Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 17

Temat: Ford Focus MK1, 116km (problem w stanie technicznym)

  1. #1
    mariusz1984_katowice
    Gość

    Domyślnie Ford Focus MK1, 116km (problem w stanie technicznym)

    nr. 515191477 - typowy cwaniaczek, gówniarz mieszkający w Warszawce, rodzice w Warszawce,

    Teraz do rzeczy:
    Opis sprzedającego: w stanie technicznym bez zarzutu, sprzedaje bo dziewczyna boi się jeździć - sam bym się bał, prawie żadnych poprawek lakierniczych,

    Stan rzeczywisty: ***** gazu "wpada" w dół - wogóle nie ma mocy - to na pewno nie jest kwestia turbosprężarki (jeżeli już to coś z pompą paliwa), zawieszenie stuka (pierwszy samochód w którym to zauważyłem), hamulce totalnie zużyte, niezarejestrowany - gościu bał się pokazać samochódd w jeździe, cały obity, rdzewieje, nie pamiętam czy gnijie. O ile dobrze pamiętam to malowany z prawej strony - ale bez większych tragedii

    I caly ten dodatek - pajac 20 kilkuletni z bródką, unikać jak ognia, dobrze że zobaczyłem ten samochód "przy okazji",

    Mariusz

  2. #2
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Mariuszu z Katowic, dobrze, że podzieliłeś się z nami tą wiedzą...
    Ale do pełnego obrazu może dodajmy kilka rzeczy, ok?
    LINK:
    http://otomoto.pl/ford-focus-C33695838.html




    VIN:
    WF0NXXGCDN2M40790

    Trzecia sprawa - auto ma 12 lat, po objawach sądzę, że padł przepływomierz, nie turbina.
    Nie uważasz, że post deczko zawiścią pachnie?
    Nie chciał spuścić do 5k to obsmarujemy go w sieci?
    A co - niech wie?
    Weź żesz to chłopie na logikę - to auto używane, 12-letnie kosztujące tyle co dobry rower.
    Zmieniasz przepływkę, tarcze i jedziesz dalej.
    Ale nie - oczekiwania muszą być, a co...
    Na forum piętnujemy ******ów, ale też bez przesady proszę.

    Focus 1998-2005, 1.8L Lynx Diesel TC(115PS), Panther Black Metalik

    Numer VIN: WF0NXXGCDN2M40790
    Numer rejestracyjny: 77JSDB
    Data pierwszej rejestracji: 24.07.2002
    Kraj zarejestrowania: NL
    Główne funkcje
    Data produkcji: 03.07.2002
    Model pojazdu: Focus 1998-2005
    Typ nadwozia: Kombi
    Wersja: Seria 15
    Silnik: 1.8L Lynx Diesel TC(115PS)
    Przekładnia: 5-biegowa ręczna - MTX75
    Napęd: LHD FWD
    Przełożenie przekładni głównej: 3.41
    Norma emisji spalin: 2000 EEC (EEC 7)
    Klimatyzacja: Układ Klimatyz. Ze Sterow. Ręcznym
    Obszar: (+)"NL"
    Lakier: Panther Black Metalik
    Kolor wnętrza: Wnętrze czarne Midnight Black
    Materiał we wnętrzu: Harlequin II

  3. #3
    mariusz1984_katowice
    Gość

    Domyślnie

    Cześć,

    Odpowiadam: Szukam samochodu do 30 tyś zł, który będzie w odpowiednim stanie, za 10 tyś zł też widziałem świetny samochód - tylko taki o który właściciel dbał

    Nie było żadnego pytanie o opuszczenie ceny - zresztą gdybyś sam zobaczył ten samochód to nie pytałbyś o nic - sam fakt braku ubezpieczenia i jazdy bez tego ubezpieczenia mówi wiele o tym w jakim stanie jest samochód i jakie podejście do tego ma właścicie.

    Tutaj tylko chciałem się podzielić opinią,

    Dzięki za wklejenie zdjęcia,

    Mariusz

  4. #4
    mariusz1984_katowice
    Gość

    Domyślnie

    Dodam jeszcze tylko że mając na uwadze wcześniejsze "wpadki" (poświęcony czas) poprosiłem uprzejmie o opisanie wszystkich uszkodzeń karoserii, miejsc które rdzewieją i usterek technicznych.

    Według sprzedającego (jak sam - to jego zdanie) samochód jest w dobrym stanie technicznym, nie ma żadnych usterek a karoseria w jednym czy dwóch miejscach ma prawie niezauważalne przytarcia,

    Mariusz

  5. #5
    Użytkownik
    Zarejestrowany
    paź 2012
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    68
    Podziękowano Thanks Given 
    7
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariusz1984_katowice Zobacz post
    Cześć,

    Odpowiadam: Szukam samochodu do 30 tyś zł, który będzie w odpowiednim stanie, za 10 tyś zł też widziałem świetny samochód - tylko taki o który właściciel dbał
    Skoro był świetny i właściciel o niego dbał to dlaczego go nie kupiłeś?
    Ostatnio edytowane przez Kris75 ; 11-07-14 o 15:28

  6. #6
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariusz1984_katowice Zobacz post
    sam fakt braku ubezpieczenia i jazdy bez tego ubezpieczenia mówi wiele o tym w jakim stanie jest samochód i jakie podejście do tego ma właścicie.
    Samochód posiada ubezpieczenie w II towarzystwach na dodatek,
    "rozczarowanie kiepską jakością zakupionego pojazdu zawsze jest silniejsze od radości z jego niskiej ceny"

  7. #7
    mariusz1984_katowice
    Gość

    Domyślnie

    [QUOTE=portofino;101791]
    Cytat Napisał mariusz1984_katowice Zobacz post
    Cześć,

    Odpowiadam: Szukam samochodu do 30 tyś zł, który będzie w odpowiednim stanie, za 10 tyś zł też widziałem świetny samochód - tylko taki o który właściciel dbał

    Skoro był świetny i właściciel o niego dbał to dlaczego go nie kupiłeś?
    Na razie nie kupiłem - generalnie samochód (Ford Focus MK1) miał chyba przekręcony licznik (138tys, 12 lat), miał malowane drzwi z prawej strony, ale był w naprawdę dobrym stanie. Nie kupiłem ponieważ była to wersja 90km, chyba jednak chciałbym coś mocniejszego. Po drugie nie czułęm żeby turbosprężarka się właczała - samochód przyśpieszał ale stabilnie. Jestem dalej zainteresowany samochodem - ale chcę zobaczyć jak zachowuje się podobny egzemplarz 90 km, 1.8 TDDI

    Na prawdę - nie czepiajcie się tego że samochód ma 12 lat - zdarzają się samochody w takim wieku, dobrze utrzymane, sprawnie technicznie mające swoją wartość. Jeżeli włąściciel dba o wygląd samochodu to tak samo dba o jego sprawność techniczną.

    Jeżeli ktoś wystawia grata (sorry: dla mnie samochód rdzewiejący, poobijany w 10 miejscach już jest gratem) - pomijając fakt braku ubezpieczenia i stanu technicznego. To powinien opisać: "samochód w złym stanie technicznym i do generalnego remontu karoserii" - ciekawe czy ktoś by wogóle wtedy zadzwonił. Ja bym nigdy samochodu poobijanego, rdzewiejącego nie kupił - chyba że byłbym w stanie to naprawić w sensownej cenie.

    Tymczasem jeżeli spojrzycie na to co pisze w ogłoszeniu: samochód jest "ładny i zadbany"

  8. #8
    cukier
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariusz1984_katowice Zobacz post
    Cześć,

    Odpowiadam: Szukam samochodu do 30 tyś zł, który będzie w odpowiednim stanie, za 10 tyś zł też widziałem świetny samochód - tylko taki o który właściciel dbał

    Nie było żadnego pytanie o opuszczenie ceny - zresztą gdybyś sam zobaczył ten samochód to nie pytałbyś o nic - sam fakt braku ubezpieczenia i jazdy bez tego ubezpieczenia mówi wiele o tym w jakim stanie jest samochód i jakie podejście do tego ma właścicie.

    Tutaj tylko chciałem się podzielić opinią,

    Dzięki za wklejenie zdjęcia,

    Mariusz
    do 30 tys ?? wiem że 7500 też się mieści w tym przedziale ale jak masz 30 na auto to po uj oglądasz focusa za 7500??:P

  9. #9
    Pio
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał cukier Zobacz post
    to po uj oglądasz focusa za 7500??:P
    Dla treningu pewnie

    Cukier bo człowiek chce wydać jak najmniej za dobre auto.Taka nasza natura-człowieka żeby zaoszczędzić
    Mariusz1984_katowice co do rdzy w tym modelu to norma(choć osobiście widziałem kilka dni temu 15 letni z małym purchelkiem na błotniku,chyba wyjątek).
    Cytat Napisał mariusz1984_katowice Zobacz post
    pomijając fakt braku ubezpieczenia
    Co do braku ubezpieczenia to Grzechu napisał że auto je ma w poście 6.
    Cytat Napisał mariusz1984_katowice Zobacz post
    Jeżeli włąściciel dba o wygląd samochodu to tak samo dba o jego sprawność techniczną.
    Tu bym się nie zgodził do końca.
    Ostatnio edytowane przez Pio ; 11-07-14 o 18:17

  10. #10
    mariusz1984_katowice
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pio Zobacz post
    Dla treningu pewnie

    Cukier bo człowiek chce wydać jak najmniej za dobre auto.Taka nasza natura-człowieka żeby zaoszczędzić
    Oglądam samochody tańsze bo:

    1) oryginalnie chciałęm kupić samochód max do 20 tyś zł - ale trudno jest znaleźć coś w dobrym stanie, więc postanowiłęm że powinienem zdecydować się na większy wydatek

    2) do 30 tyś zł chciałbym kupić samochód z przebiegiem ok: 130-160 tyś - co nie jest łatwe, - w ten cenie szukam Forda Mondeo w dobrym stanie, bez konieczności wkładu finansowego i z (opinia pewnie subiektywna) w miarę pewnego źródła. Jestem w stanie trochę dołożyć powyżej tą kwotę - może powinienem szukać trochę droższych ofert.

    3) wśrod tanszych samochodów rownież można znaleźć coś dobrego (widziałem co najmniej 3 interesujące samochody - sprzedały się w ciągu paru dni) - plus jest taki że jak sypnie się coś w nowoczesnym dieslu to naprawy portafią być drogie. Inna sprawa jest taka że pewne rzeczy są z definicji do wymiany po pewnym czasie - kupując starszy samochód po prostu ma się trochę pieniędzy na ewentualne naprawy.

    Chcę wydać kupić samochód którego cena jest adekwatna do rocznika i przebiegu, musi być w dobrym stanie - jak będzie to jestem w stanie zapłacić więcej.

    Mam nadzieję że wytłumaczyłem dlaczego, proszę więc użytkowników o nie doszukiwanie się się błędu w moim myśleniu, i nie komentowanie już tego.

    Na prawdę - wysłałem tego posta tylko po to żeby ktoś inny nie naciął się i nie tracił swojego czasu - nie myślałęm że wywiąże się taka dyskusja,

    Co do właściciela samochodu z oferty - na 100% parę dni temu nie miał ubezpieczenia, chociaż jak wcześniej twierdził przez telefon - jeździ z dziewczyną do Wrocławia co dwa weekendy tym samochodem.

    Mariusz

  11. #11
    mariusz1984_katowice
    Gość

    Domyślnie

    A jeszcze chciałem powiedzieć co do rdzy: mam 10 letniego Peugeota, zero rdzy - oprócz klapy zamiennika gdzie rdzewieje lekko rant.

    Z tego co mi wiadomo to Fordy i VW lubią rdzewieć - ale można te ubytki naprawiać, albo jeździć samochodem gdzie po prostu rdza coraz bardziej i na większym obszarze zjada karoserię.

    Zdarzają się egzemplarze gdzie tej rdzy jest na prawdę mało (lub zostało to pomalowane) - wiadomo że gdzieś pojawi się.

    Podsumowując: 10 letni samochód nie musi rdzewieć

  12. #12
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Mariusz - ale to Ford
    Podobnie jak Mazda to niestety MUSI rdzewieć
    Są marki, gdzie rdza po 15 latach NIE ISTNIEJE, ale akurat Ford do nich nie należy, w przeciwieństwie do Peugeota właśnie

  13. #13
    Banano78
    Gość

    Domyślnie

    Miałem takiego focusa tylko tdci, z rdzą w nim nie wygrasz, jak stuka zawieszenie z przodu to najczęsciej łączniki jak z tyłu to masz trochę większy wybór opcji. Dysponując budżetem 30 tys możesz kupić 4 takie sztuki i na pewno skompletujesz z nich jedną "igłę" a częsci zapasowych bedziesz miał na zaś.
    Też rozglądam się powoli za autem w budżecie ok 30 tys i nie widzę sensu aby tak mocno rozszerzać obszar poszukiwań (od 0 do 30) zaweź widełki od 25 do 30 a unikniesz wielu rozczarowań.
    I weż pod uwagę, że jak Focus i Mondeo mają lakierowane drzwi i klapy to nie oznacza kolizji

  14. #14
    amper124
    Gość

    Domyślnie

    TDCi 115 to zło.
    Przynajmniej tak wychodzi z opinii ludzi turlających się tym na FKP.
    Lepiej wziąć starego klunkra 90km na pompie, bez dwumasy, CR i turbo ze zmienną geo, zrobić wirusa i wyjdzie (mniej więcej) na jedno.
    W 115 łuszczy się pompa i opiłki zalepiają wtryski. Denso Fail.

    No i to co Kris już w sumie napisał.
    Szukasz auta za 30k, z przebiegiem do ~150k a oglądasz 12 letniego diesla ciąganego z de?
    Nie kapuje.

    Dziś z ciekawości oglądałem FFII FL 1.6tdci 90, 2008 z beneluksu z nalotem 140 (komisowym oczywiście), bo może będę mógł zamienić swoje tddi na coś świeższego.
    ~20k sobie waćpan sprzedający życzy - nie mówię gdzie i jak, żeby reklamy nie robić.
    Zostaje 10k na ogarnięcie.do.naprawdę.sensownego.stanu (hebel + zawias + wirus na 110-115 kucy + ******ły) wg twojego budżetu.

  15. #15
    Banano78
    Gość

    Domyślnie

    TDCI 100KM przez 170 kkm tylko dwumasa (nota bene jedna z najtańszych na rynku) i drobnica w zawieszeniu. Tak tylko eksplatacyjne rzeczy i drobnica w zawieszeniu. Auto kupione z niepotwierdzonym przebiegiem i po przejściach z F, plus moje małe co nie co. Tak więc nie ma co generalizować aczkoliwek rzeczywiście podobno 115a miała najgorsze opinie. Takie małe OT.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •