Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Kupno samochodu z niemiec w komisie, jakie dokumenty potrzebne?

  1. #1
    Pawell_17
    Gość

    Domyślnie Kupno samochodu z niemiec w komisie, jakie dokumenty potrzebne?

    Witam
    Na wstępie dodam że szukałem informacji w internecie ale już mam pomieszane
    Tak więc mam zamiar kupić samochód z komisu który został sprowadzony z niemiec. Sprzedający mówi że auto jest częściowo opłacone więc po zakupie płacę recykling, robię przegląd i rejestruje.
    Chciałbym się dowiedzieć jakie dokumenty muszę dostać od niego żeby rejestracje przeszła bez żadnych problemów. Z tego co znalazłem potrzebuje:
    -Fahrzeugbrief (karta pojazdu)
    -Kfz-Schein (dowód rejestracyjny)
    -zaświadczenie z urzedu skarbowego
    -umowy kupna sprzedaży no i na pewno jeszcze jakiś dokumentów tylko nie do końca wiem jakich.

    Drugie pytanko to jak to jest z powrotem, sprzedawca zapewnia ze mogę samochodem wracać bo ma niemieckie "blachy" z ważnym ubezpieczeniem (wyczytałem że powinnym być naklejki z datą itp).

  2. #2
    autoskp
    Gość

    Domyślnie

    Jezeli samochod jest wyrejestrowany to wracac na tablicach niemieckich nie mozesz. Czesciowo oplacone znaczy chyba, ze dostaniesz zaswiadczenie o uregulowanej akcyzie?

  3. #3
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Kolego na wszystkie te pytania sa odpowiedzi na tym forum wystarczy poszukac
    "rozczarowanie kiepską jakością zakupionego pojazdu zawsze jest silniejsze od radości z jego niskiej ceny"

  4. #4
    Znawca tematu Avatar czeslaw555
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    POLSKA
    Postów
    3,421
    Podziękowano Thanks Given 
    123
    Podziękowano Thanks Received 
    4
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    z tym ubezpieczeniem to ściema . Co potrzeba i w jakiej kolejności znajdziesz tutaj http://www.autokalkulator.pl/. Nie piszesz jak stare auto kupujesz więc więcej się nie da powiedzieć
    Pozdrawiam

  5. #5
    Pawell_17
    Gość

    Domyślnie

    Czytałem na forum, chyba że jest jeszcze tamat jakiś który pominąłem. Samochód to astra G 99rok

  6. #6
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pawell_17 Zobacz post
    Drugie pytanko to jak to jest z powrotem, sprzedawca zapewnia ze mogę samochodem wracać bo ma niemieckie "blachy" z ważnym ubezpieczeniem (wyczytałem że powinnym być naklejki z datą itp).
    Masz tylko ubezpieczenie - pierwszy patrol i 500zł mandatu + zakaz dalszej jazdy, to auto nie może być dopuszczone do ruchu ze względu na brak ważnych tablic. Odpukać w razie kolizji płacisz wszystko i wszystkim ze swojej kieszeni. Potrzebujesz np. próbne tablice z wydziału komunikacji w Twoim powiecie a jeśli mają być zagraniczne to np. z żółtym albo czerwonym paskiem i można na nich legalnie jeździć tylko wtedy, jeśli nie minął okres wybity na czarno po boku tablicy (na pasku).
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •