Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Temat: Skoda Octavia I 1.9 2007 - Warszawa

  1. #1
    usti
    Gość

    Domyślnie Skoda Octavia I 1.9 2007 - Warszawa

    Ocena auta z ogłoszenia
    Marka:
    Skoda
    VIN
    TMBDS41U778867086
    Model:
    Octavia I
    Silnik
    1.9
    Rocznik:
    2007
    Miejscowość:
    Warszawa
    Nazwa komisu:
    -
    Link do ogłoszenia:Treść:
    Witam,

    Poproszę o pomoc w weryfikacji powyższego modelu. Czy wymiana przedniej szyby mogła być związana jedynie z odpryskiem? Czy przebieg może być wiarygodny?

    Pozdrawiam,
    Adam

  2. #2
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Cene wywalił sporą jak za 7-letnie auto kupione coś w ok. 50.000 zł
    Ale - jeśli to faktycznie pierwszy właściciel, jesli faktycznie bezwypadkowe, to powiem Ci szczerze - po samym ogłoszeniu być może jechałbym je już obejrzeć.
    Wymieniona szyba oznacza jedynie, że była wymieniona. Niestety - sam nawet zmieniałem szybę przez kamień spod ciężarówki
    Nie wygląda źle, do tego z opisu wynikają raczej dobre rzeczy

  3. #3
    usti
    Gość

    Domyślnie

    Dziękuję za opinię Czy byłby ktoś w stanie jeszcze zweryfikować VIN?

  4. #4
    ZawieR
    Gość

    Domyślnie

    Jeżeli auto jest serwisowane w PL to można podjechać do ASO z właścicielką i sprawdzić przebieg

  5. #5
    A4_Dominik_WAW
    Gość

    Domyślnie

    Skoda ma chyba centralną bazę tak jak VW/Audi więc bez względu na to gdzie auto jest serwisowane można sprawdzić przebieg - ale mogę się mylić bo jednak bliższe jest mi VW/Audi. Raz na 20 razy przez telefon też podadzą ostatni przebieg ale nie ma liczyć na coś więcej. W internecie za 50 zł możesz kupić całą historię łącznie z pełną listą wyposażenia.

  6. #6
    usti
    Gość

    Domyślnie

    Dziękuję za wszelkie sugestie. Jeszcze jedno pytanie. Czy powinienem się martwić zbliżającym terminem przeglądu technicznego (22.08.2014)... ?

    Pytanie do A4_Dominik_WAW: Czy wasza usługa classic jest w stanie ocenić przebieg nadchodzącego przeglądu technicznego?

  7. #7
    A4_Dominik_WAW
    Gość

    Domyślnie

    Wiesz jak jest z przeglądami w Polsce - czasami diagnosta nie widzi auta a podbija dowód chociaż w Warszawie ogólnie przeglądy robione są stosunkowo wnikliwie i wiele aut jest odsyłanych do mechanika np. za niesprawne amortyzatory. Polski przegląd moim zdaniem nie jest wyznacznik sprawności auta.
    Co do pytania - prosiłbym jaśniej bo nie rozumiem o co dokładnie chodzi ?

  8. #8
    Banano78
    Gość

    Domyślnie

    Baza jest centralna, każde ASO ma dostęp, nowy system zacięgnął dane z poszczególnych serwisów od 2005 wzwyż. Poza tym jest jeszcze Elza gdzie jest pelna historia od zarania dziejów w EU. Sprawdzałem już komuś to auto po VINie ale nie pamiętam szcegółów, chyba nie do końca ASO ale to nic nie przekreśla, jutro postaram sie potwierdzić to i owo.

  9. #9
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziękowano Thanks Given 
    284
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Baza jest centralna, każde ASO ma dostęp, nowy system zacięgnął dane z poszczególnych serwisów od 2005 wzwyż.
    w ASO Skody nie chcieli mi udostępnić kiedyś historii VW (byłem właścicielem) Pracownik (notabene dość nieuprzejmy) twierdził, że nie mają wglądu(tylko Skoda)- nie dość, że niemiły to jeszcze kłamca

  10. #10
    usti
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Banano78 Zobacz post
    Baza jest centralna, każde ASO ma dostęp, nowy system zacięgnął dane z poszczególnych serwisów od 2005 wzwyż. Poza tym jest jeszcze Elza gdzie jest pelna historia od zarania dziejów w EU. Sprawdzałem już komuś to auto po VINie ale nie pamiętam szcegółów, chyba nie do końca ASO ale to nic nie przekreśla, jutro postaram sie potwierdzić to i owo.
    Dzięki, czekam zatem na wieści w poniedziałek.
    Wstępnie jestem umówiony na wizytę we wtorek. Coś stukało w przednim kole, więc najpierw jutro chcą sprawdzić u wulkanizatora o co chodzi (ponoć o jakiś obciążnik? chodzi), a później pokazać.

  11. #11
    Banano78
    Gość

    Domyślnie

    Niwyważone koło nie będzie stukać tylko "drżeć" co będzie wyczuwalne na kierownicy w okreslonym przedziale prędkości.
    Do Lukas.s: kiedyś mieli tylko bazę Skody, odkąd sieć dealerską przejął VW Group (obecnie importerem jest VW Group Polska a nie Skoda Auto Polska) serwisy mają dostęp na Skody, VW Seata i Audi. Wydaje mi się, że wszystkie powinny mieć, dostępność de facto tylko w obecności właściciela jeżeli chodzi o pełną historię chociaż można próbować przez tel aby potwierdzić np: czy auto w 02/2012 było na przeglądzie przy 185 kkm- TAK/NIE. Duzo zalezy tez od człowieka i czasu.

  12. #12
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziękowano Thanks Given 
    284
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    To było niecały rok temu, więc nie wiem, czy kto był wtedy importerem Skody, ale uznajmy że Skoda Auto Polska, a pracownik ASO nie kłamał

  13. #13
    Banano78
    Gość

    Domyślnie

    Wyposażenie fabryczne dodatkowe:
    Centralny zamek ze zdalnym sterowaniem PD1
    Czołowe poduszki powietrzne z dezaktywacją poduszki pasażera PE4
    Climatronic - klimatyzacja automatyczna PHA
    Elektrycznie sterowane szyby PH4
    Elektrycznie sterowane i podgrzewane lusterka zewnętrzne PW1
    lusterka zewn. w kolorze nadwozia 6FB
    czujnik parkowania z tyłu 7X1
    komputer pokładowy 9Q1
    Przeglądy robione co 15 tys ale historia przeglądów kończy się w ASO na 3cim przy przebiegu 51417 km (24/03/2010), ostatni wpis badanie techniczne w ASO 82 533 km (20/03/2012)
    Brak napraw blacharskich w ASO.

  14. #14
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    paź 2011
    Skąd
    Warszawa i okolice
    Postów
    352
    Podziękowano Thanks Given 
    26
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    [QUOTE=usti;103090]. Coś stukało w przednim kole...

    Znając zawieszenie Octavii I obstawiam gumki na drążku stabilizatora. Koszt ori w ASO to jakieś 50 zł + 2x piwo (po jednym na stronę) i 2 h pracy manualnej.

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •