Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Alfa Romeo 156 2.0 jts 2003 - Gdów

  1. #1
    Piotr_
    Gość

    Domyślnie Alfa Romeo 156 2.0 jts 2003 - Gdów

    Ocena auta z ogłoszenia
    Marka:
    Alfa Romeo
    VIN
    -
    Model:
    156
    Silnik
    2.0 jts
    Rocznik:
    2003
    Miejscowość:
    Gdów
    Nazwa komisu:
    -
    Link do ogłoszenia:Treść:
    Witam.
    Zastanawiam się na kupnem alfy podanej w ogłoszeniu. Zamierzam skorzystać z usługi firmy "autotesto". Jednak na początek chciał bym poznać waszą opinię na temat tego samochodu.
    Z góry dziękuje za pomoc.

  2. #2
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    lip 2013
    Skąd
    Jasło
    Postów
    450
    Podziękowano Thanks Given 
    135
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    Wypowiem się jako były posiadacz 156 i zapalony alfaholik . Na plus masz wersję TI, pełną nie jakiegoś ulepa bo często ludzie piszą że sprzedają TI, a felgi już są od zwykłej wersji. Tutaj masz oryginalny pakiet TI. Na minus jest to silnik JTS więc bezpośredni wtrysk, przekręcające się nagminnie panewki, generalnie silnik bardzo delikatny. Poziom oleju w tsach i jtsach trzeba trzymać na max i bardzo często kontrolować bo naprawdę uszkodzić ten silnik to bardzo prosta sprawa. Co więcej, jako że to 156 trzeba dokładnie obadać podłogę samochodu przed zakupem bo auta te potrafiły niesamowicie korodować. Do tego stopnia że wypadały dziury na wylot w podłodze. Reasumując moim zdaniem jak kupować 156 to albo v6, albo JTD, sprawdzić dokładnie podłogę (ciężko będzie znaleźć egzemplarz który nie jest skorodowany, chyba że dopiero co przyjechał zza granicy) i można brać. Moim zdaniem kiepskie opinie o 156 wynikają właśnie z silników TS, oraz późniejszej jego ewolucji JTS, gdyż sam posiadałem JTD i auto było kompletnie bezawaryjne. W momencie jak zobaczyłem że podłoga może nie wytrzymać kolejnej zimy trzeba było sprzedać samochód.

  3. #3
    Piotr_
    Gość

    Domyślnie

    Zdawałem sobie sprawę, że silniki benzynowe w alfach to nie najlepszy wybór. Ale przy moich rocznych przebiegach diesel nie ma sensu.
    Natomiast nie miałem pojęcia o problemach alfy z rdzą - dzięki za pomocna informacje.

  4. #4
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    lip 2013
    Skąd
    Jasło
    Postów
    450
    Podziękowano Thanks Given 
    135
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    Polecam lekturę tych tematów:

    http://bez-wypadkowe.net/showthread....147-1.9-jtd-8v

    http://bez-wypadkowe.net/showthread....MEO-156-opinie

    Gdybyś miał jakieś pytanie odnośnie alfa romeo to służę pomocą. Generalnie jeśli diesel Cię nie urządza, brałbym v6. Świetny silnik, niesamowicie elastyczny, przepiękny dźwięk, no naprawdę same superlatywy. Z minusów tego silnika trzeba wziąć pod uwagę, że zmieniając rozrząd trzeba to robić na oryginalnych blokadach. Wymiana rozrządu "na znaczniki" lub podrobione blokady z allegro, skończy się w najlepszym wypadku nierówną pracą silnika, w najgorszym utratą mocy. Poza tym v6, jest naprawdę magiczną motorownią...

  5. #5
    Piotr_
    Gość

    Domyślnie

    Witam.


    Dostałem raport z oględzin samochodu.
    Był bym wdzięczny jeśli ktoś by napisał co sądzi o tym samochodzie.
    http://www.autotesto.pl/dev/?id=2455...9119de1290ce05.

    Najbardziej zaniepokoiła mnie ta część raportu "natomiast od strony podwozia widać nieznaczne roszenie spod dekla skrzyni biegów".

    Dziękuję i pozdrawiam.

  6. #6
    A4_Dominik_WAW
    Gość

    Domyślnie

    Chyba najlepiej zapytać samego sporządzającego raport - nie oferują takiej możliwości żeby porozmawiać z osobą która widziała na żywo auto ?

  7. #7
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    W tym raporcie brakuje mi kluczowej informacji jaką wartość mają słupki, progi - powinno być to jasno określone skoro było w okolicy malowane czy są ok i czy pas przedni nie ruszany. W mojej ocenie mega minus za pominięcie tego ale zakładając że są fabryczne (trzeba to sprawdzić albo dopytać inspektora bo może uznał ok = nie piszę o tym) masz po prostu malowany drugi raz lewy bok i szpachlowany błotnik oraz malowaną maskę - nie skreślałbym auta za to tylko trzeba upewnić się czy jedynie malowanie. Nie przejmuj się zapoceniem/roszeniem - w 8 letnim aucie i jeszcze Alfie z czasów 159 to nic dziwnego, trzeba to usunąć i tyle, nie ma co dywagować. Pooglądaj też te oznaki korozji ale z opisu wygląda na to, że nie ma tragedii. Innymi słowy - sprawdź co mówię i jak auto pasuje to negocjuj cenę na usunięcie usterek.
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  8. #8
    Starszy użytkownik Avatar Rawen2004
    Zarejestrowany
    lip 2012
    Skąd
    Sosnowiec
    Postów
    261
    Podziękowano Thanks Given 
    19
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    a ja wrecz przeciwnie auto od razu bym odrzucił , za kłamstwa sprzedawcy w koncu jak idealny stan to ideanlny rowniez bezwypadkowy , stary wartosc 510 to ile tam szpachli było chyba lepiej bylo kupic blotnik na szrocie ( przy takiej dost6epnosci czesci) i go przemalowac ale widocznie liczyły sie $$$ wiec zrobił najtanszym mozliwym sposobem

  9. #9
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Mówisz, że 510um to dużo szpachli jest?
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •