Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 36

Temat: Kupiłam auto - od czego zaczynam ?

  1. #16
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    Jeździ się normalnie. Po prostu unikaj gwałtownego hamowania póki hamulce się nie ułożą. Mogą być również dużo słabsze niż były wcześniej dopóki się nie ułożą.

  2. #17
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Marcin tak jak mówi Kris jeździ się normalnie z tym, że na pewno na początku hamowanie będzie słabsze. Przez pierwsze kilka-kilkanaście km planuj hamowanie wcześniej (nie ciśnij na siłę!) i tyle, po paru/parunastu skrzyżowaniach będzie odczuwalnie lepiej a po tych około 300km możesz zapomnieć o temacie. Staraj się też nie wjeżdżać bezpośrednio po hamowaniu/z dużą prędkością w kałużę, nowa tarcza i klocek będą się bardziej grzały i można je powyginać.
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  3. #18
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    nie dotyczy tarcz Brembo te się gną niezależnie jak się z nimi obchodzisz

  4. #19
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    paź 2012
    Skąd
    Białystok
    Postów
    282
    Podziękowano Thanks Given 
    43
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi. To akurat TRW. Wiem, że są różne opinie na ich temat (jak zresztą o wszystkich), ale na forum opla dużo osób poleca je do astry.

  5. #20
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Obecnie nie ma na rynku lepszych tarcz niz Textar lub Jurid (mowa o cywilnych autach) w przystepnej cenie
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  6. #21
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    lip 2013
    Skąd
    Jasło
    Postów
    450
    Podziękowano Thanks Given 
    135
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin_ Zobacz post
    Dzięki za odpowiedzi. To akurat TRW. Wiem, że są różne opinie na ich temat (jak zresztą o wszystkich), ale na forum opla dużo osób poleca je do astry.
    Moim zdaniem trw są kiepskie. Miałem w dwóch samochodach i jak w v6 były eksploatowane dosyć poważnie, powyginały się po około 4kkm, tak w dieslu wytrzymały mi 9kkm a jazda była dosyć delikatna, oczywiście nie było mowy o pakowaniu się w głęboką kałużę zaraz po ostrym hamowaniu...

    Ciekawostka odnośnie brembo, znajomy który na co dzień pomyka po niemieckich autostradach z prędkościami rzędu 200km/h testował już różne tarcze trw, ate, brembo i każde mu się uginały po jakimś czasie a brembo póki co odpukać dają radę i auto na nich hamuje naprawdę imponująco.

    Tradelux, o textarach słyszałem natomiast o juridach już nie... Możesz powiedzieć które Twoim zdaniem są lepsze? Czy może jakość jest po prostu podobna. Pytam bo w obecnym aucie kończą mi się tarcze, a nie będę ryzykował kolejny raz czegoś co nie wytrzyma nawet 10kkm.
    Ostatnio edytowane przez abezus ; 01-07-14 o 19:03

  7. #22
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    paź 2012
    Skąd
    Białystok
    Postów
    282
    Podziękowano Thanks Given 
    43
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    Pożyjemy zobaczymy. Nigdy nie miałem TRW. Szukałem informacji o różnych tarczach i chyba o każdych można znaleźć i pozytywne i negatywne opinie. Mam nadzieje, że w tym samochodzie będą spisywały się dobrze, trochę osób chwaliło je w astrach.

    Niektórzy narzekają też na oryginalne tarcze i klocki w astrach, ja nie powiem o nich złego słowa. W tej chwili samochód ma 197 tys. km, tarcze siedzą jeszcze oryginalne. Z przodu jest 3 komplet klocków, a z tyłu drugi. Spokojnie starczyłoby do magicznych 200, ale z tyłu ułamał się kawałek klocka -części ciernej, a z przodu mają tak ok 4 mm, więc wszystko zrobi się razem.

  8. #23
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    wrz 2012
    Postów
    155
    Podziękowano Thanks Given 
    4
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    Ja trw szczerze odradzam...robie długie trasy, Polska-holandia co 2 tyg, co prawda sie nie wyginaja ani nie zuzywają nadrmiernie , ale piszczą i pylą niemiłosiernie.

  9. #24
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    paź 2012
    Skąd
    Białystok
    Postów
    282
    Podziękowano Thanks Given 
    43
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    Tarcze klocki zmienione, ale jest jeden problem, tylna prawa tarcza bardziej grzeje się niż lewa. Poluzowałem linkę ręcznego przy dźwigni, myślałem, że może to jest przyczyną, ale nie pomogło. Tłoczki podobno były ok. Poczekać kilka dni może się ułoży, czy jechać gdzieś sprawdzić?

  10. #25
    Maryush
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Perki90 Zobacz post
    Ja trw szczerze odradzam...robie długie trasy, Polska-holandia co 2 tyg, co prawda sie nie wyginaja ani nie zuzywają nadrmiernie , ale piszczą i pylą niemiłosiernie.
    Potwierdzam, 17tys. km temu zmieniłem tarcze i klocki w Saabie na TRW, nie powyginało ich, ale pisk który z siebie wydają jest wkurzający. Na pylenie nie zwracałem uwagi, nie mam porównania.

  11. #26
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin_ Zobacz post
    Tarcze klocki zmienione, ale jest jeden problem, tylna prawa tarcza bardziej grzeje się niż lewa. Poluzowałem linkę ręcznego przy dźwigni, myślałem, że może to jest przyczyną, ale nie pomogło. Tłoczki podobno były ok. Poczekać kilka dni może się ułoży, czy jechać gdzieś sprawdzić?
    Przestań pchać łapska gdzie nie trzeba Poskładali mu, ale On i tak musi sobie pomacać

    Teraz na poważnie - nowy klocek i tarcza nigdy nie będą dokładnie z taką samą siłą tarły na dzień dobry ani nie będą labolatoryjnie pod tym samym kątem względem siebie, to się musi ułożyć.
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  12. #27
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Ja proponuję te tarcze włożyć na lokatę, bo na koncie to rzeczywiście słabo pracują
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  13. #28
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Już poprawiłem mojego byka nim zwróciłeś mi uwagę ale tak - przyznaję się, walnąłem ortografa i się z siebie teraz cieszę W końcu dobre tarcze, może zyskają na wartości
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  14. #29
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    paź 2011
    Skąd
    Warszawa i okolice
    Postów
    352
    Podziękowano Thanks Given 
    26
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    mały OT. Ja po zakupie auta zaczynam od jego oblania/ opicia. Po tym nie ma prawa dziać się nic złego reszta (oleje, filtry, paski, felgi, zapach itp.) wg. uznania

  15. #30
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Moim zdaniem, wszystko firmowe się nada. Ja polecam ATE, montowane do kilku aut i zawsze bezproblemowo. Tanie, firmowe klocki też dają radę. Teraz montowałem MAFF, Meyle i żadnych problemów. Może problem jest w montażu, może klocki też nie nadają się do pracy z każdymi tarczami... W każdym razie, miałem już topowe EBC Geenstuff na tarczach Zimmermann Sport i nie widać większej różnicy...
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •