Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: SUV/Terenowy do 20 tys

  1. #1
    mattii45
    Gość

    Domyślnie SUV/Terenowy do 20 tys

    Czy uważacie że warto interesować się tą kategorią do 20tys. Autko raczej 12 letnie które będzie robiło 20-25 tys rocznie (zastąpi forda scorpio mojego ojca i moją xsarę) Czasami będzie musiało pojeździć po polnych drogach lub polach ale nie do szaleństw spokojna jazda. przewieź kilka worków + ciągnąć przyczepkę. Również uniwersalnie do miasta i autostrady. Duża powierzchnia bagażnika wymagana. Spalanie nie bez znaczenia więc na pewno diesel lub gaz.
    spodobały mi się
    land rover freelander
    toyota rav-4 I
    opel frontera A lub B
    Czy warto się takim autkiem interesować?

  2. #2
    Wolf
    Gość

    Domyślnie

    Na pewno zawsze warto szukać w przypadku Toyoty dość duża niezawodność modelu 1 generacji bo w tym budżecie tylko to wchodzi w grę,w przypadku Freelandera za te pieniądze na pewno znajdziesz młodsze auto ale z awaryjnością bywa różnie,drugi minus Freelandera to sporo na rynku egzemplarzy tzw anglików po dosyć nieudolnych przeróbkach więc przy poszukiwaniu tego auta czujność X3,musisz też zaakceptować koszty napraw w 12 letnim aucie normalne,które nie zawsze będą tanie.Szukać cierpliwie bo nie łatwo takie auto znależć w przyzwoitym stanie,radzę też poszukać kogoś kto jest obeznany z działaniem napędów 4X4 jego pomoc będzie nieoceniona przy weryfikacji stanu auta,no i trochę poczytać na forach miłośników tych aut można się całkiem sporo dowiedzieć o zaletach i wadach tych aut.

  3. #3
    inhalt
    Gość

    Domyślnie Vitara Long

    Jeżeli za te pieniądze będziesz oczekiwał cudów, to nie znajdziesz terenówki nigdy w życiu. Musisz sie pogodzić z pewnymi ograniczeniami.

    Miałem kiedyś krótką przyjemność z Vitarą Long automat.
    Byłem zdziwiony jak to rozsądnie jeździło. Oczywiście prowadzenie auta nieporównywalne do współczesnej osobówki, ale normalnie da się jeździć. Napęd 4x4 przyzwoity, choć niestety do użytku raczej w terenie. Na drodze szutrowej świetny, a zadziwi niejednego jak sobie radzi w cięższym terenie. Samochód na ramie, czyli jak prawdziwa terenówka!
    Silnik nie powalał mocą (nie pamiętam ile koni) ale był wystarczająco mocny, aby sprawnie jeździć. Automatyczna skrzynia jest - moim zdaniem - idealna do tego rodzaju samochodów i silników. Jeśli nie jedziesz na rajd to z automatem w polu jest po prostu łatwiej i bez porównania mniej zużywa się auto. Wyciąganie manuala na półsprzęgle żadnemu samochodowi nie służy.
    Wersja Long nadwozia pozwala przewieźć rozsądna ilość bagażu a ludzie nie są stłoczeni.
    Cena takiego samochodu nie powinna być wysoka i tylko jeden problem ... jak znaleźć egzemplarz w sensownym stanie. Ale jeśli w DE znajdziesz to bierz i będziesz miał pożytek na parę lat.

    Zajrzałem na mobile i tam tylko 15 sztuk! Niestety. Ceny od 1 do 5 tys euro. Chyba jednak mało popularny samochód.


    Drub=gim typem moze być Mitsubishi Space Gear (nie mylić ze Space Star). Co prawda to nie terenówka, ale z napędem 4x4 daje sobie nieźle radę nawet bez utwardzonej drogi. A miejsca na pewno nie zabraknie. Ceny też nie nazbyt wysokie, a roczniki stare. Jeśli trafi się w rozsądnym stanie technicznym to jest niezłe auto. Sam się kiedyś przymierzałem, ale nie trafiłem nic z końca produkcji, a te z początku mnie straszyły wiekiem.

  4. #4
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Przede wszystkim ...Nie mylić SUVa z Terenówką .....to tak naprawdę "Dwa Światy" ....naprawdę to tylko zależy od tego do czego to auto ma służyć ....albo ciężki dojazd ...koń ..łódka ...budowa lub inne "na haku" ...albo REKREACJA lekki szutr błoto itp

    Generalnie w tej cenie polecam Subaru... ( tylko nie pływa ) ...jak chcesz wyżej siedzieć i mieć ramę pod sobą to popieram w/w wpis i propozycę -inhalt - .......( przynajmniej w tej cenie)
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  5. #5
    mattii45
    Gość

    Domyślnie

    auto będzie głównie jeździć na trasie/miasto/autostrada... po polnych drogach minimum więc nie terenowym a raczej typowy SUV. Ma po po prostu wyglądać ;] i móc pociągnąć przyczepką jakąś tonę (np węgla) oraz mieć możliwość załadowania do niego kilku worków. Czasami będę chciał pojechać w pole zobaczyć jak moja pszeniczka rośnie ;] a jazda 5 km/h i ciągła obawa o urwanie czegoś przy małym prześwicie i ogromnych koleinach na polnych drogach raczej zmusza mnie do używania rowera

  6. #6
    inhalt
    Gość

    Thumbs down nie kupisz nic

    No to nic nie kupisz.
    Masz 20 tys zł. SUV na autostradę to w tej cenie raczej złudzenia. Poza tym masz sprzeczne wymagania. Jeśli wydaje Ci się, że suvem pojedziesz oglądać tę pszenicę w dużych koleinach ... to Ci się wydaje!
    SUV ma prześwit rzędu 17 cm, a koleiny dwa razy tyle głębokości. Bez szans.

    Albo ma wyglądać i jechać nieźle autostradą, a na pole jedziesz rowerem, albo kup Land Cruiser'a. Tylko dołóż z 50-70 tys zł.
    Nie ma tanich, dobrych samochodów latających po mieście, trasie i w polu. Takie rzeczy tylko ...

  7. #7
    Moderator+ Avatar dural
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Kuj-Pom
    Postów
    1,321
    Podziękowano Thanks Given 
    526
    Podziękowano Thanks Received 
    1
    Podziękowano
    1 Post
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    j/w dołóż 50-70 tys do wyjściowych 20k i będzie wyglądało nawet spoko

  8. #8
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Pomyśl nad S- Foresterem .....to naprawdę chyba alternatywa dla Twoich potrzeb ...no i bardzo dobrze znoszą gaz ....patrz za poczciwym 125 KM silnikiem . przy odrobinie szczęścia znajdzesz dobre auto być może już z tego wieku np;

    http://www.autoscout24.de/ListGN.asp...&pageid=search

    ja jedynie jako ,że "ujeżdżałem" kilka takich sztuk mogę Ci napisać .....ze za nieduże pieniądze masz woła co wszędzie z Tobą pojedzie ....o ile go nie utopisz
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  9. #9
    mattii45
    Gość

    Domyślnie

    no to będe się rozglądał za foresterem. za jakieś pół roku może coś znajdę
    dzieki

  10. #10
    ROTO
    Gość

    Domyślnie

    Mam samochód który spełnia Twoje warunki (prawie) Lada Niva... może nie Suv, ale duży prześwit, w teren idealna, pociągnie nie tylko tonę węgla, ale ze dwie np. buraków z Twojego pola... wygląda jak dla kogo, po autostradzie też jakoś poleci, dosyć tania, prosta jak cep, do gazu idealna ... ma jedną wadę, jest Ruska, a dla niektórych to poważna przesłanka, aby tego nie kupić

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •