Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 1 do 15 z 44

Temat: Jak prawid³owo u¿ywaæ testerów grubo¶ci lakieru??

  1. #1
    Mark86
    Go¶æ

    Question Jak prawid³owo u¿ywaæ testerów grubo¶ci lakieru??

    Witam serdecznie, otó¿ posiadam dwa testery:
    - dynamometryczno-magnetyczny Bit 3003
    - oraz elektroniczny Prodigi-tech GL-2B

    Chcia³bym siê dowiedzieæ jak prawid³owo pos³ugiwaæ siê nimi? Obecnie æwiczê na Skodzie Felicji od nowo¶ci u nas, oczywi¶cie bezwypadkowa. O ile sprawa z testerem magnetycznym jest o tyle prosta ¿e zawsze magnes odrywa sie na zielonej skali czyli potwierdza ¿e lakier fabryczny to z testerem elektronicznym sprawa wygl±da zupe³nie inaczej. Otó¿ s± bardzo du¿e rozbie¿no¶ci na ca³ym samochodzie ale zawsze w zakresie 80 - 160 um. S±dzi³em ¿e ca³y samochód bêdzie mia³ jednakow± warstwê lakieru a tu wychodz± takie cuda ¿e maska i dach 80um a reszta 100-160 um. Gdzie bym nie przy³o¿y³ to wynik zawsze inny,odczyty z jednego elementu mog± ró¿niæ siê a¿ o 50um. Tester oczywi¶cie jest wyzerowany i pos³uguje siê zgodnie z instrukcj± która niestety jest sk±pa. Nied³ugo bêdê zamierza³ kupiæ samochód wiêc chcia³bym sie dowiedzieæ jak skutecznie te mierniki wykorzystaæ, wiadomo ¿e szpachle to nawet najprostszym miernikiem mo¿na znale¼æ ale ja po prostu chce kupiæ samochód z fabrycznym lakierowaniu i z t± my¶l± kupi³em miernik elektroniczny. Liczê za bardziej do¶wiadczeni u¿ytkownicy podziel± siê spostrze¿eniami typu: od czego zacz±æ pomiar, strategiczne punkty na karoserii czy ilo¶æ pomiarów na jednym samochodzie.

    Pozdrawiam serdecznie

  2. #2
    Lucas
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Proponujê przeczytaæ instrukcjê obs³ugi do³±czon± do ka¿dego miernika :-)

  3. #3
    Mark86
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Gdyby by³o to w instrukcji to bym o tym nie pisa³ to chyba oczywiste. Instrukcja w tym wypadku dotyczy g³ownie poruszania siê po menu urz±dzenia i opisu warunków gwarancji...

  4. #4
    Lucas
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    W przypadku tego drugiego tu jest opis producenta: http://prodig-tech.pl/allegro/GL2B.pdf To mo¿e siê przydaæ.

  5. #5
    Mark86
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Cytat Napisa³ Lucas Zobacz post
    W przypadku tego drugiego tu jest opis producenta: http://prodig-tech.pl/allegro/GL2B.pdf To mo¿e siê przydaæ.
    Nie do koñca mnie rozumiecie, wiem jak obs³ugiwaæ ten miernik, problem le¿y w tym aby pos³ugiwaæ siê nim skutecznie! Jakie elementy sprawdzaæ, jakie maksymalne mog± byæ rozbie¿no¶ci grubo¶ci lakieru na ca³ym samochodzie,co jak± odleg³o¶æ dokonywaæ pomiarów, w których miejscach fabrycznie pow³oka mo¿e byæ cieñsza/grubsza itd

  6. #6
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Sk±d
    £ód¼ - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziêkowano Thanks Given 
    1,084
    Podziêkowano Thanks Received 
    3
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    18

    Domy¶lnie

    -Mark86- spokojnie ...poczekaj ..napewno kto¶ z inspektorów Ci odpisze i podpowie .....wiem o co Ci chodzi bo sam mam tak± instrukcjê obs³ugi ...na starym Forum koledzy kiedy¶ bardzo obrazowo to opisali i napewno zrobi± to jeszcze raz
    -Lukas- ...a umiesz ugotowaæ po¿±dnie jajka na miêkko??? .....wiesz ...mo¿e te¿ kiedy¶ bêdziesz potrzebowa³ jakiej¶ bardziej obrazowej podpowiedzi ....a sama instrukcja Ci nie pomo¿e .

  7. #7
    Raf
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Witaj.

    Mia³em identyczn± sytuacjê w pomiarach grubo¶ci lakieru. Bardziej dok³adne czujniki - takie jak Twoj, potrafi± wykryæ ró¿nicê w grubo¶ci, w fabrycznie na³o¿onym lakierze. Nie podam Ci teraz ¿adnych zakresów tych warto¶ci - bo nie chcê namieszaæ, ale zdecydowanie inna grubo¶æ jest na elementach zewnetrznych, a inna na np. s³upkach. Na np. s³upkach mo¿e byæ ta warstwa zdecydowanie cieñsza (o ile pamietam 40um). Powtórne malowanie to (znów o ile dobrze pamietam) ponad 160um-180 um).
    Pozdrawiam

  8. #8
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    pa¼ 2010
    Sk±d
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziêkowano Thanks Given 
    91
    Podziêkowano Thanks Received 
    5
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    19

    Domy¶lnie

    Grubo¶æ fabrycznej pow³oki zale¿y od stosowanej techniki lakierowania w fabryce, od procesów technologicznych oraz od samego producenta.
    Niektóre marki samochodów wypuszczaj± samochody z pow³ok± lakiernicz± o grubo¶ci nawet powy¿ej 200um.
    Inne marki dopuszczaj± powtórne przemalowanie elementu itd.
    Najmniejsze grubo¶ci pow³oki lakierniczej s± na samochodach.:
    - japoñskich
    - Opel (Astra, Corsa)
    - Ford (Fiesta, Focus, Ka)
    itp.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  9. #9
    Starszy u¿ytkownik Avatar liliotom
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Sk±d
    Zachodniopomorskie
    Postów
    209
    Podziêkowano Thanks Given 
    104
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    14

    Domy¶lnie

    Nie wiem czy dobrze zrozumia³em ale Mark86 chyba chodzi o ten fajny opis z poprzedniego forum jak symetrycznie porównujemy grubo¶ci lakieru poszczególnych elementów prawej i lewej strony auta. Ale na inspekcji lub sprawdzeniu auta nie mo¿esz tylko polegaæ na mierniku. Jak autko jest lakierowane to zobaczysz pewne wskazówki od razu nie u¿ywaj±c miernika i bêdziesz wiedzia³ na 100 % ¿e by³ pry¶niêty. Miernik tylko potwierdzi twoje spostrze¿enia.
    Ostatnio edytowane przez liliotom ; 02-10-10 o 21:25
    Wszystkie spostrze¿enia to tylko sugestie, mog±ce nie mieæ potwierdzenia w rzeczywisto¶ci Ten siê nie myli kto nic nie robi
    _________________________

  10. #10
    Mark86
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Ja niestety za pó¼no dowiedzia³em siê o poprzednim forum - by³o ju¿ wtedy nieaktywne. Staram siê du¿o czytaæ ¿eby unikn±æ wpadki przy kupnie, oczy otwar³em dziêki tylik.motogrono.pl jest tam sporo bezcennych informacji. Wiem ¿e nie mogê polegaæ tylko na mierniku, go³ym okiem mo¿na równie¿ du¿o dostrzec, zw³aszcza spasowanie elementów, jednak za miernik trochê zap³aci³em i chcia³bym mieæ z niego jaki¶ po¿ytek
    Ostatnio edytowane przez Mark86 ; 02-10-10 o 22:00

  11. #11
    Starszy u¿ytkownik Avatar liliotom
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Sk±d
    Zachodniopomorskie
    Postów
    209
    Podziêkowano Thanks Given 
    104
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    14

    Domy¶lnie

    Miernik bêdzie twoim potwierdzeniem spostrze¿eñ jak pisa³em wcze¶niej. Ogl±daj sprê¿yny amorków (du¿o przypadków lakierowania), amorki - du¿o ma ¶lady lakierowania, elementy z tworzywa sztucznego delikatnie s± mu¶niête lakierem przewa¿nie. Ogl±daj - macaj du¿o - szperaj !!!! Ostatnio jak ogl±da³em auto kole¶ tak siê zagalopowa³ w lakierowaniu, ¿e polakierowa³ troszeczku wycieraczki hihi
    Ogólnie aby nabraæ wprawy w oglêdzinach (pos³ugiwanie siê miernikiem lakieru) powiniene¶ parê razy zrobiæ to z kim¶ kto ju¿ ma tzw. do¶wiadczenie. Je¿eli chcesz wszystko opieraæ tylko na mierniku to b³±d !!! Tzw. badanie ograno-leptyczne jako pierwsze da na pewno lepsze efekty ni¿ od razu badanie miernikiem.
    Wszystkie spostrze¿enia to tylko sugestie, mog±ce nie mieæ potwierdzenia w rzeczywisto¶ci Ten siê nie myli kto nic nie robi
    _________________________

  12. #12
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Sk±d
    £ód¼ - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziêkowano Thanks Given 
    1,084
    Podziêkowano Thanks Received 
    3
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    18

    Domy¶lnie

    Qrde koledzy ..-Mark86- wyra¿nie prosi³ i prosi aby kto¶ podpowiedzia³ jakie wskazania powinien odczytywaæ miernik na aucie z oryg pow³ok± lakiernicz± ......JA ani blacharz ani lakiernik i nie chcê ch³opaka wprowadzaæ w b³±d ...ale jak pamiêtam z poprzedniego Forum to wskazania s± miêdzy 90 - 160 a np nowe wymienione elementy bez zabezp fabrycznych czêsto malowane na "¿ywca" 30-60 ...i pewnie o takie warto¶ci -Mark86- chodzi .....

    Zdajê sobie sprawê ,¿e to i od modelu auta zale¿y ....ale podajcie mu orientacyjne chocia¿ wielko¶ci ....

    Albo -Mark86- ..napisz na PW do -Kris75-

  13. #13
    Mark86
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Mam sporo czasu wiêc nie muszê spieszyæ siê z kupnem dlatego mam nadzieje ¿e uda mi siê trafiæ na dobrze zachowany egzemplarz. ¯eby ograniczyæ ryzyko zainteresowa³em siê g³ownie ofertami krajowymi od pierwszych w³a¶cicieli bo przecie¿ ca³± historie samochodu wtedy znaj± i rozmowa przez telefon mo¿e zupe³nie inaczej wygl±daæ gdy powiem ¿e mam miernik i nie ma sensu czego¶ ukrywaæ. To takie dzia³anie psychologiczne... w ka¿dym razie mimo ¿e wszystkie pomiary wyjd± ok to i tak bym pojecha³ takim samochodem na profesjonaln± kontrole. Miernik ma mi po prostu pomóc odsiaæ samochody z niepewn± przesz³o¶ci± aby nie traciæ na nie wiêcej czasu i pieniêdzy.

  14. #14
    carpasja
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    po pierwsze warto przed pomiarem auta dowiedzieæ siê jakie grubo¶ci powinien mieæ fabrycznie. Z regu³y u wiêkszo¶ci producentów orygina³ nie powinien przekraczaæ 100-110 mikronów. Do 200 mikronów ja traktujê jako powtórne malowanie, co powy¿ej to ju¿ szpachelka. jak pomiar dochodzi to 1000 mikronów to znaczy, ¿e blachy jest niewiele. Najwa¿niejsze to s³upki, dlatego warto mieæ miernik z sond± bo ni± ³atwiej dojdziesz do elementów po otwrciu drzwi. Warto te¿ oprócz miernika zajrzeæ pod spód. Elementy da siê wymieniæ ale ukrycie prostowania pod³u¿nic lub ich spawania s± ju¿ trudniejsze do zakamuflowania i sprawny blacharz to oceni. Podczas pomiarów warto mieæ wiedzê, czy dany model nie mia³ akcji serwisowych na karoserii co z góry oznacza grubsz± wartwê lakieru. Np. mazda 6 i jej cudowne tylne ranty na b³otnikach, accordy 2003+ z malowanymi maskami, niektóre fordy mondeo co to ju¿ z fabryki wyje¿d¿a³y dwukrotnie pomalowane. Tak¿e trochê warto poczytaæ o danym modelu zanim zaczniemy oceniaæ pomiary i snuæ domys³y co one oznaczaj±.

  15. #15
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    pa¼ 2010
    Sk±d
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziêkowano Thanks Given 
    91
    Podziêkowano Thanks Received 
    5
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    19

    Domy¶lnie

    Alfa Romeo - ok. 120-150um (fabrycznie dopuszcza siê powtórne lakierowanie, do ok. 200um)
    BMW - w zale¿no¶ci od modelu (ni¿sze) ok. 110-130um, wy¿sze modele ok. 160-190um
    Citroen - ni¿sze modele w ok. 110-130um, wy¿sze w ok. 170um
    Dodge - pow³oka lakiernicza w ok. 170-200um (fabryczna)
    Fiat - w ok. 100-130um (dopuszcza siê powtórne lakierowanie elementów do 250um)
    Ford - ni¿sze modele w ok. 80-110um, wy¿sze ok. 130-170um
    Honda - w ok. 90-130um (w zale¿no¶ci od modelu)
    Jaguar - pow³oka lakiernicza w ok. 200-250um (fabryczna)
    Mazda - ok. 90-130um
    Opel - tak samo jak Ford
    Peugeot - ok. 120-150um
    Saab - ok. 120-150um
    Toyota - tak samo jak Honda
    Volvo - ok.130-160um
    VW - w zale¿no¶ci od modelu ok. 100-120um, 130-160um

    Czêsto te¿ niektóre mierniki zawy¿aj± trochê wskazania i dodaj± o ok. 30-40um na plus.
    Do tego wa¿ne jest, aby miernik przylega³ odpowiednie równo, do fragmentu prostej blachy, bez ¿adnych zaokr±gleñ. Inne skazania bêd± te¿ na zabrudzonej karoserii.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zak³adka

Zak³adka

Uprawnienia

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •