Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 31 do 36 z 36

Temat: Kupiłam auto - od czego zaczynam ?

  1. #31
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Jurid solidna firma - specjalizują się w układach hamulcowych. Jedna z lepszych na rynku, a większość produktów wyprodukowanych zostało w Niemczech
    http://interparts.pl/pliki_dzial/pro..._pl_030211.pdf
    Tak samo Textar - nie widziałem jeszcze innych tarcz/klocków, niż wyprodukowanych w Niemczech.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  2. #32
    dremp
    Gość

    Domyślnie

    Jakbym byl kobieta to bym zaczal od nauki parkowania

  3. #33
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    paź 2012
    Skąd
    Białystok
    Postów
    282
    Podziękowano Thanks Given 
    43
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jakoob Zobacz post
    Przestań pchać łapska gdzie nie trzeba Poskładali mu, ale On i tak musi sobie pomacać

    Teraz na poważnie - nowy klocek i tarcza nigdy nie będą dokładnie z taką samą siłą tarły na dzień dobry ani nie będą labolatoryjnie pod tym samym kątem względem siebie, to się musi ułożyć.
    Życie nauczyło mnie sprawdzać czy wszystko zostało poprawnie złożone

    Przed wymianą był opór przy kręceniu kołami. Większy był w tylnym prawym, czyli w tym, w którym tarcza jest cieplejsza. Na tarczach były konkretne wyżłobienia i rdza, więc uznałem, że to jest przyczyną tego oporu. Po wymianie nie podnosiłem by sprawdzić jak teraz obracają się koła, bo była też robiona konserwacja i jeszcze nie zaschło dobrze. Pojeżdże niech się ułożą klocki i sprawdzę za jakiś czas

  4. #34
    Malgorzata
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał dremp Zobacz post
    Jakbym byl kobieta to bym zaczal od nauki parkowania
    A że kobietą nie jesteś to i nauka nic nie pomoże

  5. #35
    Starszy użytkownik Avatar noto
    Zarejestrowany
    sty 2012
    Postów
    833
    Podziękowano Thanks Given 
    158
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    To ja dodam weryfikacje waznego OC.

    Kolege spotkała taka historia. Wypatrzył na komisie autko, posprawdzał, było ok więc zakupił. Cieszył się z zakupu nietak długo bowiem doezwał się fundusz gwarancyjny i nałozył naksymalna karę za brak OC. A całość wyglądała tak:

    Polisa OC na samochód była wazna do 27.06.2014, dnia 23.06.2014 poprzedni własciciel opłacił składkę na samochód na kolejny rok, do czerwca 2015. Tak się jakoś mu udało, że 25 czerwca 2014 sprzedał samochód do komisu. Samochód przekazał razem z kwitkiem wpłaty za OC do 2015. Po sprzedaży, a przed 27.06.2014 były już własciciel zgłosił sprzedaż, no i wniosek o zwrot składki opłaconej na kolejny okres. Taki zwrot otrzymał.

    Komisant albo nieświadomy, albo olał i nie podpisał nowej umowy, w efekcie od 28.06 auto stało bez OC. Sprzedał auto w połowie sierpnia razam z kwitkiem OC do 06.2015. No i tu historia się kończy, oc trzeba było zapłacić i jeszcze te 3300 funduszu..., Tak więc zalecam sprawdzanie wszystkiego, nawet wazności OC na stronie funduszu gwarancyjnego.

  6. #36
    krzysiek
    Gość

    Domyślnie

    Niestety strona ta nie zawsze ma uzupełnione informacje. Ostatnio towarzyszyłem tacie przy kupnie samochodu. Właściciel zapodział polisę OC. Wszedłem więc na stronę funduszu i po wypełnieniu tego co trzeba otrzymałem komunikat "brak danych". Właściciel jednak zarzekał się na wszystko, że auto ma ubezpieczenie. Podjechaliśmy do PZU i okazało się, że faktycznie auto ma ważne ubezpieczenie (dostaliśmy przy okazji wydruk tej polisy, żeby mieć na drogę powrotną).

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •