Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Temat: Zakup drogiego auta sprowadzonego z Niemiec

  1. #1
    l2k2
    Gość

    Domyślnie Zakup drogiego auta sprowadzonego z Niemiec

    Witam.
    Szukam auta do użytku prywatnego i mogę przeznaczyć ok. 200 tys. zł, może być max 1 -2 letnie. Od razu napiszę, że nie mam też dużego doświadczenia w kupowaniu używanych i poza ASO, dlatego mam spore wątpliwości.
    Zainteresowało mnie auto od tego/ sprzedawcy.
    W KRSie firma istnieje od 11.10.2013 r. (na stronie piszą od 17 latach doświadczenia w sprzedaży). Z tego co rozmawiałem, auta są sprowadzane z Niemiec przez ich dostawcę jako pojazdy specjalne a następnie przed rejestracją w Polsce jest zmieniana klasyfikacja na osobowy. Każde ich auto zarejestrowane jest w Polsce, sprzedający jest właścicielem - auta stanowią majątek firmy. Przy sprzedaży wystawia pełną FV 23%.

    Czy jest szansa w takim wypadku na jakiś wałek z VATem, akcyzą? Poza sprawdzeniem legalności pochodzenia auta na komisariacie (wydają jakieś zaświadczenia o sprawdzeniu?), należało by coś jeszcze pod względem formalnym tu zrobić?

    Przed zakupem oczywiście wizyta na sprawdzenie w ASO.

  2. #2
    dremp
    Gość

    Domyślnie

    Nie wiem czy ten proceder dalej ma miejsce ale na drogich autach sciagali je jako pomoce drogowe.

    O czym bylo dosc glosno, pelna FVAT wyklucza przekret na VAT wiec tu mozesz byc spokojny

  3. #3
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Faktura VAT wyklucza przekręt na VAT, ale nie wyklucza przekrętu na akcyzie, który tu niewątpliwie istnieje.
    Stąpasz po cienkim lodzie kolego.

  4. #4
    l2k2
    Gość

    Domyślnie

    Rozumiem, że może wjechać do kraju jako pojazd specjalny -> pomoc drogowa = bez akcyzy.
    Jeśli w karcie pojazdu przed zakupem pojazd jest zakwalifikowany jako osobowy, dalej jest szansa na wałek z akcyzą?
    Kiedy auto jest przekwalifikowane na osobowy? Zmiana przeznaczenia powinna być chyba widoczna w karcie pojazdu?

    Pytam, żeby nie wejść na minę. Jeśli będę miał jakiekolwiek wątpliwości, to pewnie nogi znowu pokierują do salonu. Nie będę w żadnym wypadku ryzykował.

  5. #5
    dremp
    Gość

    Domyślnie

    Ja proponowalbym przy zakupie takiego samochodu po prostu zakup 1-2 letniej polskiej salonowki.

    I sprawdzil ja w serwisie.

    Najlepszy sposob, nie ma powodu w pchanie sie w samochody sprowadzane majac taki budzet.

  6. #6
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Wiesz co, trudne pytanie.

    Służba Celna zwalcza proceder związany z unikaniem obowiązku płacenia podatku akcyzowego od sprowadzanych z Unii Europejskiej, aut osobowych głównie drogich aut sportowych i luksusowych, które nieuczciwi importerzy rejestrują jako samochody ciężarowe lub specjalne (np. pomoc drogowa).

    Nieuczciwi importerzy, chcący ominąć zapłatę podatku akcyzowego, czy podatku VAT od nowych aut osobowych, zakupionych za granicą, w samochodach luksusowych marek takich jak np. Audi A6/A8, Porsche czy Ferrari, montowali. haki do holowania, boki oklejali żółtą taśmą z napisem „pomoc drogowa", wykonywali badania techniczne za granicą, potwierdzające przekwalifikowanie aut, i rejestrowali je w Polsce jako np. samochód specjalny - pomoc drogowa. Zakup rzeczywistego samochodu ciężarowego lub samochodu specjalnego, jakim jest pomoc drogowa, nie podlega podatkowi akcyzowemu.

    Następnie *****ci podatkowi demontowali oznaki przekwalifikowania samochodów na ciężarowy lub specjalny i wykorzystywali je jako samochody osobowe. Na takim ******wie skarb państwa tracił, w zależności od marki - od kilkudziesięciu nawet do kilkuset tysięcy złotych, w przypadku aut luksusowych.

    Służba Celna identyfikuje i zwalcza ten proceder, czego przykładem są postępowania prowadzone przez Izbę Celną w Olsztynie.

    Przykłady;

    1. Porsche Cayenne Turbo:
    rok produkcji: 2010
    pojemność silnika: 4,8 l., wartość samochodu 465 tys. zł
    zarejestrowany jako ciężarowy
    uszczuplenie podatkowe 86 tys. zł
    wyposażenie pojazdu: m.in. skórzana tapicerka całego pojazdu, elektrycznie
    regulowane siedzenia, automatyczna dwustrefowa klimatyzacja, system nawigacji
    satelitarnej.

    Wojewódzki Sąd Administracyjny w Olsztynie wyrokiem z dnia 09 listopada 2011 r. potwierdził prawidłowość postępowania organów celnych.


    2. Audi A8:
    rok produkcji: 2010
    pojemność silnika: 4,2 l. wartość samochodu 274 tys. zł
    zarejestrowany jako pomoc drogowa
    uszczuplenie podatkowe 51 tys. zł
    Wyposażenie pojazdu stanowiła m.in. skórzana tapicerka siedzeń oraz drewniane
    elementy kokpitu, elektrycznie regulowane siedzenia, automatyczna dwustrefowa
    klimatyzacja, automatyczna skrzynia biegów. Dodatkowo w bagażniku pojazdu
    znajdował się przenośny zestaw narzędzi, magnetyczne taśmy z napisem „pomoc
    drogowa", żółty sygnał błyskowy, linkę holowniczą i składany hol sztywny.

    Importer, uznając prawidłowość postępowania organu celnego, zrezygnował z dochodzenia racji przed sądem administracyjnym.

  7. #7
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Kolego l2k2 - nie oceniam tego konkretnego sprzedającego (nie znam, nie wiem więc nie będę wymyślał) ale powiem Ci inaczej. Mając do wydania 45-50 tysięcy euro na Twoim miejscu zapomniałbym o szukaniu auta w Polsce. Jeśli się nie bardzo znasz - masz prawo, po to jest forum żeby zapytać, to radziłbym tylko i wyłącznie szukać w Niemczech. Wstępnie po linku z pierwszego postu zakładam, że szukasz czegoś z wielkiej trójki z Niemiec. Wejdź sobie np. na www.mobile.de wpisujesz Audi, BMW, Mercedes i patrzysz na te z Audi Gebrauchtwagen Plus, BMW Premium Selection albo jakaś młoda gwiazdka czyli Junge Sterne Szukaj z dopiskiem unfallfrei i będziesz zadowolony. Nie paprz się w szeroko rozumianym, polskim śmietniku bo zgaduję że nie tego oczekujesz. Powodzenia w poszukiwaniach, to musi być zaje***cie fajny dzień kiedy wydasz na auto dwie duże stówki
    Ostatnio edytowane przez Jakoob ; 10-07-14 o 12:57
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  8. #8
    pawel_tzk
    Gość

    Domyślnie

    Teoretycznie Jakoobie masz rację, tylko trzeba jeszcze wziąć pod uwagę wspomnianą wyżej akcyzę, która od kwoty którą założyciel tematu chce przeznaczyć na auto, w wielkości 18,6 % będzie niezłym zastrzykiem gotówki dla naszego umiłowanego aparatu.

    Dremp może mieć tu sporo racji proponując szukanie w rejonie aut z polskiej sieci dealerskiej. Wbrew pozorom jest w czym przebierać.

  9. #9
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziękowano Thanks Given 
    284
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Dremp może mieć tu sporo racji proponując szukanie w rejonie aut z polskiej sieci dealerskiej. Wbrew pozorom jest w czym przebierać.
    dokładnie, ew. pomyśleć o aucie fabrycznie nowym, bo Premium Selection w De itp. + w przypadku aut >2,0 akcyza 18,6% sprawia, że niewiele drożej kupisz FABRYCZNIE nowe auto w PL z rabatem flotowym, który często oscyluje wokół 12-15% ceny katalogowej dowolnej konfiguracji.

  10. #10
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawel_tzk Zobacz post
    Teoretycznie Jakoobie masz rację, tylko trzeba jeszcze wziąć pod uwagę wspomnianą wyżej akcyzę, która od kwoty którą założyciel tematu chce przeznaczyć na auto, w wielkości 18,6 % będzie niezłym zastrzykiem gotówki dla naszego umiłowanego aparatu.

    Dremp może mieć tu sporo racji proponując szukanie w rejonie aut z polskiej sieci dealerskiej. Wbrew pozorom jest w czym przebierać.
    Zgoda, z tym że autor zapytania patrzył początkowo na sprowadzone więc tylko kwestia tak naprawdę kto tą akcyzę zapłaci. Ja uderzyłbym od razu za Odrę omijając szerokim łukiem wszystko co Poland edition. Czemu? Żeby za moment nie było tego całego bełkotu, że auto niby z ASO a jednak z komisu, który dzierżawi od nich teren i wszystkiego co "Polak potrafi".

    Co do fabrycznie nowego - w tej cenie da się znaleźć w PL stojące w salonie "od ręki" Audi A6, BMW 5, Merca E. Za mało jednak wiemy jak to ma być wyposażone, jaki konkretnie silnik itd. bo do 200 000zł max wersje to jednak nie będą. Powie coś więcej to będziemy myśleć
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  11. #11
    dremp
    Gość

    Domyślnie

    A tam nie przesadzaj, sprawdzasz sobie premium select jak juz chcesz a jak nie to tylko te z polski zadne komisy prywatne/poleasingowe ktos zamortyzowal i sprzedaje.

    Ja tak kupilem lage i jest git. Troche dorzej wychodza ale bez neispodzianek

  12. #12
    l2k2
    Gość

    Domyślnie

    Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
    Rozglądałem się oczywiście też po sieci dealerskiej (Audi, BMW), można coś wybrać ale decyzja nie jest taka oczywista. Każdy swój pieniądz szanuje.
    Można kupić np. Audi A6 3.0 TDI quattro 2013 z Audi Select Plus za ok. 210-220 tys. zł lub BMW 530d x-drive 2013 (przed liftingiem) z BMW Premium Selection w podobnej cenie.
    Sprzedawca z tematu za 230-260 tys. ma BMW 730d (to już jakby nie było inna klasa auta), Audi A6 ok. 185 tys. zł, więc się zastanawiam co tu zrobić, żeby nie przepłacić a jednocześnie nie wejść na własne życzenie na minę..
    Przejadę się jutro do Izby Celnej zapytać jak wygląda sprawa akcyzy na auto sprowadzone, które wcześniej było pojazdem specjalnym i jakich formalności należy dopełnić, gdy się zmienia przeznaczenie na osobowe, a potem skonfrontuję to z tym co mi powie sprzedawca.
    Jak dobrze rozumiem, powinna być w takim wypadu opłacona akcyza i zmiana powinna też być odnotowana w wydanej karcie pojazdu.
    Wyjazdy do Niemiec po auto to już nie te lata drodzy Panowie.
    Ostatnio edytowane przez l2k2 ; 10-07-14 o 18:14

  13. #13
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziękowano Thanks Given 
    284
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    http://www.e-clo.pl/ZEFIR/ezefir/app/CheckCar

    ta strona pozwala sprawdzić, czy została opłacona akcyza, niemniej nie ma nic nt. jej wysokości


    E: sprawdziłem, w przypadku ciężarówek, od których nie ma obowiązku płacenia akcyzy jest komunikat o braku zapłaty podatku akcyzowego, w przypadku samochodów osobowych jest informacja o zapłaconej akcyzie, więc działa to poprawnie.
    Jeśli wbijesz VIN interesującego Cię samochodu i będzie on w bazie na pewno nie został sprowadzony jako ciężarówka, pomoc drogowa itd
    Ostatnio edytowane przez Lukas.s ; 10-07-14 o 18:35

  14. #14
    dremp
    Gość

    Domyślnie

    Na Raiffeisen leasing jest BMW 7 za 250 sprawdź sobie może ci podejdzie

  15. #15
    dremp
    Gość

    Domyślnie

    http://raiffeisen-leasing.otomoto.pl...C33681933.html

    Poprosic o dekre obejrzec ponegocjowac i kupic jak pasuje

    mam nadzieje ze modowie mnie za to nie stluka

    nie polecam tego auta bo go nie znam ale uwazam ze mozna sie nad nim pochylic

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •