Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 20

Temat: wymieniaćsilnik / sprzedać auto handlarzowi

  1. #1
    admiralbar
    Gość

    Domyślnie wymieniaćsilnik / sprzedać auto handlarzowi

    Hej, przytrafiła mi się mało przyjemna historia. Rozleciała mi się turbina w aucie, opiłki poszły do silnika, są w misce i zakleiły prawie całkowicie smok. Rozwiązania są dwa mechanik zaleca wymienić silnik (koszt ok 4 tys), puścić auto do skupu - za ile nie wiem.
    Samochód to xsara picasso 1,6 hdi 2008r 110 tys przebiegu (mam nadzieję ) za auto zapłacono 20 tys w zeszłym roku.
    DZięki za góry za pomoc

  2. #2
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    A Ty co chciałbyś zrobić?

  3. #3
    admiralbar
    Gość

    Domyślnie

    Wymienilbym silnik i jezdzil dalej bo jestem/bylem zadowolony z tego auta. Tylko francuzy szybko traca na wartosci i raczej trudno je sprzedac. Za wymiane silnika licze z gorka 5 tys (nie wiem czy bedzie w ''nowym'' turbina czy trzeba wstawic nowa) to 1/4 wartosci auta, do tego dochodza inne nieprzewidziane naprawy. Ale z drugiej strony ile da mi handlarz - 10 tys ?

  4. #4
    Starszy użytkownik Avatar Remek
    Zarejestrowany
    sty 2013
    Skąd
    Gdańsk
    Postów
    930
    Podziękowano Thanks Given 
    304
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    No widzisz - sam sobie odpowiedziałeś na pytanie...
    Ja mam C4 GP z wymienionym silnikiem i osprzętem i jeżdżę. Auto zakupiłem już z wymienionym silnikiem i planuję je wymienić kiedy przegląd olejowy będzie stanowił więcej niż 20 % wartości auta

  5. #5
    admiralbar
    Gość

    Domyślnie

    Auto zakupiłem już z wymienionym silnikiem
    To te C4 GP od tradeluxa ? Tylko pewnie to bylo na gwarancji
    No wlasnie tyle ze ja bede musial taka ''inwestycje'' poczynic z wlasnej kieszeni. Czy moj pukus zagwarantuje mi bezproblemowa jazde to nie wiem. Wymiana silnika mnie nie przeraza. Kilku znajomych tez wymielilo silniki i jezdza, ale bardziej z musu bo wladowali $$ w auto.

  6. #6
    vlad
    Gość

    Domyślnie

    Pytanie, czy chcesz nadal tym autem jeździć, czy juz masz go dość. W sumie wydaje mi się, że tanio raczej kupiłeś jak na ten rocznik. Zobacz po ile chodzą teraz i spróbuj sie zorientować ile może być warte z uszkodzonym silnikiem. Moim zdaniem raczej więcej niż 10 tysięcy (jeśli całe działające silniki są jakoś tanio i łatwo dostępne). Będzie Ci łatwiej podjąć decyzję. Poza tym nie wszystko w Twoim silniku jest uszkodzone. Nieco części da się pewnie uzyskać sprawnych i sprzedać.

  7. #7
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    5tys za wymiane silnika?
    Praktycznie nowy goły silnik kupuję za 2-2,5tys zł (przebiegi do 15tys km maks.). Cały z osprzętem kosztuje 3,5-4tys zł
    Przekładka silnika 700-800zł, oleje, filtry ok. 350zł.
    Swój sprzedasz na części to odzyskasz z 500-700zł.
    Masz praktycznie nowe auto - ja bym tak zrobił

    Edit: skąd wiesz, że są opiłki? Poleciał wirnik do środka?
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  8. #8
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Zamosc/Lublin
    Postów
    408
    Podziękowano Thanks Given 
    55
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Ja też bym wymienił silnik i jeździł dalej. Przynajmniej będziesz wiedział co masz.

  9. #9
    admiralbar
    Gość

    Domyślnie

    Tradi a mógłbyś pomóc w załatwieniu takiego pewnego silnika bez FAP i 2 masy ?
    A teraz co się stało, turbina się zatarła, gdzieś zniknęła nakrętka od niej - napewno nie wypadła. Jak jechałem było przez chwilę buczenie, potem przestało - nie mogłem się zatrzymać od razu bo byłem akurat na moście. Prawdopodobnie nakrętka zmieliła się częściowo i opiłki wylądowały w misce. A powodem zatarcia turbo była nieszczelność jednego wtryskiwacza (poprzedni właściciel wymieniał go i widocznie trafił na takiego eksperta) i szlam ściekał do misko pięknie zalepiając przewód smarowania.

  10. #10
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Ale to może niekoniecznie jest silnik jednak cały do roboty.
    Mam wrażenie, że sam silnik będzie do uratowania, tylko musiałbyś trafić na dobrego mechanika.

  11. #11
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    dokładnie, pewnie nie zdejmowali nawet misy i taka diagnoza
    zawieź do dobrego mechanika!
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  12. #12
    admiralbar
    Gość

    Domyślnie

    A tu szanowne grono zaskocze. Panowie pracuja w serwisie peurota i cytryny i dodatkowo dorabiaja sobie we wlasnym warsztacie, widac ze znaja sie na robocie, trafilem do nich z polecenia. Za kazdym razem prosili zebym przyjechal, zobaczyl co jest grane ze nic nie naciagaja (niestety jestem za granica) porobili fotki.
    Miske zdjeli, jest pelna brokatu, sitko zapchane mazia, krzywki na walku rozrzadu (chyba wydechowym) juz zaczely sie scierac.
    Aha cena handlarza - od 6-7 tys do 11
    Czyli wymieniam silnik i jezdze az kola odpadna :P
    Pomozesz cos tradi z tym silnikiem ?
    Ostatnio edytowane przez admiralbar ; 11-07-14 o 17:46

  13. #13
    Banano78
    Gość

    Domyślnie

    Może wtrącę swoje trzy grosze do dyskusji. Przyłączam sie do opinii szanownego grona, że lepiej wymieniać silnik niż opychac auto handlarzowi. Możesz oczywiście prosić forumowiczów o pomoc w załatwieniu silnika czy częsci ale moim zdanie lepiej powierzyć to zadanie warsztatowi-mechanikom, którzy będą taką operację wykonywać. Biorą wówczas na siebie odpowiedzialność za wybór silnika w odpowiednim stanie a skoro są specami w PSA to nie powinni miec z tym problemu. Części/silników HDI do PSA jest dość spory wybór, prawie każdy daje gwarancje rozruchową, niektóre są jeszcze w autach więc i sprawdzenie łatwiejsze. Natomiast jak mówisz, że są oblatani w PSA to powinni miec też swoje dojścia. Może dopłacisz kilka stówek do tej operacji (ich%) ale będziesz miał spokój powinienes mieć jakąś gwarancję. Jak sprzedasz w cenie jaką podawałeś to musisz do "nowego" auta trochę dołożyć a przy niewielkiej odrobinie szczęścia możesz nabyć samochód w stanie obecnego tylko trochę podpicowany.

  14. #14
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,355
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    problem taki ze liczą sobie jakieś kosmiczne pieniądze za to i ja tez wolał bym poszukać sam silnika i zlecić jego podmianę,

  15. #15
    Banano78
    Gość

    Domyślnie

    Kwestia kosztów. Wiadomo, że spokój też kosztuje. Natomiast dgy mechanik coś spiep..y to nawet jak dałeś mu motor z najpewniejszego źródła będzia zwalał winę na defekt dostarczonej jednostki. I zaczyna sie przepychanka i dalsze koszty plus w gratisie stracony czas i nerwy. Pytanie jaka jest różnica w $ pomiędzy silnikiem zorganizowanym we własnym zakresie a kupionym przez warsztat? W pierwszym poście podano kwotę za przekladkę 5 tys (rozumiem, że chodzi o kompletny motor z sensownie małym przebiegiem wraz z wymianą i operacjami towarzyszącymi typu nowe płyny, filrty, paski itp) Jak za kompletną usługę kwota nie wydaje mi się przesadzona biorąc pod uwagę ceny przytoczone przez Tradeluxa. Nie siedzę głeboko we francuzach (wiem głupio brzmi ). Można też starać się ograniczyć koszty przekładając część osprzętu lub zostawić w rozliczeniu mechanikom.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •