacji, poduszek, w miarę przestronnego bagażnika. Do jazdy po mieście nie jest mi potrzebna rakieta więc moc myślę w granicach 100-120 KM byłaby OK. Nie wiem czy rozglądać się za np. nowszym rocznikiem (np. Linea) czy starszy a lepsza marka (np. Focus), proszę o porady. Z góry dziękuję.

  2. #2
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Może niewiele droższa Mazda 3 1.6 benzyna?
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  3. #3
    Włodar
    Gość

    Domyślnie

    Fajna, ale z tego co widzę, bagażnik ma niewiele większy niż Punto (265l Punto vs 300l Mazda). Co prawda jakoś dałem radę nad morze z wózkiem i bagażami, ale było ciężko. Przydałoby się coś z większym bagażnikiem.

  4. #4
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Szukałbym Astry III - dobre, mało awaryjne aut z prostymi silnikami

  5. #5
    Włodar
    Gość

    Domyślnie

    Astra III fajna, tylko czemu tego tak mało w sedanie ?

  6. #6
    Starszy użytkownik Avatar Roadkiller
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    pomorskie
    Postów
    1,536
    Podziękowano Thanks Given 
    227
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Moje propozycje:
    - Laguna II po lifcie z silnikiem od 1.6 do 2.0 - wszystkie oprócz 2.0T nie mają dwumasy/turbo Liftback ma bagażnik poj. 450L
    - Octavia (np: http://otomoto.pl/skoda-octavia-i-sa...C34236629.html niby wszystko udokumentowane),
    - Scenic (silniki 1.6 bądź 2.0) - krótkie, wysokie a bagażnik ma

    Link jest podglądowy


    btw. Astr mało w sedanie bo to auto, których klientem docelowym chyba byli krawaciarze (kombi i hatchbacki), fakt - sedan ładnie wygląda ale wybór kiepski.

  7. #7
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Mam Focusa I sedan i jeśli myślisz pod kątem wózka to odradzam sedana, jakiekolwiek sedana. W większości takie auta mają duży bagażnik (mój 490litrów) ale... otwór załadunku wszystko psuje. Jak coś to najpierw przymierz czy cały ten osprzęt dasz radę przecisnąć przez to coś zwane otworem załadunkowym.
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  8. #8
    Włodar
    Gość

    Domyślnie

    O cholera, żeś mnie zmartwił, bo już się nastawiłem na sedana. Ale to nawet z wózkiem typu parasolka jest problem ? Z drugiej strony wózek za max rok już nie będzie potrzebny więc jeśli da się go jakoś upchnąć to może się przemęczę.

  9. #9
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziękowano Thanks Given 
    284
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Zdecydowałem się na sedana/liftbacka (wcześniej myślałem o kombi, ale jeżdżę głównie po mieście więc chyba nie miałoby to sensu)
    Wymiary zewnętrzne Opel Astra H Sedan
    Długość 4587 mm
    Szerokość 1753 mm
    Szerokość z lusterkami bocznymi 2033 mm
    Szerokość ze złożonymi lusterkami bocznymi 1753 mm
    Pokaż ranking
    Wysokość 1458 mm
    Rozstaw osi 2703 mm
    Rozstaw kół - przód 1488 mm
    Rozstaw kół - tył 1479 mm

    Czytaj więcej na: http://www.autocentrum.pl/dane-techn...#ixzz3B99nlrga

    Wymiary zewnętrzne Opel Astra H Kombi
    Długość 4515 mm
    Szerokość 1753 mm
    Szerokość z lusterkami bocznymi 2033 mm
    Pokaż ranking
    Szerokość ze złożonymi lusterkami bocznymi 1753 mm
    Wysokość 1500 mm
    Rozstaw osi 2703 mm
    Rozstaw kół - przód 1488 mm
    Rozstaw kół - tył 1488 mm


    Czytaj więcej na: http://www.autocentrum.pl/dane-techn...#ixzz3B99u9Hv9

    Powiedz mi jaki sens ma to co napisałeś, skoro kombi jest niby za duże/niepraktyczne do miasta, a w rzeczywistości jest krótsze od sedana, łatwiej się nim manewruje (lepsza widoczność do tyłu) i w dodatku ma lepszy bagażnik (nie tylko pojemność się liczy)?

  10. #10
    Włodar
    Gość

    Domyślnie

    Sęk w tym, że jeździłem jako kierowca tylko samochodami typu hatchback, więc jeśli chodzi o manewrowanie to opieram się tylko na zasłyszanych opiniach (znajomy przekonywał mnie, że pod tym względem lepszy będzie właśnie sedan od kombi). Kombi praktyczne jest zawsze, tylko zastanawiałem się czy nie za duże (w sumie nie porównywałem sobie dokładnie rozmiarów). Teraz jestem znowu w kropce, ale dziękuję, bo otworzyłeś mi oczy na aspekty których wcześniej nie brałem pod uwagę

  11. #11
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Włodar Zobacz post
    O cholera, żeś mnie zmartwił, bo już się nastawiłem na sedana. Ale to nawet z wózkiem typu parasolka jest problem ? Z drugiej strony wózek za max rok już nie będzie potrzebny więc jeśli da się go jakoś upchnąć to może się przemęczę.
    Nie wiem bo dzieci nie mam Powiem Ci tak - standardowa kosiarka spalinowa nie chce wejść ze względu na wysokość przez jej silnik mimo, że rączki są poskładane. Jak koniecznie chcesz sedana to podjedź do pierwszego lepszego komisu i tylko przymierz.

    Co do manewrowania i widoczności - dla mnie to raczej nie argument ale jeśli o tym mówimy to w sedanie będzie gorzej niż w kombi, nie widać końca tyłu z tym, że za 3-4 stówki z montażem masz porządny zestaw czujników i parkujesz na centymetry więc w rzeczywistości ten problem praktycznie nie istnieje. Sprawdzone osobiście
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  12. #12
    Darklee
    Gość

    Domyślnie

    Tak jak koledzy wyżej napisali, jedyny rozsądny wybór to kombi/liftback. Octavia jest fajnym autkiem, Astra kombi jest sporo mniejsza, ale z racji kombii nie jest uciążliwa podczas wkładania wyjmowania wózka. XLander mescil mi się nawet to A4b5 a to kawał wózka.

  13. #13
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Ja w Mazdzie 3 w hatchbacku na bagażnik nie narzekam. Ostatnio przewiozłem 2metrową kanapę, a później 2 rowery
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  14. #14
    Włodar
    Gość

    Domyślnie

    Jak się złoży siedzenia to i Tico jest pakowne

  15. #15
    Nowicjusz Avatar brzozunio
    Zarejestrowany
    sie 2014
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    14
    Podziękowano Thanks Given 
    3
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie

    Astra III w kombi ma bardzo duża średnicę zawracania w porównaniu do innych aut tej klasy. Trochę się nakręcisz kółkiem przy manewrach w mieście.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •