Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Van Ford Galaxy/Chrysler (Grand) Voyager rocznik 2008 za 40000 zł na Pb. miasto > 50%

  1. #1
    Senior Tigr
    Gość

    Domyślnie Van Ford Galaxy/Chrysler (Grand) Voyager rocznik 2008 za 40000 zł na Pb. miasto > 50%

    Jakie auto kupić pow. 30k
    Rodzaj
    Van
    Preferowana marka
    Ford Galaxy/Chrysler (Grand) Voyager
    Budżet na zakup auta:
    40000
    Preferowany rok produkcji:
    2008
    Silnik (pojemność i liczba KM)
    -
    Preferowany rodzaj paliwa:
    Pb
    Planowany roczny przebieg:
    10000
    Segment/typ/wielkość auta:
    7-osobowe
    Charakter użytkowania :
    miasto > 50%
    Ilość pasażerów, bagażu:
    5 osób regularnie, 6/7 okazjonalnie (liczone z kierowcą)
    Pochodzenie auta (rynek krajowy/import):
    -
    Czego przede wszystkim wymagam od auta:
    Mamy trójkę dzieci - jedno 8 lat i roczne bliźniaki. Nie mieliśmy wcześniej samochodu, ale po narodzinach maluchów zdecydowaliśmy że musimy coś kupić jak tylko zdam na prawo jazdy (co, mam nadzieję, nastąpi niebawem).
    Samochód ma dać nam wygodna możliwość podróżowania całą rodziną (5 osób, ale też okazjonalnie z 1-2 dodatkowymi pasażerami) - wyjazdy urlopowe, weekendowe i świąteczne, ale też prawdopodobnie będzie używany na co dzień w mieście, np. do zawożenia maluchów do żłobku. Z wstępnego szacowania wychodzi mi lekka przewaga jazdy w mieście nad trasą.
    Od samochodu przede wszystkim wymagamy bezpieczeństwa, a także wygody dla pasażerów i kierowcy. Nieużywane fotele wolimy mieć składane do podłogi, a miejsca dla dzieci powinny być pełnowymiarowymi fotelami z uwagi na potrzebę zamocowania fotelików.
    Z uwagi na to że będę świeżo upieczonym kierowcą, przydatne wydają się różne systemy wspierające - tempomat na trasy, czujniki parkowania w mieście i chyba też automatyczna skrzynia (bo za cholerę nie mogę na jazdach osiągnąć każdorazowej płynnej zmiany biegów na skrzyni manualnej). Chcielibyśmy też aby nawet przy postawionych wszystkich 7 fotelach do bagażnika mieściłby się złożony wózek bliźniaków.
    Wstępnie wybraliśmy dwa modele które najbardziej spełniają nasze oczekiwania: Ford Galaxy Mk3 oraz Chrysler (Grand) Voyager. Chciałbym prosić waszej opinii przede wszystkich o tych dwóch modelach, ale też o innych jeśli uważacie że byłyby lepsze na opisane powyżej nasze potrzeby.
    Ostatnio edytowane przez Senior Tigr ; 03-07-14 o 17:36

  2. #2
    Starszy użytkownik Avatar Remek
    Zarejestrowany
    sty 2013
    Skąd
    Gdańsk
    Postów
    930
    Podziękowano Thanks Given 
    304
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    W tym budżecie kolega poluje na S-Maxa, ale przeważają diesle na fakturę Vat-marżę...

    Z moich doświadczeń - pomyśl nad C4 Grand Picasso. Mam takiego od ponad roku i z miejscem nie mam problemu. Z tyłu masz 3 niezależne fotele. Wczoraj wieźliśmy z żoną trójkę dzieci(każde w foteliku) i nie było problemu z montażem/miejscem. Łatwiej o diesla niż benzynę, a kilka ostatnich C4 GP wrzuconych do oceny okazało się być poleasingami. Swoje auto opisałem tutaj.

    Odradzam Zafirę - za mało miejsca jeśli chcesz wrzucić 3 foteliki.

  3. #3
    Znawca tematu Avatar czeslaw555
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    POLSKA
    Postów
    3,421
    Podziękowano Thanks Given 
    123
    Podziękowano Thanks Received 
    4
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Chrysler (Grand) Voyager.... z wymienionych tutaj aut, ten jest najbardziej psujący się
    Pozdrawiam

  4. #4
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Jeśli to ma byc pierwszy samochód to ja tam zawszę proponuje aby se zakupi jakiegoś "grata" na rok-dwa, nauczyc się poruszac po drogach, obsługi tegoz auta, roznych za i przeciw calej motoryzacji, nie szkoda go obic, a jesli juz szukasz auta za cztery dychy na dzien dobry to chyba s-max bedzie w tym budzecie the best
    "rozczarowanie kiepską jakością zakupionego pojazdu zawsze jest silniejsze od radości z jego niskiej ceny"

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •