Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Temat: Honda Accord VII - Autohaus Henning Erfurt, VIN JMHCW18009C204463

  1. #1
    rafaum
    Gość

    Domyślnie Honda Accord VII - Autohaus Henning Erfurt, VIN JMHCW18009C204463

    Sprawa dotyczy niebieskiego Accorda wystawionego do sprzedaży przez firmę Autohaus Henning GmbH, Am Urbicher Kreuz 24 99099 Erfurt. Dealer Citroena i Peugeota.

    Samochód znalazłem na ich stronie i wydal się interesujący. Accord Tourer, rocznik 2009, wersja Executive + cała masa dodatkowego wyposażenia. No i najważniejsze - benzynowy silnik i automatyczna skrzynia biegów.
    http://home.mobile.de/AUTOHAUSHENNINGGMBH#des_197407454

    VIN: JMHCW18009C204463

    Tu zdjęcia przysłane przez sprzedawcę:
    https://plus.google.com/photos/10865...50664903705793

    Z racji tego, że znam się na różnych rzeczach ale jeśli chodzi o stan używanego auta to wolałem to zostawić fachowcom, zatrudniłem do zbadania tematu firmę z Gdańska. Gości z firmy Auto-Konsultant (komis przy salonie Hondy Auto Gdańsk).
    Panowie dość szybko ogarnęli temat i po kilku telefonach i mailach potwierdzili, że wszystko jest jak Niemiec pisze. Były konkretne pytania o to czy auto jest z oryginalnym lakierem, czy było malowane czy ktoś palił papierosy w samochodzie itp. Do tego stopnia, że przedstawiciel Autohaus Henning zapewniał, że może nawet dać pisemne oświadczenie o doskonałym stanie auta.

    Skoro wszystko się zgadzało to pozostało tylko pojechać po samochód. Jeden z panów z Auto-Konsultanta dzisiaj wybrał się po Accorda.
    Na miejscu okazało się, że samochód ma lakierowany zderzak, tylne drzwi i nadkole. Miernik lakieru pokazywał wartości od około 300 do 800 um.
    Trochę dużo jak na oryginalny lakier i bezwypadkową przeszłość. Okazało się też, że w samochodzie czuć papierosy.
    Wyposażenie o które pytaliśmy telefonicznie również nie istniało.

    Na próby negocjowania ceny odpowiedź szefa salonu była taka, że jak się auto nie podoba to do widzenia.
    Cala wycieczka była niepotrzebna. Nie muszę chyba mówić, jak się wkurzył mój rzeczoznawca, który miał oglądać niebieski jeżdżący ideał.


    Podsumowując. Jeśli ktoś daje zapewnienia, że pojazd jest w idealnym i oryginalnym stanie a tak nie jest to dla mnie jest zwykłym ********em i naciągaczem. Po autach, które oglądałem w Polsce sądziłem, że zakup w Niemczech i w dodatku w poważnej mogło by się wydawać firmie jest pozbawiony przykrych niespodzianek. Inaczej bym się nastawił gdybym znal stan auta przed całą wycieczką i wiedział czego się spodziewać.

    Może to będzie trochę kryptoreklama ale goście z Auto-Konsultant z Gdańska, których wynająłem do sprowadzenia samochodu nie wzięli ode mnie ani złotówki za to wszystko a poświęcili czas i swoją kasę na dojazd i powrót.

    Generalnie przestrzegam przed Autohaus Henning z Erfurtu.

  2. #2
    unfaller
    Gość

    Domyślnie

    1000 zł na swoich kanapkach w plecy? Mili ludzie !

    I miernik do zderzaków mają.

    Nie próbował Pan chociaż jakiegoś Dżony Łelkera chłopakom wcisnąć? Przecież jakby nie oni, jeździłby Pan teraz zapewne autem z polakierowanym błotnikiem i drzwiami !

  3. #3
    rafaum
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał unfaller Zobacz post
    1000 zł na swoich kanapkach w plecy? Mili ludzie !

    I miernik do zderzaków mają.

    Nie próbował Pan chociaż jakiegoś Dżony Łelkera chłopakom wcisnąć? Przecież jakby nie oni, jeździłby Pan teraz zapewne autem z polakierowanym błotnikiem i drzwiami !

    A polakierowany błotnik i drzwi to mało? Jak mam wydać kasę to chciałbym mieć pewność na co wydaję. W ogłoszeniu byla też mowa o wyposażeniu, którego to auto w rzeczywistości nie ma.

    Co do rozliczenia z nimi zapewne rozliczymy się jak znajdą mi inne auto.

  4. #4
    unfaller
    Gość

    Domyślnie

    W sytuacji gdy wyposażenie jest niezgodne z opisem, oferta na portalu ogloszeniowym jest w mysl prawa niemieckiego ofertą handlową. Może Pan żądać zwrotu kosztów podróży i uznaniowo własnego czasu. Proszę wybaczyć, ale jest mi trochę żal rodaków i trochę wstyd za każdym razem jak czytam podobne historie. Robią Was w konia a Wy grzecznie odjeżdżacie, łał, wkurzeni. To nie jest Turek na stacji benzynowej tylko autoryzowany salon Citroena. Nie odjechałbym bez pięciu stówek. Euro.

    Lekko polakierowane 2 elementy + jeden z tworzywa nie powinny dyskwalifikować samochodu używanego z 2009 roku. Ale to temat rzeka. Zgadzam się, skoro sprzedawca twierdzi że nic nie było lakierowane to tak powinno być. Tyle że jak znam zycie to zapytaliście czy jest bezwypadkowy. A odpowiedzieli że jest, zgodnie z prawdą raczej. Panie Rafale, to jest auto sprzedawane z gwarancją na Niemcy. Nie ryzykowaliby wciskania uderzonego auta wewnątrz Niemiec. Słupki zmierzone? Szyba oryginał?
    Ostatnio edytowane przez unfaller ; 14-08-14 o 22:34

  5. #5
    rafaum
    Gość

    Domyślnie

    Gdyby była możliwość jakiejkolwiek negocjacji ceny to być może bym nie wykluczał kupna tego auta. Drzwi i błotnik, ok nie jest to jakaś tragedia. Ale nie za cenę z ogłoszenia. Co do zwrotu kosztów wyjazdu, czy ma Pan jakąś podstawę prawną dotycząca tego? Pytaliśmy przez telefon czy było lakierowane i czy ma oryginalny lakier i na to sprzedający był gotów wystawić nawet papier. Na miejscu było inaczej.

  6. #6
    Znawca tematu Avatar czeslaw555
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    POLSKA
    Postów
    3,421
    Podziękowano Thanks Given 
    123
    Podziękowano Thanks Received 
    4
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    niestety dzieje się tak coraz częściej
    Pozdrawiam

  7. #7
    unfaller
    Gość

    Domyślnie

    Nie potrzebuję podstawy prawnej, mam swojego prawnika w Niemczech od takich spraw i wielokrotnie tak kończyłem podobne nieścisłości w ofertach. Wydrukować ogłoszenie, dolaczyc paragony lub faktury za paliwo, wystosować pismo, w razie odmowy zatrudnić kancelarię prawną. Spokojnie pieniądze do odzyskania, chyba ze ktoś tu juz zabrał parę euro i stąd darmowa przejazdzka.

  8. #8
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    haha racja moze Panowie z Hondy przytulili z 400-500 EUR i dlatego ta charytatywność?
    Ale to chyba da sie łatwo sprawdzić 1 telefonem...

  9. #9
    rafaum
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał unfaller Zobacz post
    Nie potrzebuję podstawy prawnej, mam swojego prawnika w Niemczech od takich spraw i wielokrotnie tak kończyłem podobne nieścisłości w ofertach. Wydrukować ogłoszenie, dolaczyc paragony lub faktury za paliwo, wystosować pismo, w razie odmowy zatrudnić kancelarię prawną. Spokojnie pieniądze do odzyskania, chyba ze ktoś tu juz zabrał parę euro i stąd darmowa przejazdzka.
    OK, dzięki za informację. Co do tego czy przytulili kilka euro czy też nie to nie wiem. Ja nie zapłaciłem nic.

  10. #10
    Znawca tematu Avatar czeslaw555
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    POLSKA
    Postów
    3,421
    Podziękowano Thanks Given 
    123
    Podziękowano Thanks Received 
    4
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    no więc jakaś dziwne postępowanie, sytuacja, ja przynajmniej tego nie kumam
    Pozdrawiam

  11. #11
    Darklee
    Gość

    Domyślnie

    Nie ma sensu oczekiwać jakiegoś wyższego poziomu obsługi klienta w DE (pracując w DE twierdzę, że jest on sporo niższy od naszego). W moim przypadku podczas poszukiwań auta wraz z moim kolegą Niemcem w większości przypadków napotykaliśmy się na mijanie się sprzedających z prawdą w kwestii aut ktore oferowali.

  12. #12
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Kaczor tak szybko nie znajdzie Ci fury, w tych $$$ ta była najtańsza z tego rocznika, w dodatku wygląda jak jeżdzący kebabowóz i wisi na mobile ho ho ho
    "rozczarowanie kiepską jakością zakupionego pojazdu zawsze jest silniejsze od radości z jego niskiej ceny"

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •