Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Odbiór auta po naprawie blacharsko- lakierniczej

  1. #1
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    paź 2011
    Skąd
    Warszawa i okolice
    Postów
    352
    Podziękowano Thanks Given 
    26
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie Odbiór auta po naprawie blacharsko- lakierniczej

    Niestety o moje auto zaczepiła skręcająca ciężarówka. Do wymiany mam wszystko od prawego lusterka po tylny błotnik i zderzak
    Naprawiam ze swojego AC z regresem na OC sprawcy ale pytanie mam w totalnie innej kwestii.

    Mianowicie auto będzie naprawiane w ASO mojej marki, ale jak wiemy tam też pracują ludzie i zdarzają im się gorsze dni. Czy w momencie odbioru auta po naprawie (wymiana i lakierowanie 4 elementów) warto mieć ze sobą kogoś, kto oceni jakość naprawy, jakość położonego lakieru itp.? Czy po takiej naprawie ASO powinno mi oddać uszkodzone części? 2x drzwi, lusterko, zderzak, lampa, felga i pewnie cała masa pierdół? Jak mieć pewność, że faktycznie to wymienili, a nie nawalili wiadra szpachli?

    Doradźcie pls jak się ustrzec partactwa i wkur%^&* przy każdym późniejszym spojrzeniu na auto.

    z góry dzięki za porady,
    MarcinS

  2. #2
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Oglądasz czy to się trzyma kupy, czy szczeliny do siebie pasują jak po drugiej stronie. Patrzysz pod światło czy nie zostawili firany - zacieku/ów na lakierze. Odbierasz auto wyłącznie w dzień i nim odjedziesz patrzysz przy naturalnym świetle jak to wygląda. Oprócz tego sprawdzasz wszystkie elektryczno-elektroniczne pierdółki typu czy lusterko się ustawia, czy szyba się otwiera i zamyka jak powinna, czy działa opuszczanie wiązki światła przedniej lampy/poziomowanie ksenonów, czy pryska na nie płyn jeśli masz mycie lamp itp.

    Co do części zazwyczaj idą na śmietnik ale w sumie jak masz coś połamane np. lampę to się zorientujesz czy jest nowa. Jak nie masz o tym bladego pojęcia to weź kogoś doświadczonego tylko nie róbcie tam scen - wiesz o co chodzi..., może akurat po drugiej stronie będzie siedział normalny, życzliwy człowiek.
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  3. #3
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    No to bardzo prosta sprawa, jak lakier jest czysty szukasz pod światło niedoskonałości, szukasz wzorków pod lakierem, jeśli chcesz wiedzieć jak grubo nawalili tylko mierniki prawdę ci powie
    Zaryzykować możesz z takim typu AT500 za 20zł da ci już odpowiedź co jest grane.

    To tak w skrócie

  4. #4
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Tak, "stare" części są twoje i upomnij się już przy oddawaniu auta. Nie musisz mieć nikogo przy odbiorze, robota jak każda inna, podlega reklamacji. Pewnie dostaniesz min. rok gwarancji na robotę. Jak potem coś pójdzie nie tak, to zostaje ci reklamacja, reklamacja... a jak to nie pomoże, to rzeczoznawca, naprawa w innym warsztacie itd.
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  5. #5
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    paź 2011
    Skąd
    Warszawa i okolice
    Postów
    352
    Podziękowano Thanks Given 
    26
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    OK, dzięki wielkie Panowie! Miernik akurat posiadam, więc wszystko poza el. plastikowymi posprawdzam na pewno. Opinię o zakładzie naprawczym zapewne wrzucę do stosownego działu po odbiorze auta. Póki co walka z naszą polską specjalnością- papierologia

    Raz jeszcze wielkie thx!

    Marcin S

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •