Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 24

Temat: Polskie tablice tymczasowe za granicą?

  1. #1
    krzychoo
    Gość

    Domyślnie Polskie tablice tymczasowe za granicą?

    Panowie i Panie,
    jest taka kwestia: trzeba przywieźć samochód kupiony we Włoszech. Jak wiadomo, załatwianie włoskich tablic wywozowych jest a) drogie b) trwa długo. Laweta z Sycylii też się raczej nie kalkuluje.
    Dokumenty samochodu są już w Polsce. I teraz pytanie, czy po opłaceniu akcyzy i reszty rzeczy, można wyrobić tymczasowe, czerwone blachy i z nimi w plecaku jechać po samochód?
    Art 74 ust 2 PORD mówi, że tymczasowej rejestracji dokonuje się na wniosek właściciela pojazdu - w celu umożliwienia:
    a) wywozu pojazdu za granicę,
    b) przejazdu pojazdu z miejsca jego zakupu lub odbioru na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej,
    c) przejazdu pojazdu związanego z koniecznością dokonania jego badania technicznego lub naprawy
    W tym przypadku jest to pół na pół sytuacja opisana w pkt b) i c), z tym, że pkt b) ma brzydkie zastrzeżenie "na terytorium RP". No i teraz pytanie, czy w takiej sytuacji wpisują do tymczasowego pozwolenia ograniczenie do terytorium RP? Ćwiczył ktoś taki manewr?

  2. #2
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    WK musi ci uhonorować zagraniczny przegląd żeby taka akcja wypaliła. Poza tym, nie wiem jak z honorowaniem naszych czerwonych tablic za granicą?
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  3. #3
    krzychoo
    Gość

    Domyślnie

    Przy tymczasowych też musi? Wydawało mi się, że tymczasowe czerwone są właśnie dla aut bez przeglądu. Jeśli uhonorowaliby przegląd to w ogóle nie ma tematu, bo się wyjedzie ze stałymi blachami i miękkim dowodem, a tak to wiem, że można. Ale nie wiem do kiedy rzeczony samochód ma przegląd i czy włoskie badanie techniczne u nas przechodzi (sądzę, że tak, ale pewny nie jestem).
    Co do honorowania tablic, to właśnie o to m.in. pytam. Skoro jednak zgodnie z PORD jednym z ich celów jest wywóz auta za granicę, to zakładam, że jednak są honorowane.

  4. #4
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziękowano Thanks Given 
    284
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    dostaniesz spokojnie te tablice bez przeglądu, bo one są m.in. po to żeby taki przegląd zrobić. Niemniej jesteś pewien, że laweta nie wyjdzie taniej?

  5. #5
    krzychoo
    Gość

    Domyślnie

    Niż Ryanair na Sycylię i powrót samochodem z silnikiem 1.3? Na pewno nie taniej. :-)

  6. #6
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Dolicz sobie na autostrady z jakieś 150-180€
    Do tego paliwo niech spali 6-7l/100km to przy 2-2,5tys km wychodzi z 1k na samo paliwo.
    Jakiś nocleg po drodze, bilet tam itd.
    Jak podliczysz to wyjdzie sporo, a podejrzewam, że za 3k PLN ogarniesz transport przez firmę spedycyjną.
    Do tego spore zmęczenie. Nie wiem czy jest sens kombinować.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  7. #7
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Trzymam kciuki ale mam wrażenie, że tak brawurowa interpretacja zapisu "wydawane są na dojazd na przegląd techniczny" może w Polsce powiatowej nie przejść.
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  8. #8
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Marcin - w Polsce tylko tak można jechać, pytanie czy można tak jechać przez Szwajcarię, Austrię, Czechy, Włochy?

  9. #9
    krzychoo
    Gość

    Domyślnie

    Niewątpliwie nie będzie to tanie, ale przygoda jest bezcenna. ;-) Laweta w obie strony wyjdzie na pewno nie taniej, bo spali więcej, za autostrady też będzie trzeba zapłacić, nocleg podobnie, itp. Z resztą - to nie o mój wóz chodzi, ja się prawdopodobnie wybiorę tylko dla funu i jako kierowca backupowy. No i może wóz będzie zatankowany chociaż trochę. ;-)
    W dalszym ciągu jednak szukam potwierdzenia, czy ktoś robił taki manewr z czerwonymi blaszkami.

  10. #10
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziękowano Thanks Given 
    284
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    wydawane są na dojazd na przegląd techniczny" może w Polsce powiatowej nie przejść.
    jak się nie pochwali, że auto jest we Włoszech(w domyśle skoro zapłacił akcyzę auto przekroczyło granicę RP), a będzie miał ogarnięty recykling, akcyzę, VAT24, tłumaczenia to muszą mu zarejestrować czasowo w PL.
    Dochodzi kwestia tego co pisał Kris75 (ale imo nie powinno być z tym problemu) i tego co pisał tradelux (nie opłaca się jechać na kołach)

  11. #11
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Nie, żebyś Ty jechał lawetą tylko zlecić to firmie. Oni jednak auta nie wiozą tylko rozkładają koszta...
    Z Rzymu dla przykładu mam transport za 2k netto z ubezpieczeniem
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  12. #12
    krzychoo
    Gość

    Domyślnie

    Przede wszystkim jest to kwestia tego, co pisał Kris75.
    Kwestia opłacalności to osobna sprawa, a jak Wam w ogóle powiem o jakie auto chodzi, to uznacie wszelkie osoby zaangażowane w przedsięwzięcie (w tym mnie) za totalnych poj*.*ów. ;-)
    Tradelux - czyli w przypadku Sycylii można się spodziewać jakichś 3-kzł netto, co dla osoby fizycznej oznacza w praktyce ponad 3,5. Z resztą nie w tym rzecz - właściciel auta chce przyjechać na kołach, odradzał mu nie będę, skoro ma taką fanaberię. Pomyślcie o tym trochę jak o krótkim urlopie we Włoszech. ;-)

  13. #13
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Lol - osobiście myślę, że to męczarnia i przy obecnych kosztach praktycznie nieopłacalne, a trochę po Europie samochodami pojeździłem
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  14. #14
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    ....W sumie gdyby nasze matołki urzędowe dobrze to rozegrały to kilka milionów rocznie mogłoby do budżetu wpaść. Zamiast kupować niemieckie zjazdówki handlarze kupowaliby polskie tymczasowe.

    Łukasz weź pod uwagę, że chłopaki tego nie robią zawodowo a chodzi bardziej o wycieczkę krajoznawczą. 1.3 to pewnie jakieś w bokserze z Lombardii cudo??
    Ostatnio edytowane przez takietam ; 08-07-14 o 13:16 Powód: pierdoły wypisuję
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  15. #15
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Dochodzi jeszcze kwestia ubezpieczenia czy w razie w będzie honorować wypadek zagranicą i ubezpieczenie z takiej polisy...
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •