Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 36

Temat: Kupiłam auto - od czego zaczynam ?

  1. #1
    Malgorzata
    Gość

    Zawstydzony Kupiłam auto - od czego zaczynam ?

    Kupiłam Peugeota 407 2.0 HDI 16V Chcę na początek wymienić oleje , filtry i ... no właśnie.
    Rozrząd czy pasek rozrządu czy napęd rozrządu - tu nie wiem, czytam różne instrukcje i nie bardzo rozumiem. Sam pasek to chyba za mało, czy wymiana napędu rozrządu będzie ok ? U mechanika oczywiście dowiem się wielu rzeczy tylko wolę mieć też jakąś wiedzę i zweryfikować z tym co usłyszę?

  2. #2
    Starszy użytkownik Avatar Muniek1310
    Zarejestrowany
    lut 2014
    Skąd
    Szczecin
    Postów
    819
    Podziękowano Thanks Given 
    733
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    Ja zawsze wymieniałem komplet czyli pasek, rolki, napinacze i pompę wody żeby mieć spokój, niektórzy mechanicy też mówią, że tak się powinno wymieniać a nie np. sam pasek itp.

  3. #3
    Malgorzata
    Gość

    Domyślnie

    Dziękuję, tak właśnie powiem w serwisie

  4. #4
    Starszy użytkownik Avatar Muniek1310
    Zarejestrowany
    lut 2014
    Skąd
    Szczecin
    Postów
    819
    Podziękowano Thanks Given 
    733
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    Poczekaj może na kogoś kto jest w tym bardziej obeznany, ja tylko napisałem jak robię w swoim złomkach.

  5. #5
    Znawca tematu Avatar czeslaw555
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    POLSKA
    Postów
    3,421
    Podziękowano Thanks Given 
    123
    Podziękowano Thanks Received 
    4
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    ... i tak właśnie się robi
    Cytat Napisał Malgorzata Zobacz post
    Dziękuję, tak właśnie powiem w serwisie
    może jednak jakiś znany warsztat będzie lepszy ...
    Pozdrawiam

  6. #6
    Malgorzata
    Gość

    Domyślnie

    Jadę do warsztatu o pewnych standardach. Napisałam że powiem mechanikowi a chodziło mi o pana który przyjmuje samochody od klientów. W serwisie tym wypisują zlecenia wykonania naprawy, które klient przed usługą podpisuje , chciałam wiedzieć szczegółowo i precyzyjnie co zlecę a także rozumieć co podpisuję.

  7. #7
    Starszy użytkownik Avatar Muniek1310
    Zarejestrowany
    lut 2014
    Skąd
    Szczecin
    Postów
    819
    Podziękowano Thanks Given 
    733
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    Więc zrób to tak by nie potraktowali Cię jako kolejnego klienta do naciągnięcia i każ wszystkie stare części wrzucić do bagażnika, wręcz nalegaj. A najlepiej jest też sprawdzić ceny części jakie będą wymieniane w Peugeout'cie i czy oryginały czy zamienniki. Nie daj się naciągnąć.

  8. #8
    Malgorzata
    Gość

    Domyślnie

    To cenna uwaga. Nawet o tym nie pomyślałam. Skrzynkę sobie włożę do bagażnika i poproszę o umieszczenie tam wymienionych elementów
    Po to się podszkalam aby nie dać się naciągnąć.

  9. #9
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Mam nadzieję, że mówię to na wyrost bo to "oczywista oczywistość" ale tak na wszelki wypadek - żeby jakiś idiota nie wpadł na pomysł lania do auta z FAP półsyntetyka tłumacząc to przebiegiem. Ma być pełny, niskopopiołowy syntetyk (zazwyczaj 5W30 np. Total Quartz albo Castrol Edge).

    Oprócz oleju i kompletu filtrów (oleju, powietrza, paliwa, kabinowy) wymień koniecznie płyn hamulcowy (koszt samego płynu kilkanaście-kilkadziesiąt zł) a mnóstwo ludzi to zaniedbuje - powinno się zmieniać max co dwa lata i 40-50tkm. Po zmianie na suchej nawierzchni jak nikogo nie będziesz miała z tyłu przy prędkości 50-60 wciskasz do końca hamulec - ma być ABS i pisk/tarcie opon. Mega częstym błędem jest niepoprawne odpowietrzenie układu skutkiem czego w sytuacji awaryjnej masz hamulce na pół gwizdka więc sprawdź to sama po wyjeździe z warsztatu. Jeśli były jednocześnie wymieniane klocki hamulcowe to taki test robisz najwcześniej po przejechaniu 300 kilometrów.

    Można też sprawdzić temperaturę krzepnięcia płynu chłodzącego ale tutaj taka uwaga - robi się to wyłącznie na zimnym płynie, badanie "z marszu" da Ci błędny wyniki i diagnozę -> do wymiany.
    Ostatnio edytowane przez Jakoob ; 30-06-14 o 13:32 Powód: dopisek
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  10. #10
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    @Małgorzata
    Olej (jak wyżej napisano)
    Filtry (oleju,paliwa,kabiny,powietrza)
    Pasek rozrządu+ pompa wody+rolki+ USZCZELNIACZE (wielu tego nie robi,a później przy wyciekach kolejny koszt rozbiórki)
    Płyn chłodniczy - rzecz groszowa,a niektóry mechanicy wlewają stary
    Pasek wieloklinowy oraz rolki (zależy w jakim bedą stanie)

    Reszta do przejrzenia. Co do płynu hamulcowego to sprawdził bym go odpowiednim testerem i jeżeli jest OK to zostaw. Dlaczego?? a dlatego,że w Peugeotach lubią zapiekać się i po prostu urywać odpowietrzniki,a wtedy już zaciski są do wyjęcia. Poczekał bym na wymianę klocków lub tarcz i wtedy obowiązkowo zrobił to w komplecie. No chyba,że płyn nie ma parametrów to przejrzyj ogólnie hamulce i go wymień.

    Jeżeli chodzi o formalności to masz 14 dni na zrobienie opłaty PCC-3 jeżeli auto nabyłaś na umowę. Później wypadało by go zarejestrować i przepisać lub wypowiedzieć i zrobić nowe OC.

  11. #11
    Znawca tematu Avatar czeslaw555
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    POLSKA
    Postów
    3,421
    Podziękowano Thanks Given 
    123
    Podziękowano Thanks Received 
    4
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    " zazwyczaj 5W30 np. Total Quartz" z dopiskiem INEO taki jak ten http://www.kolegaberlin.pl/product-p...-5W-30-5L.html
    Pozdrawiam

  12. #12
    autoskp
    Gość

    Domyślnie

    Dodalbym do listy drobny szczegol: warto sprawdzic wywazenie kol-to duzo nie kosztuje a bardzo oszczedza lozyska.

  13. #13
    Malgorzata
    Gość

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję, spisałam sobie wszystko. To dopiero zrobią oczy . Nauczę się tego na pamięć i pięknie w serwisie poproszę o to.

    Oczywiście PCC już złożyłam i wyliczyłam sobie podatek . Przez internet , nie wiem czy bez elektronicznego podpisu się da więc nie reklamuję takiego składania każdemu.

  14. #14
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    ponoć to dziala a ja glupi poszedlem do tych zlodzieji i sie dowiedzialem ze jednak eurtax jest do dupy a infoexpert fajny bo taki mają w US Panie slużbistki

  15. #15
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    paź 2012
    Skąd
    Białystok
    Postów
    282
    Podziękowano Thanks Given 
    43
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jakoob Zobacz post
    Jeśli były jednocześnie wymieniane klocki hamulcowe to taki test robisz najwcześniej po przejechaniu 300 kilometrów.
    Myślałem, że tylko po wymianie tarcz trzeba na początku delikatnie hamować by kila razy spokojnie rozgrzały się i ostygły.
    Jutro będe miał wymienione 4 tarcze i klocki, jak w takim razie powinno się prawidłowo hamować przez pierwsze ileś km? (oczywiści pomijając, że może zdarzyć się sytuacja awaryjna)

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •